عکاسی

ژست عکاسی:‌ عروسی

ژست‌های عکاسی کمک بسزایی در زیبایی عکس می‌کند. با داشتن دانش کافی در مورد ژست‌ها می‌توان از فرصت‌هایی که شاید یک‌بار نصیب عکاس شود، استفاده کافی را برد. در این مقاله قصد داریم به ژست‌های عکاسی مناسب برای مراسم عروسی بپردازیم.

۱- استفاده تور روی سر عروس یکی از بهترین ابزار برای عکاسی کلوز آپ از عروس است. می‌توانید به صورت دستی روی چشم‌ها فوکوس کنید. در حالت فوکوس خودکار روی پرده فوکوس خواهد شد.

posing-guide-weddings-01

۲- یکی از بهترین ژست‌ها عکاسی از عروس وقتی‌ است که سوار ماشین عروس است و از پنجره ماشین به بیرون نگاه می‌کند.

posing-guide-weddings-02

۳- بوسه یکی از حالات رمانتیک عکاسی از عروسی است. در این نوع ژست سعی کنید، صورت و چشمان عروس و داماد، هر دو ثبت شود. در غیر اینصورت یک عکس مصنوعی به نظر می‌رسد.

posing-guide-weddings-03

۴- یک ژست خوب و جذاب که در آن عروس و داماد صورت خود را به نشانه رضایت در نزدیکی صورت یکدیگر قرار می‌دهند. دقت کنید که دسته گل در جای صحیحی از کادر قرار بگیرد.

posing-guide-weddings-04

۵- ژست دیگری که در آن داماد، عروس را از پشت به آغوش می‌گیرد. در این حالت عروس داماد می‌توانند به یکدیگر یا دوربین نگاه کنند.posing-guide-weddings-05

۶- حالتی متفاوت از ژست قبل. در این حالت بهتر است از زاویه بلندتری عکاسی کنید.

posing-guide-weddings-06

 

۷- اگر شرایط فراهم بود، از زوجین بخواهید هم‌دیگر را ببوسند و از حالات و زوایای مختلف از آنها عکاسی کنید.

posing-guide-weddings-07

۸- در صورت امکان در یک فضای باز، از فاصله دور از زوجین عکاسی کنید. بهتر است پس‌زمینه را خالی یا خلوت بگذارید.posing-guide-weddings-08

۹- یک ژست ساده و رسمی که حس صمیمیت را نشان می‌دهد.

posing-guide-weddings-09

۱۰- در این ژست داماد عروس را روی دستان خود نگه می‌دارد. در انتخاب زاویه عکاسی دقت کنید که صورت هردو به خوبی نمایش داده شود.

posing-guide-weddings-10

۱۱- از ژست بالایی می‌توان در حالت بسته و نزدیک به سوژه نیز عکاسی کرد.posing-guide-weddings-11

۱۲- حالتی که در آن عروس خود را روی دستان داماد رها می‌کند.

posing-guide-weddings-12

۱۳- با انجام برخی کارهای غیرمعمول عکس‌های جذاب و دیدنی‌ای می‌توانید بگیرید. برای مثال از عروس و داماد بخواهید کفش‌هایشان را درآورند و در یک محیط بدوند و از حالات مختلف آنان عکاسی کنید.

posing-guide-weddings-13

۱۴- عکاسی از زاویه پشت را فراموش نکنید.posing-guide-weddings-14

۱۵- در ادامه ژست‌های بوسیدن این حالت نیز جذابیت خود را دارد. اما دقت کنید لباس عروس در حالت طبیعی و کشیده قرار بگیرد.posing-guide-weddings-15

۱۶- ژست پرتره از عروس. در این حالت عروس روی یک صندل یا یک چهارپایه کوتاه می‌نشیند. پس از مرتب کردن لباس وی، از زاویه بالا عکاسی کنید. طوری که نگاه عروس به سمت دوربین باشد.

posing-guide-weddings-16

 

۱۷- ژستی جالب که در آن از یک نوشیدنی یا خوراکی استفاده می‌شود. بهتر است فوکوس روی لیوان یا ظرف غذا مقابل عروس داماد باشد.

posing-guide-weddings-17

۱۸- بازی با عمق میدان کارهای خوبی به نمایش می‌گذارد. از بازترین حالت دریچه دیافراگم برای محو کردن داماد در پشت استفاده کرده و روی عروس فوکوس کنید.

posing-guide-weddings-18

۱۹- حالتی دیگر از عمق میدان که در آن عروس و داماد در پشت ایستاده‌اند و به یک‌دیگر یا دوربین خیره شده‌اند.posing-guide-weddings-19

۲۰- لازم نیست فقط روی عروس و داماد متمرکز شوید. از اجسام، اتفاقات، محیط اطراف و ابزار مرتبط استفاده کنید تا عکس‌های متفاوت‌تری ثبت کنید.

posing-guide-weddings-20

۲۱- با استفاده از ابزار یا تکه‌ای از عکس‌هایی که گرفته‌اید می‌توانید یک مجموعه ایجاد کرده و آن را در آلبوم بگذارید.

posing-guide-weddings-21

بیشتر بخوانید:

 

29

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]