ابزارها طراحی محصول عکاسی

ابزارهای لازم برای عکاسی از محصولات در خانه و با هزینه‌ای معقول

از آموزش گام به گام عکاسی از محصول، قبلا برایتان نوشته بودیم. این‌بار می‌خواهیم ابزاری که برای این‌کار نیاز دارید را معرفی کنیم تا بتوانید یک آتلیه خوب در منزل برپا کنید و این کار را در خانه انجام دهید. می‌تواند ایده‌ خوبی برای کسانی باشد که به طور آزاد (Freelance) به این حرفه مشغولند یا می‌خواهند کسب و کاری تازه در زمینه عکاسی از محصولات راه‌اندازی کنند.

یکی از نکاتی که در کسب و کارهای آنلاین مانند فروش آنلاین محصولات اهمیت پیدا می‌کند، کیفیت طراحی سایت است. عکس‌های باکیفیت و زیبا بزرگترین سهم در جذابیت سایت را دارند.

اگر شما کار کسب  و کار آنلاین‌تان را به تازگی شروع کرده باشید، حتما به خوبی می‌دانید که هزینه عکاسی بالاست. اما خوشبختانه این روزها ابزارهای عکاسی بسیاری وجود دارند که در صورتی کمی آموزش می‌توانند امکانات خوبی برای آنکه خودتان کار عکاسی‌تان را به نتیجه برسانید انجام دهند.

ابزارهای مورد نیاز

ابزارها مهم‌ترین قسمت در عکاسی است که در عین حال که بسیار هیجان انگیزند می‌توانند گمراه کننده نیز باشند.

نکته اساسی این است که نیازی نیست که برای تهیه این ابزارها بودجه زیادی صرف کنید. اگر دوربین دیجیتال دارید، قسمت عمده هزینه‌های شما کاهش می‌یابد.

آموزش عکاسی از محصولات در خانه

۱. دوربین

همانطور که همیشه گفته‌ایم، برای شروع کسب و کار عکاسی چه در خانه و چه در آتلیه نیازی نیست که برای تهیه دوربین هزینه بسیاری کنید.

مثلا یک دوربین Nikon D800 و لنز 105mm f1.4 عالی است اما واقعا نیازی به آن نیست. یک دوربین Nikon D7100 یا Canon EOS Rebel T5 نیز می‌توانند همان نتیجه را برای شما به دست دهد.

 

شاید باورتان نشود اما عکاسی محصول با تلفن هوشمند نیز امکانپذیر است! به زودی در این‌باره خواهیم نوشت. ????

دوربین خوب برای عکاسی از محصولات

فراموش نکنید که یک عکس خوب، علاوه بر دوربین مجموعه‌ای از انتخاب‌های دیگر نظیر تورسنجی، نوردهی، استایل، و ویرایش‌های پس از عکس نیز هست.

۲. سه پایه

در عکاسی از محصولات لازم است که دریچه دیافراگم بسیار بسته باشد تا بتوانید حداکثر عمق میدان را داشته باشید. این یعنی انتخاب عدد اف بزرگتر و از آنجایی که سرعت شاتر و اندازه دریچه دیافراگم با هم نسبت عکس دارند، پس باید سرعت شاتر کمتری انتخاب کنید تا بتوانید نور را به طور مناسب تنظیم کنید.

وقتی سرعت شاتر کم شود یعنی زمان بیشتری باید شاتر باز بماند؛ در چنین مواقعی لرزش دوربین باید کمترین اندازه باشد.  دقیقا به همین دلیل به سه‌پایه نیاز دارید.

1001boom-tripod

یادتان باشد که در مورد خرید سه‌پایه هم مانند دوربین، لازم نیست بودجه زیادی صرف کنید.

۳. پس‌زمینه سفید
1001boom-white-background

برای تهیه پس‌زمینه سفید می‌توانید به عکاسی‌های محل مراجعه کنید و از آنها این صفحات را بخرید. اما اگر در نزدیکی شما عکاسی یا فروشگاه عکاسی خوبی نیست، می‌توانید از لوازم تحریر یا لوازم هنری فروشی یک بورد سفید مات خریداری کنید. اندازه ۳۲*۴۰ می‌تواند گزینه خوب و کارآمدی باشد.

1001boom-13007-ol3ww-l

بورد سفید مات

۴. کارت‌های بازتاب‌دهنده سفید

اگر به عکاسی یا لوازم تحریر فروشی محل رفتید، نگاهی بیاندازید و از کارت‌های بازتاب‌دهنده که مرکز آنها یونولیتی یا از جنس فوم است، خریداری کنید. از این کارت‌ها فقط یک بسته نیاز دارید؛ اندازه آن می‌تواند مانند کاغذ A4 و ضخامت‌ ۳ سانتی‌متر برای آنها کافیست.

ضخامت آنها باید بگونه‌ای باشد که مانند آنچه در تصویر بالا (تصویر اول در قسمت ۳) می‌بینید، باید بتوانید آنها را به دو قسمت تقسیم کنید. بگونه‌ای که بتوانند به تنهایی و بدون نیاز به تکیه‌گاه بیاستند.

1001boom-foam-core

۵. میز

جایی برای قراردادن سه‌پایه، پیش‌زمینه سفید و محصول مورد نظر.

۶. نوار (چسب)

از چسب می‌توانید برای محکم و در جای خود نگه‌داشتن وسایلی که روی میز قرار داده‌اید استفاده کنید.

۷. اتاق مناسب

آخرین و شاید مهم‌ترین چیزی که باید در اختیار داشته باشید، اتاق مناسب است. اتاقی با پنجره‌های بزرگ که نور کافی دریافت کنند.

تماشای ویدئوی زیر در رابطه با تنظیمات مربوط با میز عکاسی از محصولات نیز، خالی از لطف نیست.

 

15

نظر بدهید

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]