دکوراسیون معماری

نورپردازی اتاق نشیمن: تشخیص منبع، محل و زاویه تابش مناسب

در طراحی داخلی، گاهی تصمیم‌گیری برای پرداختن به برخی فاکتورها به آموزه‌ها یا حتی تجارب وابسته نیست. در رابطه با نورپردازی اتاق نشیمن ممکن است بسته به ظاهر و اندازه وسائل اتاق، نتوان تشخیص درستی از انتخاب و نصب منابع نوری اتاق داشت و این مساله بر روی طراحی و اجرای نورپردازی تاثیرگذار خواهد بود.

شاید بد نباشد پیش از آنکه در مورد نورپردازی اتاق نشیمن یا هر قسمت دیگری از خانه تصمیم گیری کنید، نکات بیشتری درباره اصول طراحی و نوردپدازی بدانید. پیشتر در هزارویک‌بوم به نکاتی در مورد نور موردنیاز در هر قسمت از خانه نکانی را بیان کردیم. ایده‌هایی نیز در مورد نورپردازی اتاق خواب برایتان بیان کردیم که شاید برایتان جالب باشد.

در مباحث مرتبط با نور در معماری و دکوراسیون داخلی، علاوه بر ایجاد زیبایی لازم است به جنبه‌های بهبود مصرف انرژی و حفاظت از محیط زیست نیز توجه داشت. نور خورشید می‌تواند بخش اعظمی از نور مورد نیاز را -در طول روز- برای بسیاری از بخش‌های ساختمان تامین کند. اما به واقع چگونه باید در کنار بهبود نورپردازی، به طور همزمان به کیفیت میزان نور و مصرف انرژی توجه داشت؟ اگر به این موضوع علاقمندید، می‌توانید نکاتی را اینجا بخوانید.

در ادامه نمونه‌هایی وجود دارند که امیدواریم بتوانید با الهام از آنها انتخاب‌های بهتری برای نورپردازی اتاق نشیمن انجام دهید. شما هم اگر ایده‌های خاصی دارید با ما و نویسندگان هزارویک بوم در میان بگذارید.

IMG_7583
untitled-33 Shawn10 mnpls dining room IMG_9441 IMG_8270 IMG_0047 IMG_0018 FJXF0101 dining room modern 37b _MG_2096-Edit

5

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]