طراحی صنعتی طراحی محصول

مهارت‌هایی که موجب پیشرفت کاری دیزاینرها می‌شود

اغلب دیزاینرها هنگام تحصیل مهارت‌های مرتبط با طراحی را به خوبی فرا می‌گیرند؛ اما از یادگیری مواردی که برای محیط شغلی نیاز دارند و موجب پیشرفت کاری دیزاینرها می‌شود غافل می‌مانند. برای مثال ممکن است در روند پروژه، بدون اینکه شرایط کلی را در نظر بگیرند صرفا بر وظایف خود متمرکز شوند و یا ارتباط برقرار کردن با مدیران یا تیم بازاریابی برای آنها سخت باشد. همین عوامل موجب پنهان ماندن خلاقیت طراح می‌شود.

توسعه بعضی مهارت‌ها به موازات گذراندن دوره‌های آموزشی، طراح را برای ورود به فضای حرفه‌ای آماده می‌کند. درواقع دانستن اصول پایه مهارت‌هایی همچون روانشناسی، بازاریابی یا تجارت، لازمه پیشرفت شغلی طراح در آینده محسوب می‌شوند. مواردی که در ادامه می‌خوانید مهم‌ترین مهارت‌های مورد نیاز طراحان در دنیای کسب و کار هستند.

مهارت‌های بازرگانی

design-999education-business

مهارت‌هایی که موجب پیشرفت کاری دیزاینرها می‌شود

نقش دیزاین درون یک شرکت یا مجموعه توسعه میابد و قسمتی از استراتژی آن را شکل می‌دهد؛ بنابراین طراحان باید آمادگی حضور موثر در جلسات، شرکت در بحث و اتخاذ تصمیم‌های مهم را داشته باشند. آنها باید مهارت‌های پایه در زمینه کسب و کار را بدانند، مواردی همچون مدل‌های تجاری و نحوه اجرای آنها برای رسیدن به اهداف مشخص شده. اگرچه چنین مهارتی در دوره‌های آموزشی مرتبط با دیزاین تدریس نمی‌شود اما در حال حاضر کتاب‌ها و دوره‌های آنلاین متنوعی وجود دارد که می‌توان از آنها برای ارتقاء مهارت‌های تجاری استفاده کرد.

مهارت‌های مدیریتی

design-education-management-w600

مهارت‌هایی که موجب پیشرفت کاری دیزاینرها می‌شود

توانایی مدیریت به دو دلیل برای طراح اهمیت دارد، اول اداره کردن کارهای انفرادی و پروژه‌های فریلنس، دوم مدیریت گروه برای انجام کارهای جمعی. در حال حاضر تعداد زیادی از طراحان به صورت فریلنس کار می‌کنند، به این معنی که علاوه بر کار اصلی، با مشتریان تماس می‌گیرند، بازخوردها را بررسی کرده و پروژه را برنامه‌ریزی می‌کنند. همه این مراحل نیازمند زمان، هزینه و نیروی انسانی هستند و باید مدیریت شوند.

مهارت بازاریابی

Marketing-w600

مهارت‌هایی که موجب پیشرفت کاری دیزاینرها می‌شود

در هر شرکت، گروه بازاریابی اطلاعات شفافی نسبت به مشتریان به دست می‌آورد و با تحلیل این اطلاعات، بخش مناسبی از بازار را هدف قرار می‌دهد. طراحان با استفاده از تحلیل‌های این گروه، محصول نهایی را هم جهت با تقاضای بازار طراحی می‌کنند. یادگیری این مهارت به طراحان کمک می‌کند تا شناخت دقیق‌تری نسبت به مخاطب و نیازهای او پیدا کنند.

مهارت روانشناسی

مهارت‌هایی که موجب پیشرفت کاری دیزاینرها می‌شود

اصول طراحی وابسته به علم روانشناسی است. نحوه برداشت مشتریان از رنگ‌ها، خطوط و فرم محصول و همچنین درک رفتار آنها در حوزه روانشناسی قرار می‌گیرد. فکر کردن به شرایط و خواسته‌های متقاضیان محصول، مشخص کردن خواسته‌های پیدا و پنهان آنها و به کارگیری اصول روانشناسی برای پاسخ به این خواسته‌ها توانایی است که با مطالعه به دست می‌آید و با کسب تجربه به مهارت تبدیل می‌شود.

تعامل انسان ـ ماشین (HCI)

مهارت‌هایی که موجب پیشرفت کاری دیزاینرها می‌شود

دیزاینرها برای ورود به حوزه طراحی تعاملی که یکی از مهم‌ترین شاخه‌های دیزاین در آینده خواهد بود، نیازمند یادگیری نحوه برخورد انسان با کامپیوتر و نحوه ارتباط برقرار کردن افراد با اپلیکیشن‌ها، وب‌سایت‌ها و بازی‌‌ها هستند. این مهارت هنگام طراحی اپلیکیشن و بازی، موجب درک جنبه‌های تکنولوژیکی، فاکتورهای انسانی و روانشناسی اینگونه تعاملات می‌شود.

یادگیری مهارت‌های گفته شده در این مطلب، طراح را برای مواجه با چالش‌های حرفه خود و غلبه بر موانع احتمالی آماده می‌کند. به علاوه با داشتن این توانایی‌ها فرصت‌های بیشتری پیش روی او قرار می‌گیرد. در حال حاضر کتاب‌های مناسب و دوره‌های متنوعی برای یادگیری چنین مهارت‌های ضروری وجود دارند که می‌توانند خلاء برنامه‌های آموزشی مرتبط با دیزاین را پر کنند.

19

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]