ابزارها عکاسی

چگونه با هزینه کم یک پرده عکاسی پرتره تهیه کنیم

پرده پیش‌زمینه در عکاسی پرتره یکی از مهمترین عواملی است که می‌تواند در زیبایی عکس پرتره شما نقش بازی کنید. اما همیشه لازم نیست برای داشتن پرده عکاسی زیبا به آتلیه مراجعه کنید. با کمی خلاقیت می‌توانید خودتان پرده‌های متفاوت و شیکی درست کنید. به این ترتیب، علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه تنوع و ایده‌هایی متفاوت نیز عرضه کرده‌اید.

شاید تهیه پرده عکاسی پرتره، در ظاهر سخت و گران به نظر بیاید، اما بعد از خواندن این مطلب، خواهید دید که این کار را ساده‌تر از آنچه که تصور می‌کنید، می‌توان انجام داد.

برای شروع از یک بوم ساده استفاده کنید. بوم‌هایی که برای نقاشی استفاده می‌شوند و آنها را با قیمتی مناسب می‌توانید از هر فروشگاهی تهیه کنید. در ادامه مطلب کارهایی که باید برای آماده سازی بوم انجام دهید را پله پله توضیح می‌دهیم.

Cheryl-Werkin

فاز اول: توسط قلم‌مو و رنگ خاکستری کل زمینه را رنگ کنید.

Phase-1

IMG_1648-e1439764667354

فاز دوم: با ترکیب رنگ قهوه‌ای سوخته و قرمز، بوم را توسط اسفنج رنگ کنید.

Phase-2

IMG_1649

فاز سوم:‌ رنگ زرد را به آن اضافه کنید.

Phase-3

فاز چهارم:‌ با استفاده از اسفنج در اندازه و شکل‌های متفاوت، تنوع خاصی روی بوم ایجاد کنید. برای اسفنج‌های بزرگتر رنگ‌های شاد و روشنتری استفاده کنید.

Phase-41

IMG_1652

بوم یا به عبارتی پرده عکاسی پرتره شما آماده است. با کمی مطالعه در رابطه با نورپردازی و ایجاد محیط مناسب، با پرده‌هایی امثال بالا پرتره‌های خوبی می‌توان ثبت کرد که البته این به خلاقیت شما بستگی دارد.

ایده‌هایی زیادی را می‌توان برای ساخت پرده عکاسی پرتره پیاده سازی کرد. شما می‌توانید با توجه به فصل‌های سال، یا جشن‌ها و مراسم متفاوت، طرح‌هایی متفاوت بزنید.

Final-Canvas

پرده عکاسی پرتره روی بوم نقاشی

IMG_1744

IMG_1794

بیشتر بخوانید:

***

اگر شما هم ایده‌هایی برای ساخت پرده عکاسی پرتره و یا دیگر ابزار عکاسی دارید، با ما و سایر خوانندگان هزارویک بوم به اشتراک بگذارید.

43

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]