طراحی صنعتی

رقابت استفاده از متریال‌های جدید در هنر و طراحی

این مسابقه دوسالانه‌ای است که با هدف استفاده از متریال و روش‌های ساخت مبتکرانه برای هنرمندان، طراحان و معماران برگزار می‌شود. مسئولان برگزاری این رقابت معتقدند که می‌توان از نیروی خلاقیت و ابتکاری که در انواع زمینه‌های هنر و دیزاین وجود دارد در جهت توسعه، پایداری و کاربرد متریال‌های جدید استفاده کرد.

obrazek-w600

برگزاری رقابت متریال‌های جدید (The New Material Award) که دامنه آن در چهار حوزه هنر، طراحی، دانش و تکنولوژی گسترده شده، اقدامی مشترک از سه موسسه هلندی است که به نقش هنر در حل مسئله با روش‌های مبتکرانه باور دارند.

جایزه این مسابقه در دو بخش اهدا می‌شود، مبلغ پانزده هزار یورو به ارائه کننده متریال جدیدی تعلق می‌گیرد که آن را در قالب یک محصول کامل معرفی کرده باشد. جایزه‌ای هم برای ایده‌ای جذاب در نظر گرفته شده است که با شرح جزئیات معرفی شود و حاصل سوالی پژوهشی باشد.

علاقه‌مندان به شرکت‌ در این رویداد تا تاریخ ۷ اردیبهشت ۹۵ فرصت دارند تا در سایت newmaterialaward ثبت‌ نام و پس از تکمیل فرم‌های مربوطه آثار خود را از طریق صفحه مورد نظر ارسال کنند.

پس از اتمام مهلت ارسال و شروع داوری شانزده طرح برتر از میان همه آثار ارسال شده توسط گروه کارشناسان انتخاب شده و هم‌زمان با هفته دیزاین هلند در سال ۲۰۱۶ به نمایش عموم در خواهند آمد. اسامی دو برگزیده نهایی نیز در افتتاحیه این نمایشگاه اعلام خواهد شد. علاوه بر این، آثار برگزیدگان امسال در هفته دیزاین ۲۰۱۷ میلان (Design Week in Milan) که رویدادی بین‌المللی است به نمایش گذاشته خواهد شد.

01.CaCO3-stoneware.jansen.vailly.photo-by-floor-knaapen.©-w600

اگر قصد دارید با طرح‌های برگزیده دوره‌های قبل و نحوه ارائه کار آنها آشنا شوید می‌توانید به این صفحه از سایت اصلی مراجعه کنید. از آنجایی که هر متریال خصوصیت‌های ویژه‌ای مانند شفافیت، استحکام و وزن دارد دسته‌بندی‌های مختلفی بر همین اساس از متریال‌ها ساخته و با علائم گرافیکی مشخص شده است که با انتخاب هرکدام می‌توانید نمونه‌های مورد نظر را مشاهده کنید.

برای ثبت و بررسی ایده‌ها چه مواردی در نظر گرفته خواهد شد؟

  • آیا این متریال پایدار یا نوآورانه محسوب می‌شود، یا کاربرد آن چنین ویژگی دارد؟
  • آیا ملاحظات زیست محیطی در همه مراحل به کارگیری این متریال رعایت شده است؟
  • کیفیت کلی طرح، ایده یا محصول
  • کیفیت هنری طرح، ایده یا محصول (پتانسیل‌های بالقوه آن)
  • سازگاری طرح با جوامع امروزی

مهلت ارسال آثار: ۷ اردیبهشت ۹۵ (25 April 2016)

جایزه طرح برگزیده: 15000 یورو

72dpi_Nr.1_Pendant-Lights_Milo-Dool-w600

اگر به شرکت در مسابقات طراحی علاقه‌مند هستید و قصد دارید با برنامه‌ریزی وارد رقابت شوید شاید مطلب «چگونه برنده مسابقات طراحی شویم: ۱۰ نکته از حرفه‌ای‌ها» بتواند راهنمای خوبی برای شروع باشد. همچنین برای شرکت در مسابقات «طراحی خودرو میشلن» و «طراحی روشنایی» هنوز زمان باقی است، می‌توانید شرایط شرکت در این دو رقابت را نیز از سایت هزارویک بوم مطالعه کنید.

چالش در حوزه‌های دیگر هنر نیز ممکن است برایتان جالب باشد:

برای آگاهی از تاریخ و شرایط رویدادها و مسابقات جدید در آینده با هزارویک بوم همراه شوید.

3

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]