سینما فیلم‌سازی

معرفی مستند کوتاه دونده‌ها (The Runners)

با وجود آنکه ساخته‌های استودیوهای بزرگ فیلمسازی همواره پرطرفدار هستند؛ اما فیلم‌های کوتاه و مستقل نیز همواره جذابیت‌های مخصوص به خود را دارند. گاهی تماشای یک فیلم کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای، به اندازه یک فیلم سینمایی هالیوودی لذت بخش است. در ادامه قصد داریم به معرفی مستند کوتاه دونده‌ها (The Runners) بپردازیم.

گروهی از دوندگان که همواره در حال متر کردن سنگفرش‌های خیابان طی فصل‌های مختلف سال هستند، با سوال‌های چالش برانگیز یک جوان مواجه می‌شوند. هرکدام از آنها که سعی می‌کنند مسئولیت‌های روزمره خود را حتی برای چند دقیقه فراموش کنند و پاسخ‌های صمیمانه و متفاوتی ارائه دهند. این موضوع، مستند کوتاه دونده‌ها (The Runners) را به محصولی تماشایی تبدیل کرده است.

هرکدام از این افراد مشکلات خود را داشته و داستان مخصوص به خود را روایت می‌کنند. همه آن‌ها با موانعی سر راه خود رو به رو هستند که آنها را از دست یافتن به اهداف بزرگ و کوچک‌شان باز می‌دارد. این مشکلات ممکن است برای یک نفر افسردگی و برای دیگری پدر مریضش باشد.

دونده‌ها

دنیای همه این افراد با یکدیگر متفاوت است و این موضوع بر جذابیت داستان می‌افزاید. یکی از آنها پیش از این با مشکلات حاد افسردگی و روانی دست و پنجه نرم می‌کرده و پس از تلاش بسیار موفق به بازیافتن توانایی‌های خود شده است، دیگری در اوایل دهه هفتم زندگی خود است و دیگر قدرت و توانایی‌های سابق را ندارد.

این مستند ۱۲ دقیقه‌ای دونده‌ها را در ویدئوی زیر یا از طریق صفحه هزارویک‌بوم در سایت آپارات تماشا کنید و نظرتان را در مورد آن بگویید. در نظر بگیرید که این فیلم رد در حین دویدن فیلمبرداری کرده و ساخته‌اند، اما هدف اصلی فیلم انتقال پیامی خاص است؛ آیا شما هم آن پیام را دریافت کردید؟

 

تاریخ و محل انتشار فیلم: ۲۰۱۳ – لندن
سازندگانMatan Rochlitz, Ivo Gormley
مونتاژMatan Rochlitz
موسیقیOrlando Roberton , Andrej Bako
تهیه کنندهMatan Rochlitz, Ivo Gormley
1

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]