طراحی جواهرات طراحی صنعتی

۵ مدل جذاب برای طراحی متفاوت جواهرات

بیرون آمدن از دایره امن طراحی و ایجاد کمی تغییر موجب می‌شود دیگران مجذوب خلاقیت و نوآوری شما شوند. اگر از آن دسته طراحان هستید که برای متمایز بودن اهمیت زیادی قائل‌اند و از ایجاد تفاوت یا کمی اغراق در کار استقبال می‌کنند، این مطلب می‌تواند برایتان جالب باشد. در ادامه برای آشنایی با ۵ مدل متمایز و تاثیرگذار جواهرات با ما همراه شوید.

041515_TT-Finger-Rings-Halleh

۱.اتصال دستبند به انگشتر

ترکیب دستبند و حلقه مدل‌های جذابی را به وجود می‌آورد که می‌توانند زینت‌بخش دست، به ویژه مچ تا انگشتان شوند. در این مدل دستبند و حلقه از طریق زنجیرهای ساده و یا طرح‌های پیچیده به هم متصل می‌شوند و قطعه‌ای چشمگیر و جذاب را به وجود می‌آورند. استفاده از عناصری همچون زنجیر، مهره و حلقه‌های باریک فلزی در این مدل متداول‌تر است. این طرح را می‌توان با گردنبند و گوشواره نیز هماهنگ کرد.

۲.حلقه دوتایی

استفاده از دو یا چند حلقه کنار هم می‌تواند مدلی متمایز و جالب به وجود آورد. این طرح را می‌توان از طریق دو حلقه اصلی به عنوان پایه کار و تزئینات خلاقانه روی آنها به وجود آورد و یا اینکه حلقه‌ها را از طریق زنجیر یا عناصر تزئینی به یکدیگر متصل کرد. حتی ممکن است طراح نقوش مختلفی را روی حلقه‌های اصلی حک کند و یا آنها را به اشکال مختلف تراش دهد.

۳.زنجیر کیف پول

یک زنجیر کیف زیبا و کاربردی می‌تواند جایی برای نگهداری دسته کلیدها باشد یا برای امنیت بیشتر و دسترسی بهتر کیف را به قسمتی از لباس‌ متصل کند. از آنجایی که زنجیر آویخته همیشه ظاهری جذاب دارد و مورد علاقه همه گروه‌های سنی است می‌تواند سوژه خوبی برای طراحی و نمایش خلاقیت باشد. حتی می‌توانید با اتصال نشان‌های خاص آن را شخصی‌سازی کنید، مثلا نشانی از یک تیم ورزشی یا علامت یک گروه شناخته شده، یا دستبندی چرمی برای آن طراحی کنید به طوری که یک سر زنجیر به کیف و سر دیگر آن به دستبند متصل باشد. هماهنگی زنجیر کیف پول با گردنبند و دستبند علاوه بر جذابیت می‌تواند فرصت ارائه لوازم جانبی را هم فراهم کند.

۴.گوشواره‌های دوطرفه

گوشواره‌هایی که هم قسمت جلو و هم پشت آنها طراحی شده و دارای تزئینات هستند دیزاینی سه بعدی دارند. اگر زنجیری از آنها آویخته شده باشد از هر دو طرف دیده می‌شود و قسمت جلوی گوشواره را به عقب متصل می‌کنند. این مدل برای طراحی قطعات فانتزی که با استفاده از پلاستیک و خمیر پلیمر ساخته می‌شوند نیز مناسب است.

۵.هویت‌بخشی به آویزها

جواهرات و زیورآلاتی که برای افرادی با خصوصیات معین شخصی‌سازی می‌شوند همیشه موردی جذاب برای تولید و فروش بوده‌اند. می‌توانید از بدنه یک ساعت مچی قدیمی و یا قطعات مشابه آن به عنوان پایه کار استفاده کنید، درون آن شیشه‌های رنگی، گل خشک، دانه‌های پلاستیکی یا هر چیزی جالبی که فکر می‌کنید به زیبایی کار اضافه می‌کند قرار دهید، سپس بین آنها را با رزین یا مواد شفاف مناسب پر کنید. زیبایی و جذابیت چنین مدلی بستگی به خلاقیت و ابتکار طراح دارد. می‌توان با تغییر دادن عناصر استفاده شده گروه‌های سنی مختلفی را جذب کرد اما چنین مدل‌هایی بیشتر مورد توجه افراد جوان قرار می‌گیرند.

Dont-Miss-These-5-Jewelry-Trends---e891_6(2)

9

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]