ابزارها گرافیک هنرهای تجسمی

طراحی جدید لوگوی گوگل پلی

به نظر می‌رسد گوگل هنوز به روزرسانی نمایش بصری خود را به پایان نرسانده است. پس از طراحی لوگو و نشان کلمه جدید که سال پیش رونمایی شد، این موتور جستجو نمایه و آیکن‌های پلی استور (Play Store) خود را تغییر داده است. روز گذشته گوگل طراحی جدیدی برای گوگل پلی (Google Play) و زیرمجموعه‌های آن ارائه داد که مهم‌ترین مشخصه این طراحی هماهنگی و همسانی بین آیکن‌های این مجموعه بود.

از زمان تاسیس گوگل طراحی‌های متفاوتی برای لوگوی این موتور بزرگ جستجو ارائه شده است. اما سال گذشته تحولی که در لوگوی گوگل صورت گرفت توجه بسیاری به خود جلب کرد. با وجود ابرخی انتقادات، همه روی جذابیت این طرح مسطح اتفاق نظر داشتند.

بیشتر بخوانید: لوگوی جدید گوگل

new-google-play-icons

نمایه مثلثی گوگل پلی هم اینک با دیگر نمایه‌های گوگل همسان‌سازی شده است. مسطح و فلت بودن طراحی و رنگ‌های زنده این آیکن بسیار با طراحی لوگوی اخیر گوگل هماهنگ است. این طراحی جدید قابل توجه است و مفهوم Play که مدنظر گوگل است را بهتر نشان می‌دهد. رنگ‌های این طراحی از طرح‌های قبلی بسیار زنده‌تر و پویاتر هستند. همچنین هر یک از رنگ‌های استفاده شده در نمایش گوگل پلی، برای نمایش یکی از آیکن‌ها استفاده شده است. در تصویر زیر آیکن‌های قبلی را مشاهده می‌کنید.

google-play-6-720x720

در نمایش پلی استور، پاکتی که در زمینه قرار دارد سفید درخشان‌تری دارد،  سایز آن کوچک‌تر شده است و خط تا که در طراحی قبلی بود حذف شده است. همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، یکی از بزرگترین تغییرات در کلید پلی موزیک دیده می‌شود. در حالی که اکثر آیکن‌ها عناصر طراحی قبلی را در خود حفظ کرده‌اند، در نمایش موزیک پلی دیگر خبری از هدفون نیست و از نمایش یک نوت موسیقی در میان آیکن استفاده شده است. با این حال تمام این به روزرسانی‌ها یک زبان ثابت طراحی است و شاید این تغییر به معنی تغییراتی در طراحی دیگر اپلیکیشن‌های گوگل در آینده‌ای نزدیک باشد.

7

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]