نقاشی هنر و جامعه هنرهای تجسمی

معلولیت جسمی این نقاش هایپررئالیست را مایوس نکرد

نامش Mariusz Kedzierski است و ۲۳ سال دارد. در لهستان به دنیا آمده و یک نقاش هایپررئالیست است که بیش ار هر چیزی به نقاشی پرتره علاقه دارد. اما او علاوه بر هنرش شرایط استنای دیگری نیز دارد. او بدون دست به دنیا آمده است! اما این نقص جسمانی هرگز او را از تلاش برای نمایش هنر و استعدادش مایوس نکرده است.

Fulfilling-dreams-without-barriers23__880-w600

او می‌گوید ناتوانی من هرگز از مانع از آن نشد که من فراموش کنم که در زندگی باید اهداف بزرگی داشته باشم و در پی آرزوهایم بروم. استعداد نقاشی او در ۳ سالگی کشف شد. پس از آن گاهب به طور پیوسته و گاهی با وقفه‌های طولانی مدت نقاشی می‌کرده اما در ۷ سال گذشته هنر راه زندگی اش بوده است. او یک نقاش هایپررئالیست است که برای کشیدن بیش ار ۷۰۰ طرح، حدود ۱۵۰۰۰ ساعت زمان صرف کرده است.

fulfilling-dreams-without-barriers-6__880-w600

او برنده جایزه دوم در مسابقات «بهترین هنرمند جهانی» وین در سال ۲۰۱۳ شده است. همچنین در نمایشگاه‌هایی در کراکو، وین، آکسفورد، وروتسواف و غیره برگزار کرده است.

drawing-realistic-paintings-without-arms-mariusz-kedzierski-9-w600

او یکی از جدیدترین نقاشی‌هایش را حین سفرهایش در اروپا انجام داده است. این نقاشی در خیابان‌های برلین، آمستردام، لندن، پاریس، پارسولانا، مارسی، ونیز، رم و آتن به اتمام رسانده است و آن را پروژه «Mariusz Draws» نامگذاری کرده. از این راه او توانسته از مردم الهام بگیرد و در عین حال به آنها نشان دهد که بیشتر محدودیت‌های انسان‌ها در ذهنشان وجود دارد نه در جسمشان.

fulfilling-dreams-without-barriers-7__880-w600

می‌توانید چند نمونه دیگر از آثار او را در ادامه این مطلب تماشا کنید. همچنین از طریق فیسبوک نیز می‌توانید نمونه‌های دیگری از آثار او را ببینید.

10

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]