طراحی صنعتی گرافیک

با اصلی‌ترین گرایش‌های برندینگ سال ۲۰۱۶ آشنا شوید

امروزه دوران برندهای از پیش آماده یا مفاهیمی که پشت لایه‌های متعدد از ارزش‌ها و خصوصیات یک سازمان گم شده‌اند، رو به پایان است. مشتریان انتظار برندی را دارند که بتوان با آن تعامل برقرار کرد، همچنین محصولات و سرویس‌هایی را می‌پسندند که خودشان به عنوان مخاطب بتوانند نقش فعالی در ایجاد ارتباط با آنها داشته باشند.

Branding-w600

تکنیک‌های برندینگ در حال تغییر هستند و بازتابی از تعامل را نشان می‌دهند، یعنی مواردی بیش از انتخاب رنگ، فضای خالی اطراف لوگو و استفاده از فونت‌های مناسب که پیشتر مورد توجه طراحان قرار داشتند.

برند نشان دهنده همه خصوصیات یک کسب و کار است، اینکه چه چیزی تولید می‌کند، طبق چه ارزش‌هایی پیش می‌رود و چه افرادی را در خدمت دارد. امروزه برندها بیشتر جنبه انسانی پیدا کرده‌اند و پوسته خشک و فاقد شخصیت آنها روز به روز کمرنگ‌تر می‌شود.

اما سوال اینجاست که برندینگ در سال ۲۰۱۶ به چه سمت و سویی پیش خواهد رفت و در جهت توسعه و پاسخ به نیاز کسب و کارها و مشتریان چه تغییراتی در آنها به وجود خواهد آمد؟ سایت creativebloq بر اساس پایش اولین گرایش‌های امسال چهار سبک را شناسایی کرده است که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم.

۱. تبدیل برند به تجربه

nivea-w600

همان‌طو