گرافیک هنرهای تجسمی

چگونه تایپ‌فیس به برند شما شخصیت می‌بخشد

در دنیای پر از ارتباطات امروز ما کلمات بیشتری نسبت به قبل رد و بدل می‌کنیم و ازدیاد کانال‌های ارتباطی به این معنی است که ابزارهای ارتباطی ما با سیلی از اطلاعات مواجه هستند. اما برای برندها این کلمات چیزی فراتر از وسیله‌ای برای انتقال پیام است. به توجه به اینکه کاربران و مصرف‌کنندگان روز به روز بیشتر از یکدیگر راهنمایی و تایید می‌گیرند و برای انتخاب یک برند بیشتر از قبل به مقالات و وبلاگ‌ها مراجعه می‌کنند، لازم است برندها ارتباط خود را با مشتری‌ها بیشتر کنند، در دسترس‌تر و دارای شخصیتی منحصر به فرد و مشخص باشند. استفاده از تایپ‌فیس یک راهکار خوب برای دستیابی به این هدف است.

با اینکه تایپ‌فیس ابزاری است که در اکثر مواقع نادیده گرفته می‌شود، به عنوان هسته ارتباطی، زمانی که قرار است شخصیت برند را شکل دهد، باید در الویت طراحی قرار گیرد. این حرکت و تغییر از برند به سمت توجه مشتری را می‌توان “عصر انسان” نامید. دورانی که برندها باید از میان داستان‌های قابل اعتماد، نوآوری‌ها و الهام از تجربیات ، ارتباطاتی غنی، مستحکم و با دوام بسازند.

تایپ‌فیس های خاص

monotype-exhibition

امروزه کمپانی‌ها از تایپ‌فیس‌های استاندارد کمتر استفاده می‌کنند چرا که متوجه شده اند که این تایپ‌فیس‌ها نمی‌توانند بازتابی از برند آنها باشد. در عوض محدود شدن به فونت‌های استاندارد روی همه کامپیوترها، برندها به خلق تایپ‌فیس‌های مختص به خود روی آورده اند تا با مخاطبین خود بیشتر از قبل هماهنگ و همراه باشند و هویت مستقلی برای خود ایجاد کنند. این شخصیت خاص و مشخصه بارز است که می‌تواند هر چیزی را در یک جمع شاخص و جدا کند.

رسانه‌های دیجیتالی مهم ترین کاتالیزورهای این حرکت و تغییر هستند. پیش از این پیام برند تنها از چند کانال محدود به مشتری می‌رسید. اما امروز وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها دامنه ارتباطی را چنان وسیع کرده اند که نقش تایپ‌فیس در ایجاد شخصیت برای برند به نوعی حیاتی شده است.

همان طور که تصور و کیفیت لوگو برای استفاده در ابزارها و شکل‌های متفاوت مهم است، حروف و نوشتار برند نیز باید به نحوی باشد که در دنیایی از اطلاعات هم راوی داستان برند باشد و عملکرد تبلیغاتی خود را به خوبی حفظ کند.

مشخصه انسانی

sw1

از آنجایی که لازم است تایپ‌فیس همواره موثر باقی بماند، باید رفتاری مشابه انسان داشته باشد. به این مفهوم که در زمان‌های متفاوت بخش‌های متفاوتی از شخصیت برند را به نمایش بگذارد. به همین دلیل است که فرآیند طراحی بسیار با ظرافت و چند لایه است.

به تازگی مجموعه ای جدید از تایپ‌فیس‌های “انسان” جمع آوری و مورد بررسی قرار گرفته است. این کار توسط شرکت Lippincott و درباره چگونگی بروز شخصیت‌های مختلف از میان تایپ‌فیس‌ها انجام گرفته است. به عنوان مثال برندهایی که دارای قلب هستند تعدادی تایپ‌فیس را نشان می‌دهند که با سطح احساسات مرتبط است.

یکی از جالب ترین ویژگی‌های این تایپ‌فیس‌ها این است که در بطن همه آنها بازتابی از شخصیت تایپوگرافیست دیده می‌شود.

لحن صحیح

type3

در زمان خلق تایپ‌فیس‌های جدید برای برندها، مکالمه بین برند و تایپوگرافیست باید کامل باشد، چرا که تنها از این طریق شخصیت درست و یک لحن بیان مناسب خلق خواهد شد.

با اینکه تایپ‌فیس می‌تواند هر مشخصه و خصوصیتی داشته باشد، اما باید با داستان برند، از لباس گرفته تا اپلیکیشن‌هایی که روی گوشی‌های خود دارند، همخوانی و پیوستگی داشته باشد. پاسخ به سوال “برند می‌خواهد چه چیزی به مشتری خود بگوید؟”، باید در محوریت فرآیند طراحی باشد.  

در عصر انسان، یک محیط جدید از شفافیت کامل یعنی برندها باید به نحوی احساسی و کاملا متفاوت با گذشته با مصرف کننده ارتباط برقرار کنند. حتی بسیاری از سازمان‌های بزرگ مانند خطوط هوایی و خدمات مالی نیز به این نتیجه رسیده‌اند که این تغییر لازم و در مدت کوتاهی حیاتی خواهد بود.

همه چیز را تغییر دهید

تایپ‌فیس

با اینکه در گذشته، مقررات باعث شده بود شرکت‌ها از نگاه و منش مشتری-محور خودداری کنند، امروز اکثر کمپانی‌های موفق آنهایی هستند که روش صحبت خود با دنیا را به طور کل تغییر داده اند.

با به دست آوردن تجربه طی سالیان، این برندها به صحبت مستقیم و شفاف با مشتری‌های خود روی آورده اند و خود را از بند ارتباطات ماشینی و روش‌های مرسوم گذشته رها کرده‌اند. با وجودی که تایپ‌فیس ممکن است به منزله یک مقدمه خلاقانه به نظر برسد، اما در واقع یک عنصر حیاتی در ایجاد هویت انسانی برای کمپانی‌هاست.

در دنیای ارتباطات امروز تایپ‌فیس ابزاری است که به برندها قدرت نفوذ در کانال‌ها و شبکه‌های ارتباطی را می‌دهد و برند می‌تواند ارتباطی معنادار و بادوام با مشتری و مصرف کننده خود برقرار کند.

11

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]