دکوراسیون معماری

نکاتی در خصوص اهمیت چیدمان قفسه آشپزخانه

چیدمان قفسه آشپزخانه که اهمیت ویژه‌ای دارد. اینکه چه چیزهایی با چه ترتیبی در این قفسه‌ها قرار داده شود می‌تواند تلاش شما برای دکوراسیون آشپزخانه را به شکل‌های متفاوتی جلوه دهد. در این مطلب به اهمیت این نکته و نکاتی مرتبط برای بهبود عملکرد در چیدمان این قفسه‌ها اشاره شده است.

از ظروف شفاف در چیدمان هر قفسه آشپزخانه بهره ببرید

1-openshelf7-1001boom

به جای استفاده از ظروفی که محتوای داخلشان دیده نمی‌شود، از ظروف شفاف استفاده کنید تا مواد داخل آنها دیده شوند. در این صورت نهایتا ترکیبی رنگارنگ روی دیوار آشپزخانه ایجاد می‌شود که جذابیتی فرای تصور خواهد داشت. به علاوه، پیدا کردن مواد غذایی مورد نیاز هم ساده‌تر می‌شود.

تقسیم‌بندی‌ها را هوشمندانه انجام دهید

2-openshelf6-1001boom

با تقسیم‌بندی مشخص و هوشمندانه قفسه‌ها، تخصیص هر قفسه به ظروف یا وسایل مورد نیاز، دسترسی به آنها را ساده می‌کند.

بخش کاشی‌کاری‌شدهٔ دیوار آشپزخانه را در نظر بگیرید

3-openshelf5-1001boom

سعی کنید Backsplash یا دیوار کاشی‌کاری‌شده‌ای که فاصله بین کابینت‌ها را تشکیل می‌دهد را تا حد ممکن خاص و متفاوت کنید. اگر در بخشی از آشپزخانه دیوار کاشی شده دارید، در صورتی که قصد نصب قفسه دارید، این دیوار می‌تواند با حفظ ظاهر، مثل یک پایه برای قفسهٔ شما عمل کند.

از رنگ‌های متفاوت بهره ببرید

4-openshelf3-1001boom

اگر دیوار آشپزخانه‌تان سفید است، الزاما نباید از قفسه‌های سفید برای آن بهره ببرید. سعی کنید رنگ‌های متفاوت یا بافت‌های جذابی استفاده کنید و آن را با سایر بخش‌های آشپزخانه -مانند صندلی‌ها یا کف- همخوان کنید.

نظم را در اولویت قرار دهید

5-openshelf2-1001boom

در صورتی که در چیدمان هر قفسه آشپزخانه نظم را رعایت نکنید، ظاهر افتضاحی به آن بخشیده‌اید. در مقابل اما، نظم و دقت وسواس‌گونه در چینش وسایل و ابزارها در قفسه‌های آشپزخانه جلوه معرکه‌ای و چشم‌نوازی به آنها می‌دهد.

کتاب‌های آشپزی را به آشپزخانه منتقل کنید

6-openshelf9-1001boom

اگر کتاب‌ها یا مجلات آشپزی مطالعه می‌کنید بد نیست قفسه‌های آشپزخانه را با این کتاب‌ها پر کنید. در این صورت علاوه بر زیبایی بخشی و ایجاد جلوه‌ای متفاوت در آشپزخانه، دسترسی به این کتاب‌ها را نیز برای خود ساده‌تر کرده‌اید.

خلاقیت داشته باشید

7-openshelf10-1001boom

قفسه‌های آشپزخانه تنها برای ظروف، موادغذایی یا حتی کتاب‌های آشپزی نیستند. آنها می‌توانند جای خوبی برای وسایل جانبی آشپزخانه، قاب‌های عکس، گلدان‌ها و … هم باشند.

مینیمال عمل کنید

قفسه آشپزخانه

قفسه‌ها حتما نباید در اندازه بزرگ طراحی شده و پر از وسیله باشند. نسخه‌های کوچک آنها هم می‌تواند ظروف یا وسایلی کاربردی را در خود جای دهد. در این صورت هم جلوهٔ یک قفسه نقلی زیبا را به آشپزخانه اضافه کرده‌اید، هم می‌توانید به صورت کاربردی از آن بهره‌مند شوید.

3

یک دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]