طراحی جواهرات

خلاقیت در طراحی جواهرات، ۱۰ راهکار ایده‌یابی

ذهن انسان اغلب برای خلاقیت به جرقه‌ای از الهام نیاز دارد و برای یک هنرمند راه‌های زیادی جهت شعله‌ور ساختن این جرقه و تبدیل ایده‌ای خام به یک اثر زیبا وجود دارد. بعضی مواقع خلاقیت از تجربیات روزمره ما و انتخاب‌های ساده نشات می‌گیرد، مواردی که در جهان پیرامونمان دیده می‌شوند و هر روز به سادگی از کنار آنها گذر می‌کنیم. در ادامه برای آشنایی با چند راهکارهایی همراه ما شوید.۱۰ راهکاری که در ادامه می‌خوانیم کمک می‌کنند تا روزنه‌ ایده‌های مبتکرانه‌ای که در زندگی واقعی جریان دارند را بیابیم و از آنها برای خلق محصولاتی زیبا و تاثیرگذار استفاده کنیم.swarowski_gem_visions_03-w600۱. زیبایی را پیرامون خود جستجو کنید. فیلم، کنسرت، قطعه‌ای جواهر یا نمایشگاه، هر نوع رویداد و فعالیت‌ هنری می‌تواند به طرزی غیر منتظره به ایده یابی و خلق دیزاینی منحصر به فرد منجر شود.Clipboard012-w600۲. کتاب‌ها و مجلات مربوط به طراحی جواهرات را مطالعه کنید. مقاله، تاریخچه، داستان جواهرات معروف و آموزش‌های رایگانی که شاید پیش از این توجهی به آنها نداشته‌اید.
۳. در مورد زندگی خلاقانه هنرمندان دیگر مطالعه کنید. منبع الهام آنها را بشناسید و بررسی کنید چطور انسداد موقت جریان خلاقیتشان را رفع می‌کنند و به مراحل بعد قدم می‌گذارند. (این موانع موقت دیر یا زود برای هرکسی که با خلاقیت سر و کار دارد پیش خواهد آمد).Tra5de-secrets-cover-book-w600۴. فضای کار راحت و مناسبی برای خود بسازید. جایی که به وسایل مورد نیازتان برای طراحی مجهز باشد و متناسب با سبک کار مخصوص شما چیده شده باشد. به نور و دمای محیط نیز توجه داشته باشید، نور مناسب نه تنها باعث نشاط روحیه می‌شود بلکه خستگی چشمانتان را به تاخیر می‌اندازد. طراحی زیبا و راحت فضای کار موجب هیجان بیشتر شده و شما را به خلق ایده‌های مبتکرانه ترغیب می‌کند.0c5c41ab8c3ec5def3a06c80b038b130-w600۵. موسیقی را به عنوان منبع الهام امتحان کنید. تحقیقات نشان داده است که موسیقی می‌تواند دقت بصری انسان را بهبود بخشد، شادی را افزایش دهد و افکار خلاقانه به وجود آورد. بسیاری از افراد این روش را هم برای قوت بخشیدن به نیروی تخیل و هم افزایش سطح انرژی خود به کار می‌برند. موسیقی در شرایط مناسب می‌تواند همانند پرتابگر موشک خلاقیت را به اوج برساند.
۶. طرح‌های موفق خود را به یاد آورید. زمانی را به مرور خاطرات موفقیت‌های به دست آمده در چالش‌های بزرگ و به اتمام رساندن پروژه‌هایتان اختصاص دهید و تشویق دیگران را به یاد آورید. اکنون موقع آن است که طرح موفقیت‌آمیز دیگری را به نمایش بگذارید.
image1-w600 ۷. فرارتر از محدودیت‌های خود گام بردارید. برای انجام کاری اقدام کنید که تصور می‌کردید از پس آن بر نمی‌آیید. خود را برای یادگیری مهارتی جدید به چالش بکشید. وارد مسابقات طراحی شوید و به استقبال رقابت و گذر از محدودیت بروید.
۸. مواد جدید را امتحان کنید. کار با متریال یا سنگ‌های جدیدی را امتحان کنید که شما را به هیجان می‌آورند. رنگ‌هایی را استفاده کنید که قبلا کمتر به کار می‌بردید. طراحی با موادی همچون شیشه، فلز، صدف یا مروارید را امتحان کنید.77Crystal-flower-nature-inspired-jewelry-set-5-w600۹. از طبیعت الهام بگیرید. بسیاری از افراد خلاق ارتباط عمیقی با طبیعت برقرار می‌کنند. در واقع در همه دوران‌ هنرمندان زیادی طبیعت را منشا اصلی الهام برای خلق آثار خود می‌دانستند و زمان زیادی را صرف گشت و گذار برای کشف ایده‌های جدید می‌کردند.SGNflatloopchain-b-w600۱۰. وقفه‌ای در کار خود ایجاد کنید. بعضی مواقع یک استراحت ساده و عوض کردن شرایط برای مدت کوتاه می‌تواند جرقه‌ ایده‌های جدید را به همراه داشته باشد. به یاد داشته باشید که خلاقیت مسیری لذت‌بخش است، هم برای شما و هم برای کسانی که دیزاین شما را کشف کرده و از آن استفاده می‌کنند.New-jewellery-designers-london-lilly-kamper-w600احساس خستگی و ملالت در مسیر خلاقیت چیزی است که تقریبا برای همه هنرمندان به وجود می‌آید اما می‌توانید این شرایط را به موقعیتی پربار جهت یافتن خطوط جدید در سبک کاریتان تبدیل کنید. این فهرست تنها به ۱۰ مورد از راهکارهای موجود اشاره دارد، روش‌های متعدد و گوناگونی برای شعله‌ور کردن جرقه‌های خلاقیت وجود دارند، همیشه به دنبال آنها بگردید و موارد تازه‌ای کشف کنید.

9

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]