دکوراسیون معماری

راهکارهایی برای دکوراسیون دیواری متفاوت

در دکوراسیون داخلی معمولا به چیزهایی که جلوی چشم‌ها هستند، مانند مبلمان، تابلوها و تزیینات روی دیوارها، بیشتر توجه می‌کنیم و اهمیت می‌دهیم. اما فکر کردن به اجزای دکوری بالای سر شما هم می‌تواند همانقدر مهم باشد. در این مطلب روش‌هایی برای انتخاب دکوراسیون دیواری مطلوب نشان خواهیم داد که باعث می‌شود چشم به سمت چیزهایی که در ارتفاعی بالاتر قرار دارند تغییر جهت دهد؛ ایده‌هایی که کمک می‌کنند فضای اتاق دلبازتر و زیباتر به نظر برسد.

اضافه کردن یک رنگ چشمگیر به سقف

marieclairemaisonmarocain-1001boom

در این تصویر، یک سقف کاملا سفید را می‌بینید که که یک طاقی متشکل از رنگ‌های آبی زنده و شاد در کنار آن قرارگرفته است. این تضادرنگی چشم را ترغیب می‌کند بالا را ببیند و به این ترتیب عمق سقف مشخص می‌شود. حتی اگر درخانه‌تان فضایی برای قرار دادن طاقی ندارید، می‌توانید این تضاد رنگی را روی چارچوب درها و ستون‌ها پیاده کنید. این تغییر استراتژیک اگر درست به کار برده شود می‌تواند زیبایی چشم نوازی به فضای شما هدیه دهد.

بزرگ کردن فضا با استفاده از تضادها

DSC_0656 (1)-1001boom

درختان بلند شما را وادار می‌کنند سرتان را بلند کنید و آنها را ببینید. لوازم تزیینی سقفی که از سقف آویزان هستند نیز همین گونه عمل می‌کنند. این لوازم تزیینی می‌توانند سقف را بلندتر نیز جلوه دهند.

سقف را دیوار پنجم درنظر بگیرید

NashvilleHome2-1001boom

در بیشتر خانه‌ها می‌بینیم که سقف سفید و ساده است؛ اما کمی تغییر می‌تواند اتاق را خاص‌تر کند. در این اتاق، طرح‌های موربی که از سقف شروع شده و تا دیوار ادامه دارد، شکل ویژه و متفاوتی به اتاق داده و آنرا گیرا و باشکوه کرده است. به همین ترتیب فضا را بزرگتر و پهن‌تر نشان داده است. البته در بعضی فضاها ممکن است طرح روی سقف، اتاق را کوچکتر کند اما با این وجود بازهم به شکوه و زیبایی اتاق افزوده خواهد شد.

رنگ کردن قرنیز‌ها ایده‌ای برای دکوراسیون دیواری خاص

painted trim-1001boom

با رنگ کردن قرنیزها مشابه رنگ دیوار ارتفاع را بیشتر نشان می‌دهید؛ بدون آنکه تغییری در معماری داشته باشد . با اینکار فضا بزرگتر و باشکوه‌تر ، سقف بلندتر و زیباتر به چشم خواهد امد.

استفاده از تزئین‌های سقفی، یک ایده نو برای دکوراسیون دیواری اتاق نشیمن

_MG_9497-1001boom

کتیبه‌ها، مانند عکس پیشنهادی جالب و زیبا هستند تا نگاه شما را به بالا معطوف کنند. این یک کار، نمونه قابل توجه ای است که می‌توان آن را با هوشمندی و داشتن دید معماری به ثمر رساند. اما مدل‌ها و ایده‌های ساده‌تری هم هستند که می‌توانند همین اندازه چشم‌نواز و متفاوت جلوه کنند. 

تابلوها را بالای دیوار نصب کنید

bohemian-living-room-brown-leather-couch-1001boom

حتما چیدمان گالری‌ها را دیده‌اید؟ ترتیب قرارگیری تابلوها و عکس‌ها مورد مطالعه بسیار قرار گرفته و نتایج به دست آمده به چنین چیدمانی نتیجه داده. با زدن تابلوها تا بالای سقف و گاهی تا پایین نزدیک زمین، می‌توانید یک ایده نو برای دکوراسیون دیواری خود به ارمغان آورید.

4

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]