طراحی خودرو

تامبنیل ؛ راهی مناسب برای شروع طراحی خودرو

طراحی در قالب تصاویر کوچک که اصطلاحا تامبنیل (Thumbnail) نامیده می‌شود، روشی مناسب برای شروع طراحی خودرو است. از این طریق می‌توان بر فرم، ترکیب‌بندی و تناسبات تسلط یافت و مهارت‌های پایه را به دست آورد. خلق تامبنیل‌ها به تعداد زیاد، تسلط طراح بر موضوع و تنوع فرم را افزایش می‌دهد، از این رو می‌توان این تصاویر کوچک را برای ایده پردازی و تفکر بصری نیز به کار برد.

تامبنیل

ویدئویی که در ادامه مشاهده خواهید کرد طراحی تامبنیل یک خودرو فراری قدیمی است که می‌توان رعایت تناسبات اصلی را در آن دید. برای مثال، فاصله چرخ‌ها در نمای جانبی و روش به دست آوردن ارتفاع مناسب خودرو به صورت تصویری نشان داده شده است.

یکی از هدف‌های این تمرین، استفاده از سمت چپ مغز حین طراحی است تا با تغییر نگرش و درک قواعد، ترکیبی از تفکر منطقی و تفکر احساسی شکل بگیرد. مزیت دیگر تامبنیل این است که طراح هربار متوجه جزئیات بیشتری می‌شود و آنها را به طرح اضافه می‌کند، به این ترتیب ذهن او برای مشاهده عناصر کوچک اما تاثیرگذار در طراحی، پرورش می‌یابد.

توصیه‌ مهمی که بیشتر طراحان حرفه‌ای بر آن تاکید دارند این است که برای شروع  طراحی خودرو، نمای جانبی در نظر گرفته شود، زیرا درک نسبت‌ها و مقیاس‌ها در این نما آسان‌تر است. تسلط بر ترکیب‌بندی‌ها، تضادها و تناسبات، مهارت طراح در خلق فرم‌های خلاقانه را افزایش می‌دهد، ضمن اینکه با تکرار آنها قدرت دست بیشتر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

بهتر است همیشه قبل از طراحی و رندر نهایی، برای درک بهتر موضوع و کشف زوایای مختلف آن، چند پیش طرح در قالب تامبنیل ترسیم کنید و با تسلط کافی به سراغ کار نهایی بروید. این قسمت می‌تواند خلاقانه‌ترین بخش در روند طراحی‌تان باشد، زیرا تکنیک‌های مختلف را بدون نگرانی از خراب شدن کار یا اتلاف وقت امتحان می‌کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

9

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]