عکاسی

عکاسی تجاری چیست؟

عکاسی تجاری یعنی عکاسی برای کارهایی که مقاصد تجاری دارند. مثلا برای تبلیغات، بازرگانی، معرفی، تبلیغ و فروش یک محصول یا خدمات، یا آماده سازی بروشورها و نشریه‌های تجاری، منوهای رستوران‌ها و کافه‌ها و مراکز مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرد. راه‌های خلاقانه و متفاوت بسیاری برای معرفی محصول از طریق عکاسی تجاری وجود دارد و این حرفه می‌تواند برای عکاسانی که در این زمینه فعال هستند بسیار سودمند باشد؛ این در حالیست که سایر عکاس‌ها آن را کسل کننده می‌دانند.

در ادامه می‌خواهیم کاربردهای عکاسی تجاری را در حیطه‌های کاری متفاوت را بررسی کنیم.

معرفی محصول

عکاس‌های تجاری از خط تولیدهای محصول یا از یک محصول خاص، می‌توانند به نکات مختلفی از آن محصول تاکید داشته باشند؛ مثلا دیزاین محصول یا کارآیی آن. عکاسی تجاری از محصول باید علاوه بر انتقال جزییات محصول به مصرف‌کننده، با آنها ارتباط احساسی نیز برقرار کند و با جذاب جلوه دادن محصول مورد نظر، آن را تبلیغ کند.

00-1001boom

بیشتر بخوانید:

عکاسی تجاری

عکاسی تجاری برای رونق بخشی به یک کسب و کار

تاجرها و صاحبان کسب و کارها، از عکاسی تجاری برای معرفی و رونق بخشیدن به کار بهره می‌گیرند. این همان تفاوت بین عکاسی تجاری، که معمولا در آتلیه‌ها و محیط‌های مجزای صورت می‌گیرد، و عکاسی صنعتی است که در سایت‌ها و کارخانه‌ها اجرا می‌شود. بسیاری از حرفه‌ای‌ها در زمینه عکاسی تجاری نمی‌توانند وظایف یک عکاس صنعتی را عهده‌دار شوند.

یک راه متداول برای معرفی و تبلیغ یک کسب و کار، عکاسی از معماری و بنای ساختمان‌هاست؛ جایی که خود کسب و کار همچون یک محصول به چشم می‌آید.

Ali-Kay-Photography-Corporate-portrait_1-1001boom

بیشتر بخوانید:

عکاسی از غذا و آماده سازی منوها

غذاها اگر سوژه عکاسی باشند، بهترین کارآیی را برای منوهای رستوران‌ها و مجله‌های آشپزی خواهند داشت. در عکاسی از غذاها همانطور که پیشتر هم به آن اشاره شد، نکات متنوع و خلاقانه‌ای باید در نظر گرفته شود تا بیننده دچار حس گرسنگی شده و به خوردن ترغیب شود. عکس‌ها معمولا در رستوران‌ها یافت می‌شوند، پس عکاس برای این سبک از عکاسی باید در محل حضوا پیدا کند و ابزارهای قابل حملی و نقلی داشته باشد که بتواند در صورت نیاز آنها را جابه‌جا کند.

food-photography-of-olives-1001boom

عکاسی مد و فشن

احتمالا معروف‌ترین شاخه عکاسی تجاری، عکاسی از مد و فشن باشد. این سبک از عکاسی در تبلیغات، بنرهای خیابانی، فروشگاه‌ها و مجلات بسیاری دیده می‌شوند. در این سبک از عکاسی از تکنیک‌ها تا استایل تا جزییات پارچه و لباس، ممکن است مدنظر قرار گیرد.

عکاسی پرتره

sm1-1001boom

از زمان پیدایش صنعت عکاسی تا به امروز، عکس‌های پرتره خانوادگی برای عکاس‌ها یک حوزه پردرآمد و سودآور به شمار می‌رفته است. عکس‌های عروسی و پرتره‌های خانوادگی عموما جزو عکاسی تجاری محسوب نمی‌شوند؛ اما از آنجایی که این سبک‌ها بسیار معروف هستند از آنها برای مقاصد تجاری استفاده‌های بسیاری می‌شود.

بیشتر بخوانید:

 

 

4

یک دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]