عکاسی

ژست عکاسی گروهی

ژست عکاسی گروهی به سه دسته‌ی رسمی، دوستانه و خانوادگی تقسیم‌بندی می‌شود. در این مطلب قصد داریم ژست‌هایی متناسب با انوع گروه‌ها معرفی کنیم. این ژست‌ها ایده‌های خوبی برای عکس‌های گروهی به شما خواهد داد.

۱. زمانی که با یک گروه با افراد زیاد در پیش‌رو دارید، قطعا نمی‌توانید ژست تک تک افراد را چک کنید. در این حالت بهتر است روی ترکیب کلی تمرکز کنید. کل گروه را یک سوژه پیوسته در نظر بگیرید. فقط دقت داشته باشید که تمامی افراد گروه دیده شوند.

ژست عکاسی گروهی

۲. هنگام عکاسی از گروه پرجمعیت برای آنکه تمامی افراد در داخل کارد حضور داشته باشند، عکاسی تمام قد است. این نوع عکاسی، معمولا رسمی و مستند است. در این حالت تمامی افراد به راحتی دیده می‌شوند.

posing-guide-groups-of-people02

۳. در صورت امکان، سعی کنید از یک زاویه با ارتفاع بالا عکاسی کنید. این نوع ژست به دلیل داشتن پرسپکتیو خوب، جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

 

posing-guide-groups-of-people03

۴. حفظ کمی فاصله بین افراد بهتر از یک ژست شلوغ و در هم پیچیده است. این حالت مناسب گروهی با تعداد کم است و یک حالت رسمی دارد. همانند عکاسی از یک گروه موسیقی یا اعضای یک شرکت. اگر گروه یک رهبر دارد، او را جلوتر از بقیه نگهدارید تا حالت قدرت به خود گیرد.

posing-guide-groups-of-people04

۵. یک حالت استاندارد و ساده برای عکاسی از یک گروه دوستانه.

posing-guide-groups-of-people05

۶. یک ژست جذاب که بین دوستان صمیمی نتیجه بهتری دارد. از افراد بخواهید دور هم ایستاده و سر خود را به سمت همدیگر خم کنند.posing-guide-groups-of-people06

۷. از افراد بخواهید روی زمین دراز کشیده و با سرهای خود یک حلقه ایجاد کنند. زاویه عکاسی بهتر است از بالا باشد.

posing-guide-groups-of-people07

۸. یک سرگروه انتخاب کنید تا درست در مقابل دوربین بایستد. بقیه افراد پشت او استاده و سر را به طرف دوربین خم کنند. بهتر است طوری بایستند که گویا همگی بر نفر اول تکیه کرده‌اند.

 

posing-guide-groups-of-people08

۹. حالتی دیگر از ژست قبلی. افراد پشت سرگروه قرار می‌گیرند. در این حالت می‌توانید با تغییر اندازه دریچه دیافراگم، فوکوس را از نفر اول به دیگر افراد منتقل کنید.

posing-guide-groups-of-people09

۱۰. یک ژست شاد برای جمع دوستانه که پس از مقداری دویدن به هوا می‌پرند.

posing-guide-groups-of-people10

۱۱.  یک ژست جالب برای گرفتن عکس از افراد در یک ردیف. دقت کنید که نک تک افراد به وضوح دیده شوند. از یک زاویه بسته با اندازه دیافراگم پایین و فوکوس روی اولین فرد عکاسی کنید تا افراد پشتی کم کم محو شوند.

posing-guide-groups-of-people11

 

۱۲. نگاهی به نمونه‌های خانوادگی بیندازیم. یک راه معمول برای عکاسی از تمام اعضای خانواده، حالت نشسته بر مبل در اتاق نشیمن است. با اینکه یک ژست جدید و خلاقی نیست، اما اغلب نتیجه خوبی دارد. ساده ترین راه برای بهتر کردن این ژست، پر کرد فضای عکس با اعضای خانواده است و از نشان دادن لوازم خانه داخل کادر بپرهیزید.

posing-guide-groups-of-people12

 

۱۳. یک ایده دیگر برای عکاسی از اعضای خانواده، نشستن روی چمن در فضای بیرون از خانه است. فقط به خاطر داشته باشید زمانی که می‌خواهید از یک فرد نشسته عکاسی کنید، دوربین را هم‌تراز با چشمان سوژه قرار دهید.

posing-guide-groups-of-people13

۱۴. ژست خانواده‌ای که روی زمین، در کنار یکدیگر دراز کشیده‌اند. بهتر است سوژه‌ها با کمک دستانشان سر خودرا بالاتر از بدن نگه دارند. در این حالت از زاویه پایین عکاسی کنید.posing-guide-groups-of-people14

۱۵. یک حالت خوب برای عکاسی از خانواده که در بیرون از خانه یا در داخل اتاق روی تخت قابل اجرا است.

posing-guide-groups-of-people15

۱۶. یک حالت آرامش‌بخش برای خانواده که روی مبل دلخواهشان نشسته‌اند.

posing-guide-groups-of-people16

۱۷. یک ژست جذاب از خانواده وقتی روی مبل برعکس نشسته‌اند و به عقب نگاه می‌کنند.posing-guide-groups-of-people17

۱۸. یک حالت دیگر برای عکاسی از مبل از زاویه عقبposing-guide-groups-of-people18

۱۹. یک ژست عکاسی گروهی شاد دیگر برای جمع خانواده. از کودکان بخواهید دستانشان را دور گردن پدر یا مادر حلقه کنند.

posing-guide-groups-of-people19

۲۰. یک حالت کلی برای عکاسی تمام قد از اعضای خانواده. تعداد نفرات بیشتر عکس را زیباتر جلوه می‌دهد.posing-guide-groups-of-people20

۲۱. عکاسی از خانواد‌ه‌ای که دست همدیگر را گرفته‌اند می‌تواند ژست خوبی باشد. چندین عکس متوالی در این حالت بگیرید تا بهترین شکل قرارگیری زانو و پاها را انتخاب کنید. posing-guide-groups-of-people21

بیشتر بخوانید:

19

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]