طراحی جواهرات طراحی خودرو طراحی صنعتی طراحی محصول

روز طراحی صنعتی ۲۰۱۶

امروز، ۲۹ ژوئن، روز طراحی صنعتی است. هرسال به این مناسبت، برنامه‌های ویژه‌ای در کشورهای مختلف برگزار می‌شود. این عنوان برای اولین بار در سال ۲۰۰۷، هم‌زمان با پنجاهمین سالگرد تاسیس انجمن بین‌المللی طراحی صنعتی انتخاب شد. روز جهانی طراحی صنعتی (WIDD) با هدف افزایش آگاهی نسبت به این حرفه و تسهیل همکاری‌ برای شناساندن تاثیرات طراحی صنعتی بر کیفیت زندگی، جامعه، اقتصاد و فرهنگ، از ارزش ویژه‌ای برخوردار است.

هر سال موضوعی خاص برای این روز انتخاب می‌شود و نشست‌ها و برنامه‌های در نظر گرفته شده با محوریت همان موضوع پیش می‌روند. از همین رو، روز طراحی صنعتی سال ۲۰۱۶ با عنوان «جوانان و طراحی صنعتی» نام‌گذاری شده است.

به نوشته سایت این انجمن، جوانان رهبران فردا هستند و ایجاد تعامل و همکاری با این قشر که آینده حرفه طراحی صنعتی را شکل می‌دهند، امری ضروری است.

روز جهانی طراحی صنعتی

طراحی صنعتی و جوانان

روز طراحی صنعتی ۲۰۱۶، جوانان و طراحی صنعتی، نه تنها جشنی بین‌المللی برای علاقه‌مندان به این حرفه است، بلکه فرصتی مناسب برای همفکری و رایزنی با طراحان جوان به شمار می‌رود. انجمن بین‌المللی طراحی صنعتی قصد دارد در این روز به بررسی ارزش‌، نگرش و مهارت‌هایی بپردازد که جوانان به حرفه طراحی صنعتی وارد می‌کنند و نحوه توسعه و به کارگیری این عوامل در صنایع مختلف را شناسایی کند. همچنین نقش محوری جوانان در تغییرات سازمانی و اجتماعی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

روز طراحی صنعتی تنها مختص طراحان نیست

رد پای طراحی صنعتی در زندگی همه ما وجود دارد. از محصولاتی که استفاده می‌کنیم تا خدمات و فرآیندهایی که به کار می‌بریم. هر راهکاری که منجر به راحت‌تر شدن زندگی انسان‌ها شود به نوعی با طراحی در ارتباط است، حال این راهکار ممکن است بر اساس طراحی فُرم باشد و یا طراحی عملکرد. به همین دلیل روز طراحی صنعتی برای همه افراد جامعه است.

روز طراحی صنعتی

همانطور که اشاره شد در روز ۲۹ ژوئن رویدادهایی مرتبط با موضوع این روز، در کشورهای مختلف برگزار می‌شود و فرصتی برای طراحان حرفه‌ای و علاقه‌مندان به این رشته، فراهم می‌شود تا کنار هم جمع شوند و علاوه بر شبکه‌سازی، آینده طراحی صنعتی را رقم بزنند.

برگزاری ورکشاپ‌ها و نمایشگاه‌های مختلف، نشست‌هایی با موضوع تاثیر دیزاین بر جامعه، پذیرش رایگان موزه‌های دیزاین، از جمله برنامه‌هایی هستند که با هدف یادآوری و گرامی داشت روز طراحی صنعتی در سطح شهرهای مختلف به اجرا در می‌آیند.

این جشن و برنامه‌های جانبی آن، فرصت مناسبی برای معرفی حرفه طراحی صنعتی به افراد جامعه هستند، از این طریق می‌توان در مورد ویژگی‌های دیزاین و تاثیر آن بر زندگی مردم، آگاهی‌رسانی کرد.

سایت هزارویک بوم ضمن تبریک روز طراحی صنعتی به همه اساتید، دانشجویان و علاقه‌مندان این رشته، آینده‌ای پربار همراه با موفقیت در حوزه‌های بین‌المللی را برای فعالان حرفه طراحی صنعتی آرزو می‌کند.

2

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]