بنا و نما دکوراسیون معماری

تعریف معماری چیست ؟

واژه «معمار» تعابیر متنوعی برای انسان‌های مختلف دارد. افراد عادی، معماری را ساخت یک خانه، یک برج یا بازسازی یک آشپزخانه می‌دانند. عده‌ای معماری را در سطح کلان ساخت و سازها می‌بینند و عده ای دیگر آنرا در چیدمان و نوع مبلمان انتخابی منحصر به یک فضای خاص می‌دانند. اما معماری چیست ؟ پاسخ به این سوال را برای شما در ادامه این مطلب بیان کرده‌ایم.

در واقع همه این تعاریف می‌توانند پاسخی معتبر برای این سوال که « معماری چیست ؟» به شمار روند، چراکه امروزه معماری بر نوع زندگی افراد و همچنین طرز فکر و منش یک معمار دلالت می‌کند. معمارانی هستند که بسیار عمیق‌تر به این مساله نگاه می‌کنند. به عنوان مثال «فرانک لیویدرایت»، معمار امریکایی، معتقد است که معماری تنها محدود به ساختمان‌ها نیست، بلکه تمام زندگی است. او می‌گوید: «معماری به زندگی شکل می‌دهد و حتی با معماری می‌توان به نوع زندگی در دنیای دیروز نیز پی برد. به این خاطر معماری یک روح بزرگ است.»

week-50-Form4-Architecture-2-1001boom

برای دانشجویانی که می‌خواهند بیشتر در مورد معماری بدانند لازم به ذکر است که «معماری تلفیقی از هنر و علم نقشه کشی ساختمان، طراحی و ساخت است که فضاهای داخلی و خارجی ساختمان را پوشش می‌دهد. از طراحی ساده‌ترین اتاق تا ساختمان‌های چند طبقه و چند کاربره را شامل می‌شود. معماران تنها درگیر ساخت فضاهایی کاربردی و بادوام نیستند، آنها به زیبایی و چشم نواز بودن فضا، همینطور به بهداشت و سلامت فضا نیز اهمیت می‌دهند. طراحی فضای ارگونومیک نیز از اهداف معماران است.»

گذشته از طراحی و نقشه کشی که جز کارهای شناخته شده معماری‌ست، معماران باید با جنبه‌های عملی ساخت نیز آشنا باشند. این جنبه‌‌ها شامل تخمین هزینه‌ها و مصالح موردنیاز، تعداد افراد موردنیاز پروژه و تعیین زمان انجام کار است. آگاهی از این جزییات برای هر پروژه ساخت لازم و حیاتی‌ست.

architect-background-1001boom

«تایعیت از یک فرم» مهمترین بخش کار یک معمار برجسته در قرن نوزدهم بود. امروزه، پایداری ساختمان‌ها مفهومی‌ست که یک معمار خوب باید درکارهایش در نظر داشته باشد. اساس معماری پایدار بر استفاده از مصالحی است که با محیط زیست سازگار باشند. همچنین استفاده از انرژی‌های بهینه نیز بسیار مورد توجه است، استفاده از پنل‌های انرژی خورشیدی، توربین‌های بادی و دیگر انرژی‌های تجدیدپذیر برای تامین انرژی روزمره ساختمان‌ها نکته موردتوجه در معماری این روزهاست.

LEO_PR-1001boom

معماری پایدار استفاده از عایق‌های حرارتی را ترویج می‌دهد تا از هدر رفتن انرژی جلوگیری شود. این روزها افراد زیادی در پی ساختمان‌هایی هستند که با محیط زیست سازگار باشند اگر چه درنگاه اول ممکن هست که هزینه بیشتری صرف کنند اما در نهایت این تصمیمی است که منجر به یک نتیجه برد-برد می‌شود.

بیشتر بخوانید:

آیا شما پاسخی بیشتری برای این سوال دارید؟ بنظر شما معماری چیست و چه تعریفی به خوبی بیان کننده این حرفه است؟

8

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]