عکاسی عکاسی با موبایل

چند ترفند برای جذاب‌تر نشان دادن عکس غذا

عکاسی از غذا، این روزها نه تنها برای کاربردهای تبلیغاتی طرفدار فراوان دارد، بلکه مسابقاتی نیز برای آن برگزار می‌شود. اگر می‌خواهید در یکی از این مسابقات شرکت کنید و یا برای مجله، سایت یا موسسه‌ای خاص از غذاها عکس گرفته و ارسال کنید باید به خوبی بدانید که جذابیت هر عکس غذا به چه عواملی بستگی دارد. در ادامه چند ترفند ساده را به کمک یک ویدیو و کمی توضیحات آمورش می‌دهیم.

1001boom-koofte

این ترفندها را یک طراح غذا به نام Anna Lee در اختیار قرار داده تا برای داشتن بشقاب غذایی جذاب که به عکس غذایی اشتهاآور منتهی شود، به ما کمک کند.

ساده‌ترین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که مواد غذایی در بطور جداگانه در چندین بشقاب قرار دهید و سپس آنها را به طور مساوی در سطح بشقاب پخش کنید؛ بدین ترتیب رنگ‌های مختلف در قسمت‌های مختلف بشقاب قرار می‌گیرند و با حفظ تعادل رنگی، به آن زیبایی بیشتری می‌بخشند.

1001boom-2

به زاویه دوربین توجه کنید و بهترین قطعه از مواد غذایی را در جایی قرار دهید که می‌خواهید از آن سو عکس بگیرید.

عکس غذا

برا حفظ طراوت و تازگی عکس سبزیجات، از اسپری آب استفاده کنید. برای گوشت، مرغ و مواد پروتئینی، از یک قلم مو استفاده کنید و به سطح این مواد کمی روغن اضافه کنید تا درخشندگی آنها را بیشتر کند.

1001boom-4

با اضافه کردن کمی خرده‌های شیرینی به اطراف ظرف حاوی شرینی، یا خرده‌های نان و قطره‌های آب به بشقاب غذا، به آن ظاهری واقعی‌تر ببخشید و از مصنوعی بودن آن کم کنید. با این کار بیننده احساس می‌کند که اشتهایش به تحریک شده و دلش می‌خواهد تکه‌ای از آن غذا یا شیرینی را بردارد.

***

قراموش نکنید که علاوه بر تمرین کردن باید عکس‌های زیادی را نیز ببینید؛ کانال‌های آشپزی، حساب‌های اینستاگرام، وبسایت‌های عکاسی از غذا و … همگی می‌توانند به بهبود کیفیت عکس‌هایی که می‌گیرید کمک کنند.

 

9

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]