عکاسی عکاسی با موبایل

مسابقه عکاسی IPPAWARDS

یکی از راه‌های موفقیت در رشته عکاسی، شرکت در مسابقه‌های مختلف است. این کار علاوه بر محک زدن توانایی خود در برابر دیگران، امکان شبکه‌سازی و شناختن ایده‌ها و نظرهای مختلف و همچنین شناساندن هر عکاس به دیگران را نیز فراهم می‌آورد. با بهترشدن کیفیت دوربین‌های هوشمند روز به روز جذابیت عکاسی با موبایل نیز بیشتر شده است و به همین دلیل مسابقه‌هایی که برای این سبک عکاسی وجود دارد، چشمگیرتر و پرطرفدارتر شده‌اند. یکی از این مسابقات پرطرفدار در بین دارندگان آیفون، آیپد یا آیپاد، مسابقه عکاسی IPPAWARDS است.

پیش از آنکه به بررسی شرایط مسابقه بپردازیم چند نکته را برایتان مطرح کنیم که به برنده شدن شما در مسابقات عکاسی چه با موبایل و چه با دوربین کمک شایانی خواهد کرد. راهنمایی‌های حرفه‌ای‌ها در این راه می‌تواند نقش مهمی از موفقیت شما داشته باشد، از آنها غافل نشوید.

تفکر خلاق راه کلیدی برای این است که عکس‌هایی که با موبایل می‌گیرید مورد توجه قرار بگیرند. سعی کنید راه‌های جدید برای افزایش و بهبود خلاقیت داشته باشید.

 عکاسی ضدنور از آن دست عکاسی‌هایی است که خلاقیت زیادی به ارمغان خواهد آورد. از آن غافل نشوید.

اگر قصد دارید در بخش عکاسی پرتره شرکت کنید، به توصیه‌های عکاس‌های معروف و شناخته شده در این سبک عکاسی گوش دهید و نمونه کارهای زیادی را نگاه کنید.

عکس‌های برندگان مسابقه عکاسی IPPAWARDS در سال‌های قبل را نگاه کنید؛ داوران و نحوه انتخاب عکس‌های برتر را بررسی کنید.

بعلاوه این که اپلیکیشن‌های بسیاری وجود دارد که ضروری است برای عکاسی با موبایل آنها را بشناسید و در صورت نیاز استفاده کنید.

مسابقه عکاسی IPPAWARDS

شرایط شرکت در مسابقه عکاسی IPPAWARDS

همه عکس‌ها باید با iPhone، یا iPad یا iPod touch گرفته شده باشند و نباید با هیچ نرم‌افزار کامپیوتری همچون فوتوشاپ ویرایش شده باشند. استفاده از اپلیکیشن‌های iOS مجاز است.

استفاده از هر مدل آیفون و همچنین نصف لنز روی دوربین بلامانع است. البته شاید لازم باشد تا عکس اصلی را برای تایید گرفته شدن آنها با موبایل، آیپد یا آیپاد ارائه کنید. اگر امکان اثبات وجود نداشته باشد عکس‌ها از دور مسابقه حذف می‌شوند.

عکس‌ها باید در سایز اصلی ارائه شوند و عرض و طول عکس نباید از ۱۰۰۰ پیکسل کمتر باشد.

دسته‌بندی‌های مسابقه

دسته‌بندی امسال مسابقه عکاسی IPPAWARDs با کمی تغییر نسبت به سال گذشته، به شرح زیر است:

آبستره، حیات‌وحش، معماری، کودکان، گل‌ها، منظره، سبک زندگی، طبیعت، اخبار/حوادث، پانوراما، مردم، پرتره، عکس‌های پشت‌سرهم (۳ عکس)، اشیا بی‌جان، غروب آفتاب، سفر، درختان و غیره…

آخرین مهلت برای ارسال عکس‌ها: ۳۱ مارس ۲۰۱۷ (۱۱ فروردین ۱۳۹۶)

جوایز مسابقه

شرکت‌کننده‌‌ها برای کسب مقام اول تا سومی با یکدیگر رقابت می‌کنند و جوایز آنها به شرح زیر است:
 
۱۸ شمش طلا: نفر اول از هرکدام از ۱۸ دسته یک شمش طلا دریافت خواهد کرد.
۱۸ شمش پالادیوم: نفر دوم و سوم هر یک از ۱۸ دسته یک شمش پالادیوم دریافت خواهند کرد.
 
عکس نفر اول، دوم و سوم از هر دسته در گالری آنلاین IPPAWARDS منتشر خواهند شد.
نفرات اول، دوم و سوم هر دسته بندی یک مدرک IPPAWARDS دریافت خواهند کرد.
هیات داوران به بسیاری از شرکت‌کنندگان یک نشان افتخار IPPAWARDS اهدا خواهد کرد.
 
اعضای هیات داوران عکس‌های تک تک شرکت کنندگان را بر اساس مقدار هنری بودن، اصیل و یکتا بودن، موضوع، سبک بررسی می‌کنند و در نهایت در مورد برندگان تصمیم گیری می‌کنند.

هزینه شرکت در مسابقه

یک عکس: ۳،۵ دلار، ۳ عکس: ۷،۵ دلار، ۵ عکس: ۱۵،۵ دلار، ۱۰ عکس: ۲۷،۵ دلار، ۱۵ عکس: ۳۵،۵ دلار، ۲۰ عکس: ۵۰ دلار، ۲۵ عکس: ۵۷،۵ دلار. محدودیتی برای تعداد عکس‌هایی که شرکت کنندگان ارسال می‌کنند وجود ندارد اما توصیه می‌شود که برای شرکت در این مسابقه بهترین عکس‌های خود را ارسال کنید

اعلام نتایج

برندگان مسابقه ۸ تا ۱۲ هفته پس از ثبت نهایی عکس‌ها اعلام خواهند شد. فقط برندگان برتر هر دسته از نتایج مسابقه آگاهی پیدا خواهند کرد.

 
برای اطلاعات بیشتر و ارسال عکس‌ها به سایت مسابقه مراجعه کنید.
 
 
 

7

2 دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]