طراحی خودرو طراحی صنعتی

گام‌های اساسی در طراحی خودرویی متمایز

هرساله مسابقات متعددی در زمینه طراحی خودرو برگزار می‌شود و دانشجویان و علاقه‌مندان زیادی به امید موفقیت در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند. معیار سنجش برتری طرح‌ها اغلب میزان خلاقیت و نوآوری است. با توجه به تنوعی که در طرح‌های موجود دیده می‌شود، طراحی خودرویی متمایز کمی چالش برانگیز است؛ اما شرکت‌های بزرگ در همین شرایط […]

این مطلب از مطالب ویژهٔ هزارویک بوم است. برای مشاهدهٔ متن کامل مطالب ویژه، باید به حساب کاربری خود در هزارویک بوم وارد شوید.

چنانچه عضو سایت نیستید، روند عضویت در سایت ساده است و مطمئن باشید وقت زیادی از شما نمی‌گیرد. در عوض در صورت عضویت، همه مطالب ویژهٔ هزارویک بوم برای شما در دسترس خواهند بود.

یک دیدگاه

  • با سلام و درود
    نکاتی که به آنها اشاره نمودید، کلیدی ترین نکات در طراحی نه تنها خودرو که در بسیاری از محصولات محسوب میگردند.
    اما انتقادی که بنظرم می تواند وارد باشد این است که یک طراح ( جدای از آکادمیک یا آماتور بودن) تا حدی میتواند خلاقیت را به صورت انفرادی به نمایش گذارد و باقی ابعاد مستلزم کار تیمی بوده و این امر میتواند نکته ای منفی برای فریلنسرها (طراحان آزاد و غیر آکادمیک) بشمار بیاید.
    از آنجا که در کشور ما رشته طراحی وسایل حمل و نقل هنوز جایگاه شایسته خود را نیافته و وحدت بین دانشگاه و صنعت نیز بطور جدی و پیوسته محقق نشده است؛ طراحی خودرو چندان که انتظار می رود، حرفه ای و چشمگیر نیست و منابع آگاه و متخصص در این حوزه از تعداد انگشتان یک دست نیز فراتر نمی رود و آنهایی هم که اسم و رسمی در این زمینه دست و پا کرده بودند، کشور را به مقصد پیشبرد اهداف و آرزوهایشان ترک کرده اند و میکنند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]