طراحی صنعتی طراحی محصول

راه‌اندازی کسب‌وکار طراحی کفش ـ تهیه رزومه

طراحی کفش یکی از گرایش‌های جذاب رشته طراحی صنعتی است که طی چند سال اخیر توجه دانشجویان و علاقه‌مندان این رشته را جلب کرده است، اولین نشانه‌های مثبت آن نیز تنوع طرح و ارائه محصولات مختلف بر اساس نیاز و تقاضای مشتریان است؛ اما چطور می‌توان این گرایش را به صورت حرفه‌ای دنبال کرد؟ تهیه رزومه مناسب یکی از مهم‌ترین بخش‌های این روند است که در ادامه راجع به آن بیشتر می‌خوانیم.

شاید سوال تعداد زیادی از علاقه‌مندان به طراحی کفش این باشد که چطور می‌توان این گرایش را به صورت حرفه‌ای دنبال کرد؟ در دو قسمت قبل از این سری مطالب، با نحوه برنامه‌ریزی برای ورود به حرفه طراحی کفش آشنا شدیم و نکاتی را در مورد پرورش مهارت‌های لازم برای ورود به این حرفه نوشتیم؛ مهارت‌هایی همچون استفاده از نرم‌افزارها و بررسی و ترسیم الگوها. در ادامه این مطالب قصد داریم شما را با نحوه تهیه رزومه مناسب برای ورود به بازار کار آشنا کنیم، پس با هزارویک بوم همراه شوید.

۱. در دوره‌های کارآموزی شرکت کنید.

aid1324217-900px-Become-a-Shoe-Designer-Step-12-w600

تهیه رزومه ـ در دوره‌های کارآموزی شرکت کنید

کارآموزی این فرصت را فراهم می‌کند تا در کنار طراحان حرفه‌ای نکات مهم را بیاموزید و شرایط کار در فضای واقعی را تجربه کنید. حتی با گذراندن این دوره ممکن است با موقعیت‌های دیگری آشنا شوید که قبلا ذهنیتی از آنها نداشته‌اید.

وب‌سایت شرکت‌هایی که علاقه دارید در آنجا مشغول به کار شوید را بررسی کنید، ممکن است شرایط همکاری با کارآموزان را فراهم کرده باشند. بعضی مجموعه‌ها در دوره کارآموزی حقوق پرداخت نمی‌کنند اما ممکن است اعتباری که از آنها کسب می‌کنید ارزش بیشتری برای آینده کاریتان داشته باشد. بهتر است اولویتتان یادگیری و کسب تجربه در مجموعه‌ای باشد که از شهرت و اعتبار خوبی برخوردار است.

۲. کار در فروشگاه‌های کفش را تجربه کنید.

aid1324217-900px-Become-a-Shoe-Designer-Step-13-w600

تهیه رزومه ـ کار در فروشگاه‌های کفش را تجربه کنید.

برخورد مستقیم با مشتریان، شما را با خواسته‌های آنها آشنا می‌کند. ضمن اینکه روند فروش و بازاریابی محصولات را از نزدیک مشاهده می‌کنید. شاید در ابتدا علاقه‌ای به بحث فروش یا بازاریابی نداشته باشید اما در آینده کاریتان بیشتر متوجه اهمیت آن خواهید شد. کفشی که شما طراحی می‌کنید در نهایت به این قسمت می‌رسد و باید توسط همین مشتریان انتخاب شود پس بهتر است تا حد ممکن شرایط را بررسی کنید و اطلاعات مفید به دست آورید. کار در فروشگاه و کسب تجربه در آن می‌تواند تسلط و آگاهی شما بر حرفه مورد نظرتان را بیشتر کند.

۳. مدتی را در کارخانه کار کنید.

aid1324217-900px-Become-a-Shoe-Designer-Step-14-w600

تهیه رزومه ـ مدتی را در کارخانه کار کنید.

درست مانند قسمت قبل که شما را با روند فروش آشنا می‌کند، کار در کارخانه نیز اطلاعات کافی در مورد چگونگی ساخت و تولید کفش را در اختیارتان قرار می‌دهد. بهتر است نحوه تصمیم‌گیری‌ها در روند تولید، روش ساخت یا خاصیت مواد به کار رفته در محصولات را از نزدیک ببینید. علاوه بر تجربه‌ای که در کارخانه به دست می‌آوردید و امتیازی که برای تهیه رزومه خود کسب می‌کنید، ممکن است آشنایی و ارتباط با شبکه تولیدکنندگان سبب شود تا جای مناسبی برای تولید طرح‌های خودتان پیدا کنید.

۴. کار خود را با دستیاری آغاز کنید.

تهیه رزومه

تهیه رزومه ـ کار خود را با دستیاری آغاز کنید

با کار کردن به عنوان دستیار طراح، الگوساز یا سازنده می‌توانید مستقیما با بخش طراحی در ارتباط باشید و نحوه کار آنها را ببینید. در هرکدام از این موقعیت‌ها این فرصت را دارید که ایده یک طراح را به الگوی اصلی یا محصول واقعی تبدیل کنید. گذراندن این مرحله موجب آگاهی شما از جزئیات و تسلط بیشتر شما بر روند طراحی می‌شود.

با گذراندن هر یک از این مراحل امتیاز مثبتی به رزومه شما اضافه خواهد شد. در صورتی که موفق شوید هر ۴ مرحله را پشت سر بگذارید می‌توانید مطمئن باشید که هیچ کارفرمایی به راحتی از چنین رزومه‌ای نمی‌گذرد.

با رسیدن به این مرحله شما تمام شرایط و تجربیات لازم برای تهیه رزومه مناسب و ورود به حرفه طراحی کفش را خواهید داشت؛ اما برای شناخته شدن به عنوان یک فرد حرفه‌ای هنوز مراحلی باقی است. در مطالب بعد می‌خوانیم که چطور می‌توان در این حرفه شبکه‌سازی کرد و در حوزه کاری خود به فردی شناخته شده تبدیل شد، پس در آینده با ما همراه شوید.

37

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]