گرافیک هنرهای تجسمی

سوالاتی که نباید از طراح گرافیک بپرسید-قسمت سوم

طراحی در محیط کار می‌تواند بسیار سخت باشد. اگر با طراحان به گفتگو بنشینید مشکلات بسیاری از محیط کار خود بر می‌شمارند. یکی از مسائلی که اکثر طراحان با آن برخورد می‌کنند مشکلات ارتباط دیگر بخش‌های شرکت و یا مشتری‌ها است. شاید ارتباط با طراح گرافیک از دیگر طراحان کمی‌ سخت‌تر باشد. آنها اصطلاح‌های طراحی مخصوص به خود و نرم‌افزارهای تخصصی دارند و ممکن است شما هیچ نظری درباره معانی و یا عملکرد آنها نداشته باشید. بنابراین اگر با این طراحان کار می‌کنید بهتر است بدانید چه سوالی بپرسید که پروژه شما پیش برود و محصولی که همه از آن راضی هستند خلق شود. و چه سوالاتی نپرسید که منجر به توقف پروژه و یا پیشبرد آن با فرضیات نادرست شود. در قسمت اول و دوم با ده سوال آشنا شدید. در این مطلب با پنج سوال دیگری که نباید از طراحان گرافیک بپرسید آشنا می‌شوید.

به طراح گرافیک نگویید:

١١. «به هر حال من علاوه بر طراحی اولیه به این موارد نیز نیاز دارم. می‌توانید اینها را انجام دهید؟»

creative-graphic-designer

چرا؟ فرض کنید شما برای طراحی بک لوگو با طراح خود توافق کرده اید و حالا از او کارت ویزیت و طراحی لوگوی سربرگ را هم می‌خواهید. اضافه کردن شرح کار پروژه طراحی در میانه راه بعد از توافق روی برنامه ریزی و موارد خاص و دقیق، از دید یک طراح یکی از بدترین کارهایی است که شما ممکن است انجام دهید. به خصوص اگر انتظار داشته باشید این بخش‌های اضافه شده با همان قیمت قبلی انجام شود. در اینجا نیز طرح اولیه بسیار کارآمد است. این طرح شامل شرح کار کامل پروژه و زمان بندی و بودجه است. مطمئن شوید که با طراح خود در این موارد به توافق رسیده اید و هر دو طرف رضایت دارند. به او خاطر نشان کنید که هر کاری که در حین پروژه به این لیست اضافه شود شامل زمان بندی و بودجه مجدد خواهد بود.

١٢. «آیا می‌توانید یک طرح محبوب و پرطرفدار خلق کنید؟»

banner-Successful-Graphic-Designer-in-20151

چرا؟ متاسفانه طراحان قدر نیستند ذهن شما را بخوانند. بنابراین زمانی که راهنما و یا فیدبکی مدنظر دارید تا جایی که می‌توانید جزییات را بیان کنید. طراح شما نمی‌داند عبارت‌های کلی مانند «یک طرح پرطرفدار»، «پیشرو»، «مدرن»، یا «فانتزی» به چه معنی است مگر اینکه شما دقیقا منظور خود را با جزییات برای او توضیح و یا مثال‌هایی از آنچه مدنظرتان هست به او نشان دهید.

١٣. «آیا می‌توانید تنها یک لوگو برای وبسایت ما طراحی کنید؟»

چرا؟ ذخیره کردن یا اسکرین‌شات گرفتن از لوگوی وبسایت شرکت، صفحه فیسبوک و یا هر منبع آنلاین دیگری یک نسخه بدون کیفیت برای شما مهیا می‌کند. شما به خصوص برای پروژه‌های چاپی نیاز به لوگوی باکیفیت دارید. برای وضوح بیشتر در طراحی، لازم است لوگو دارای رزولوشن خاص و مشخصی باشد. برای نسخه‌های چاپی و آنلاین نیازهای متفاوتی در طراحی وجود دارد. نسخه مورد اطمینان برای لوگو معمولا یه نسخه وکتور است که قابلیت تغییر سایز برای کاربردهای متفاوت را دارد بدون اینکه کیفیت خود را از دست بدهد.

١۴. «نظرتان چیست که به کانسپت اولیه خودتان برگردیم؟»

Graphic-Designer1

چرا؟ طراحان، طراح شده‌اند زیرا دارای توانایی‌های هنری و فنی برای انجام کار خود به نحو احسن هستند. گاهی بهتر است به جای درخواست تغییرات متعدد در کانسپت طراحی، تنها به طراح گرافیک خود اعتماد کنید. پس از اینکه نیازمندی‌های خود را توضیح دادید، اجازه دهید طراحتان بهترین طرحی که می‌تواند خلق کند. سپس به دقت و سخت گیرانه آن را بررسی کنید، زمانی را صرف کنید و طرح را عمقی بررسی کنید، حتی با شخص قابل اعتمادی که اطلاعات خوبی درباره طراحی و شرکت شما دارد مشورت کنید. مطمئن شوید خواهان تغییراتی هستید که ضروری و قابل توضیح هستند. وقتی طرح و کانسپت اولیه همان چیزی است که می‌خواهید، وقت طراح خود را با آزمایشات و نظرات بی‌پایه و سلیقه‌ای تلف نکنید.

١۵. «من طراحی را در word/paint/publisher شروع کرده ام. می‌توانید آن را به اتمام برسانید؟»

چرا؟ با اینکه برنامه‌های موجود روی مک و یا کامپیوتر شما برای استفاده معمول روزانه بسیار مناسب هستند، اما به طور قطع نمی‌توانند برای یک پروژه طراحی حرفه‌ای کارآمد باشند. نه شما و نه یک طراح گرافیک باتجربه نمی‌توانید از یک برنامه office یک طرح باکیفیت و حرفه‌ای که مدنظر شماست خلق کنید. به همین دلیل است که طراحان از نرم افزارهای مخصوص استفاده می‌کنند. بهتر است اجازه دهید طراح گرافیک از ابتدا تا انتهای پروژه را با ابزارهای خودش انجام دهد. مطمئن باشید در این صورت شما هم از محصول نهایی خوشحال‌تر و راضی‌تر خواهید بود.

 

6

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]