بنا و نما دکوراسیون معماری

آیا زمان تاسیس شرکت معماری خودتان فرارسیده؟

چه شما یک دانشجوی تازه فارغ التحصیل شده یا فردی با چندین سال سابقه کار در عرصه معماری باشید، در هرصورت تصمیم گیری برای راه انداختن یک شرکت معماری فرایند مشکلی به نظر می‌رسد.

در ادامه هزارویک بوم، به شما کمک می‌کند تا آمادگی خودتان را در این مورد محک بزنید.

در چه زمینه‌هایی تجربه دارید؟

احتمالا شما در زمینه طراحی توانایی بالایی دارید، از یک راه پله ساده تا طراحی برج چندین طبقه، ولی این کافی نیست. برای شروع یک کسب‌وکار یک شرکت معماری، لازم است خیلی چیزها را بدانید، از بازاریابی تا جلب مشتری. به زبان دیگر علاوه بر یک طراح خوب، لازم است خصوصیات یک کار آفرین خلاق را هم داشته باشید.

زمان مناسب برای شروع به کار شرکت معماری

دانستن این که وقت آن رسیده که باید کسب‌وکار خودتان را شروع کنید، مهم است؛ اما این که چه زمانی برای شروع این کار مناسب است نیز، نکته‌ای است که نباید از آن غافل شوید. زمان صحیح می‌تواند قبل از آن باشد که برای شرکتی که در آن کار می‌کنید بسیار ارزشمند شوید، یا وارد شراکت با کسب‌وکار قبلی شوید. البته زمان بندی برای افراد مختلف بسیار متفاوت است، به طور معمول معماران پس از ده سال کسب تجربه تصمیم به احداث شرکت خود می‌گیرند.

روابط عمومی خوب و مشتری‌های بالقوه

برای هر کسب‌وکاری شما به مشتری احتیاج دارید، مطمئنا لازم نیست که هنگام شروع، مشتریان صف کشیده باشند، ولی حداقل باید بدانید بازار هدف شما کجاست.

علاوه بر آن کاری که شروع می‌کنید یک شغل چند ساعته نیست، قسمت بازاریابی، همیشه همراه شماست. بیشتر مردم ازینکه با کارفرمای خود یک ناهار کاری بخورند واهمه دارند. پس حضور در یک جمع دوستانه یا یک مهمانی شام، به عنوان یک فرد اجتماعی (و نه یک کارآفرین معمار) می‌تواند به جذب مشتریان بالقوه کمک کند.

آیا بازار به چیزی که قرار است عرضه کنید، احتیاج دارد؟

IMG_2645-1001boom

قبل از شروع باید بدانید که هدف شما چیست و در آینده شرکت و برند شما قرار است تبدیل به چه چیزی شود. پس از آن باید ببینید که آیا بازار به خدمات یا محصولی که شما ارائه می‌دهید احتیاج دارد یا نه؟ و آیا قدرت رقابت با دیگر شرکت‌ها و برندهایی که در حال حاضر حضور موفق در بازار دارند را دارید؟

بودجه کافی برای شروع

منظور از بودجه در اینجا پول کافی برای سرپا نگه داشتن شرکت معماری است و نه احداث آن. در این فرآیند پستی و بلندی‌های بسیاری وجود دارد، پس قبل از شروع مطمئن شوید که کل راه را دیده و برای آن برنامه ریزی کرده‌اید.

علاوه بر آن، بازاریابی قسمت مهمی از ماجرا هست و حتی در نقطه شروع هم باید مقدار کافی بودجه به آن اختصاص داده شود. فراموش نکنید که همیشه انتشار آن چه که انجام داده اید به اندازه انجام همان کار، می‌تواند مهم باشد.

آیا عکاس خوبی هستید؟

به عنوان یک معمار، عکاسی یکی از مهارت‌هایی است که لازم است بدانید. همان طور که گفته شد، بازاریابی قسمت مهمی از کار شماست، و عکاسی برای انتشار پروژه‌ها و کارهای انجام شده، برای جذب مشتری بسیار مهم است. حتی برای بازاریابی از طریق اینترنت شما به عکس‌های خوبی احتیاج دارید و یک عکاس خوب می‌تواند، یک پروژه متوسط را تبدیل به یک طرح فوق‌العاده کند.

آیا می‌توانید سوال های خوبی بپرسید؟

این‌روزها امکان دانستن همه چیز تقریبا غیر ممکن است؛ با این وجود شخصی موفق است که بداند چه چیزی را از چه کسی بپرسد و کجا دنبال جواب مناسب برای سوال بگردد.

اگر با خواندن مطالب بالا به این نتیجه رسیده‌اید که هنوز آمادگی تاسیس شرکت معماری خودتان را ندارید، از همین امروز شروع کنید و از مدیر یا بالا دست خود، در مورد قسمت‌هایی از کسب‌وکار، که اطلاعات کافی ندارید سوال بپرسید و کنجکاو باشید.

 

53

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]