دکوراسیون معماری

چهارده رنگی که به فضای کوچک خانه شما وسعت می‌بخشند

انتخاب رنگ مناسب برای هر فضا کارکرد بسیار دارد، در واقع رنگ مناسب توانایی جذب هر فرد را در فضای مشخص شده دارد، و به انرژی دادن به فضا کمک شایانی می‌ کند ، حتی می‌تواند از بیمارشدن جلوگیری کند! این رنگ‌های تخصصی، رازی هستند تا فضاهای کوچک و تنگ شما وسیعتر و بهتر به نظر برسند.

نکته قابل توجه در این مورد برای کسانی هست که فضای کوچکی دارند آنها می‌توانند با انتخاب رنگ مناسب برای دیوارهای خانه‌شان فضای مورد نظر را بزرگتر جلوه دهند. بله، این واقعیت است، شما می‌توانید اتاق کوچکتان را با رنگی جز رنگ سفید نقاشی کنید.

برای کمک به شما و محدود کردن دایره تحقیقات انتخاب رنگ مناسب، جهت رسیدن به هدف وسعت بخشیدن به اتاق، پیشنهاداتی ارائه شده است.

Untitled-1-w600

چهار رنگ در صدر فهرست رنگ‌هایی هستند که فضای شما را وسیع‌تر جلوه می‌دهند، سه رنگ استخوانی روشن، سفید ابری و فیلی جز این رنگ‌ها هستند، اما قطعا با معرفی رنگ چهارم شگفت زده خواهید شد، طوسی تیره همراه با ترکیب رنگ آبی رنگی هست که خواسته شما را محقق می‌کند.

بنا به تحقیقات رنگ تیره انتخاب مناسبی برای فضاهای کوچک است. البته نکته کلیدی که نباید فراموش شود این است که باید توازن رنگ‌های تیره با رنگ‌های خنثی رعایت شود تا فضا سنگین نشود.

چهارده رنگ زیر که به صورت ترکیب‌های مختلف آمده‌اند، به عنوان بهترین گروه‌های رنگی معرفی شده‌اند.

Screen Shot 2016-03-14 at 14.03.21-w600

در بین بهترین رنگ‌هایی که مناسب بزرگتر کردن فضا باشند، پنج گروه رنگی وجود دارد که می‌توانید به صورت ترکیبی برای دیوارها و لوازم تزئینی و مبلمان فضا استفاده کنید. رنگ‌های آبی روشن، طوسی تیره، دودی روشن، طوسی روشن، طوسی سنگی جز این دسته از رنگ‌ها هستند.

Screen Shot 2016-03-14 at 14.03.32-w600

ترکیب رنگ‌های طوسی و آبی کمک شایانی می‌کنند تا فضا بزرگتر از آن چیزی که هست به نظر برسد. شارلوت لوکاس (Charlotte Lucas)، طراح داخلی، توضیح می‌دهد که با انتخاب رنگ یکسان برای دیوارها و قرنیز، به دلیل نبودن فاصله، سقف اتاق بلندتر به چشم می آید.

Untitled-w600

 

8

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]