طراحی صنعتی طراحی محصول

راه‌اندازی کسب‌وکار طراحی کفش ـ تولید و فروش محصول

نتیجه طراحی مناسب و موفقیت‌آمیز، تولید و فروش محصول است. برگشت هزینه‌های روند طراحی، ساخت و سود به دست آمده، بستگی به مقدار تقاضا و فروش محصول نهایی دارد. در حوزه طراحی کفش نیز اگر قصد راه‌اندازی کسب‌و‌کار خودتان را دارید، بهتر است در مورد روش‌های بازاریابی اطلاعات مناسبی کسب کنید. در این مطلب نکات مفیدی را در همین رابطه می‌خوانید.

پیش از این در سری مطالب «راه‌اندازی کسب‌وکار طراحی کفش» از لزوم برنامه ریزی گفتیم و با مهارت‌های لازم برای ورود به این حرفه آشنا شدیم. همچنین در قسمت‌های قبل نکاتی را در مورد روش تهیه رزومه و شبکه‌سازی حرفه‌ای خواندیم.

در قسمت آخر از این سری مطالب نیز با روش‌های بازاریابی و فروش محصول آشنا می‌شویم. فروش محصول یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها در روند هر کسب‌و‌کار است و می‌توان گفت نتیجه تمام زحمات در این مرحله به بار می‌نشیند، پس ارزش آن را دارد که زمان مناسبی صرف یادگیری اصول مهم این مرحله شود. در ادامه با هزارویک بوم همراه شوید و نکاتی را در همین رابطه بخوانید.

یک تولیدکننده معتبر پیدا کنید

aid1324217-900px-Become-a-Shoe-Designer-Step-20-w600

با انجام تحقیق و بررسی تولیدکننده‌ای را بیابید که بتواند طرح‌هایتان را با همان کیفیتی که مد نظر دارید به تولید برساند. مطمئن شوید که ضمن رعایت کیفیت، ظاهر محصول نهایی همان طرحی باشد که تحویل داده‌اید. بهتر است چند کارخانه را در نظر بگیرید و از آنها بخواهید نمونه‌ای از طرحتان را بسازند، سپس با مقایسه نمونه‌ها، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

بازاریابی مستقیم برای فروش محصول خود را از یاد نبرید

aid1324217-900px-Become-a-Shoe-Designer-Step-21-w600

می‌توانید محصول خود را به فروشگاه‌های کفش معرفی کنید تا قبل از تولید انبوه آن، اولین فروشندگان این محصول باشند. همچنین می‌توانید تعدادی از آنها را با در نظر گرفتن تخفیف‌های ویژه، صحبت کردن با مشتریان و بازاریابی مستقیم به فروش برسانید. به این ترتیب دیگران با کیفیت محصول و قدرت طراحی‌تان آشنا می‌شوند و نام شما را به عنوان یک فعال در حوزه طراحی کفش می‌شناسند.

با یک فروشگاه کفش شریک شوید

aid1324217-900px-Become-a-Shoe-Designer-Step-22-w600

جایی را بیابید که از نظر زیبایی‌شناسی مناسب و همخوان با سبک طراحی شما باشد. سپس از آنها بخواهید که در صورت امکان محصول شما را نیز در فروشگاه خود قرار دهند و به مشتریانشان معرفی کنند. معمولا فروشندگان در ازای این کار درصدی از سود فروش را درخواست می‌کنند که می‌توانید در این مورد مذاکره کرده و برای میزان مشخصی به توافق برسید.

کفش‌های خود را به صورت آنلاین به فروش برسانید

تولید و فروش محصول

در حال حاضر سرویس‌دهندگان زیادی برای این کار وجود دارند که با دریافت مبلغ مشخصی به صورت ماهانه یا سالانه فروشگاه آماده‌ای را در اختیارتان قرار می‌دهند. حتی می‌توانید وب‌سایت شخصی خودتان را طراحی کرده و بسازید. برای قدم اول معمولا فروش آنلاین بسیار راحت‌تر از افتتاح یک فروشگاه واقعی است.

در این قسمت، سری مطالب «راه‌اندازی کسب‌وکار طراحی کفش» به پایان رسید اما اگر به این حرفه علاقه دارید، در آینده با ما همراه شوید و مطالب بیشتری را در همین رابطه بخوانید.

مطالب مرتبط:

5

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]