عکاسی

توصیه‌هایی برای فارغ‌التحصیلان رشته عکاسی

وقتی به روزهای پایانی دانشگاه نزدیک می‌شوید و کم کم خود را در جمع فارغ‌التحصیلان رشته عکاسی می‌بینید، فارغ‌التحصیلانی که مشتاق و پر از ایده‌های خلاقانه برای شروع کسب و کار و کشف دنیای عکاسی بنظر می‌رسند. حال به عنوان یک تازه‌کار چه چیزی بهتر از آنکه پیش از هر تصمیم‌گیری چندین نکته و توصیه را کسانی بشنوید که در این رشته موفقیت و مهارت بسیار کسب کرده‌اند. کسانی چون Chase Jarvis.

چِیس جرویس زمان نسبتا طولانی در صنعت عکاسی مشغول به کار و فعالیت بوده است؛ او توصیه‌هایی دارد که ارزش گوش دادن را دارند. در این ویدئو او به فارغ‌التحصیلان رشته عکاسی نکته‌هایی را گوشزد می‌کند که نقش مهمی در موفقیت شغلی آنها خواهد داشت.

 

۱. در کار خود بهترین باشید

بدیهی بنظر می‌رسد نه؟ اما برای دست یافتن به این بدیهی باید یادگرفتن را حتی پس از پایان مدرسه نیز ادامه دهید. بسیاری از کسانی که به تازگی از درس فارغ شده‌اند، گمان می‌کنند که همه آنچه لازم بوده را در مدرسه یادگرفته‌اند و تنها لازم است که آن مهارت‌ها را به کار برند. اما واقعیت این است که راهی به وسعت یک زندگی پیش روی آنها قرار دارد که باید برای آموختن بیشتر آن را بیپمایند.

۲. شگرد‌های تجارت را یاد بگیرید

شاید در مدرسه و دانشگاه به شما دانش کاربردی را آموزش دهند اما آنها علومی هستند که در یک کسب و کار عکاسی کارآمد نیستند. بیشتر موسسه‌ها و آموزشگاه‌ها به شما نیازهای عملی برای راه‌اندازی یک تجارت عکاسی را یاد نمی‌دهند و برای موفقیت در این راه باید نکات بسیار دیگری را آموخت و در نظر داشت.

۳. ریسک‌پذیر باشید

هیچ زمان بهتری در زندگی برای ریسک‌پذیری وجود ندارد، بهترین زمین همین حالاست. شما جوان هستید و احتمالا مسوولیت‌های کمتری در زندگی بر دوش دارید؛ پس از آن بهترین بهره را ببرید و برای رسیدن به اهدافتان گام بردارید تا بتوانید آرزوهایتان را زندگی کنید.

البته این توصیه آخر تنها مختص تازه‌فارغ‌التحصیلان نیست. اگر می‌خواهید به دنیای صنعت عکاسی وارد شوید؛ باید ریسک‌پذیر بودن را در دستور کار خود قرار دهید. پس خوش‌آمدید.

7

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]