طراحی جواهرات طراحی صنعتی

ایده‌های الهام‌بخش برای طراحی جواهر

امروزه طراحی جواهر به عنوان یکی از شاخه‌های طراحی صنعتی توجه تولیدکنندگان زیادی را به خود جلب کرده و بازار کار خوبی به وجود آورده است. از طرفی، این رشته جذابیت زیادی برای جوانان علاقه‌مند به طراحی دارد، درنتیجه زمینه مناسبی برای بروز خلاقیت‌ آنها و در عین حال کسب درآمد فراهم آورده است. در چنین فضای رقابتی که مملو از محصولات زیبا است، ارائه طرح‌های متفاوت و ایده‌های الهام‌بخش امتیاز ویژه‌ای به شمار رود.

پیش از این در هزارویک بوم با اصول طراحی جواهرات که شامل مواردی همچون تعادل، تکرار، ریتم، پویایی، تاکید و کنتراست است آشنا شدیم. همچنین به راهکارهایی برای ایده‌یابی اشاره کردیم و از جستجوی زیبایی پیرامون خود، یافتن منبع الهام و ویژگی‌های محل کار طراح گفتیم. اما برای بیرون آمدن از دایره امن طراحی و ایجاد تمایز طرح با نمونه‌های موجود، لازم است زاویه دید خود را تغییر دهیم و نگاهی دقیق‌ و متفاوت به منایع موجود داشته باشیم.

دیدن طرح‌های جذاب از دیزاینرهای مبتکر و نمونه‌ کارهایی که مشابه آنها کمتر دیده شده است می‌تواند منبع الهام خوبی برای علاقه‌مندان طراحی جواهرات باشد، ضمن اینکه مشاهده ایده‌های الهام‌بخش، زمینه‌ساز خلاقیت‌های بیشتر و توسعه ایده‌های ناب است. بر همین اساس در ادامه این مطلب، مجموعه‌ای از تصاویر زیبا از طرح‌های متفاوت را مشاهده می‌کنید که می‌توانند شما را با زوایای جدیدی از این حرفه آشنا کنند.

طراحی جواهر با الهام از کهکشان

طراحی جواهر با الهام از حیوانات

طراحی جواهر با الهام از ساختمان و المان‌های شهری

اگر به طراحی جواهرات علاقه دارید و به دنبال اطلاعات بیشتری هستید پیشنهاد می کنیم مطالب مرتبط با این حوزه که پیش از این در هزارویک بوم منتشر شده است را مطالعه کنید.

برای آشنایی بیشتر با این حرفه و خواندن مطالب جذاب از دنیای طراحی جواهرات در آینده با ما همراه شوید.

12

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]