بنا و نما دکوراسیون معماری

پیش‌درآمدی بر استفاده از بافت در معماری

بافت‌ها برای مدت طولانی روح‌بخش سازه‌ها در معماری بوده و چهره‌ای منحصربه‌فرد به بسیاری از بناها بخشیده‌اند. ایجاد تصویری با کیفیت و شکل‌دهی به طراحی داخلی یک بنا با کمک بافت‌ها -در صورت استفاده صحیح- به یکپارچگی و هماهنگی در دکوراسیون نیز کمک می‌کند. اما این کاربری چگونه باید اعمال شود؟ در ادامه این مورد را دریابید.

79496ceb856e72a56ddbb928ef4d3563

یک هدف مشخص در ایجاد تجربه‌ای خاص برای ساکنان می‌تواند به انتخاب یک بافت مشخص و مطلوب کمک کند. برای مثال، استفاده از آنها می‌تواند بخش‌های خاصی از نما یا فضای داخلی بنا را از سایر قسمت‌ها متفاوت کند. اما چه اتفاقی می‌افتد اگر بافت‌ها به شکلی انتخاب شوند که تجربه‌ای تعاملی با یکدیگر و احساسات ساکنان ایجاد شود؟

دعوت از ساکنان برای لمس و القای درک بهتری از تصویر نهایی بافت‌های مورد نظر، می‌تواند اثرات پرمعنی‌ای در نتیجه نهایی در بر داشته باشد. با در نظر گرفتن این مولفه، بافت‌ها می‌توانند برای رفع مشکلات پیچیده در بنا یا طراحی داخلی به معمار یا طراح داخلی کمک کنند.

15339908244_1980bcb431_z

همانطور که احتمالا می‌دانید بافت‌ها می‌توانند در اندازه‌ها و شکل‌های متنوعی اجرا شوند. تنوع بافت‌ها می‌تواند برای ایجاد تاکید در برخی قسمت‌ها، موثر باشد.

اما در کنار استفاده از بافت‌ها برای ساخت جلوه‌های خلاقانه، این المان‌ها می‌توانند نقش بیشتری نیز بازی کنند. برای مثال می‌توان با کمک آنها در برخی اجزای ساختمان تعامل و پویایی ویژه‌ای ایجاد کرد.

بافت‌ها می‌توانند به ایجاد پیچیدگی در زبان طراحی بنا و دکوراسیون داخلی کمک کنند. مجاورت بخش‌های مدرن و طبیعی می‌تواند به ایجاد تاکید بیشتر در بافت‌ها و الگوهای استفاده شده و هماهنگی آنها کمک بیشتری کند. به علاوه استفاده از بافت‌های مختلف در اتاق‌ها و بخش‌های مختلف ساختمان می‌تواند احساست متفاوت و متنوعی را در ساکنان ساختمان القا کند که جنبه‌ای مثبت است.

old_wall_tile_1200_architecture_25_20120518_1736246059

استفاده از بافت‌ها و ساختارهای مختلف در بنا چگونه می‌تواند بر معماری مدرن امروز تاثیرگذار باشد؟ چه مواردی می‌تواند بر تاثیرگذاری بیشتر این ساختارها کمک کند و چگونه می‌توان استفاده از آنها را در آیندهٔ معماری بهبود داد؟ شما چه تصورهای خلاقی برای استفاده کاربردی و تعاملی از بافت‌ها در معماری و طراحی داخلی در ذهن دارید؟

نظر خود را با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.

5

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]