طراحی صنعتی

رقابت طراحی Design Award Halle با موضوع زمان

رقابت طراحی Design Award Halle، هر سه سال یک ‌بار، با هدف ایجاد ارتباط میان طراحی و تجارت برگزار می‌شود. این رویداد آگاهی جوامع و صاحبان کسب و کارها‌ را نسبت به توانایی طراحان جوان افزایش می‌دهد. طی این رقابت محصولات، ایده‌ها و کانسپت‌های برتر شناسایی و برندگان توسط هیئتی از کارشناسان انتخاب می‌شوند.

516521_66098_55670_HhFqpxNgL-w600

«زمان» موضوعی است که این بار برای برگزاری مسابقه انتخاب شده است. چرخش منظم پدیده‌ها همچون شب و روز، فصل‌ها، جاری شدن‌ها و فرو نشستن‌ها ریتم زندگی و حس زمان را شکل می‌دهند. درک این توالی‌های ممتد، با ابزارهای سنجش همچون تقویم و ساعت آسان‌تر شده است. این ابزارها ساختار منظم‌تری از مفهوم زمان را به ما نشان می‌دهند، ضمن اینکه عامل سرعت بخشیدن به ریتم تولید محصولات صنعتی نیز هستند.

شتاب‌دهی و مدیریت موثر زمان، نقش مهمی در شاخه‌های متعدد اقتصاد همچون سرمایه‌گذاری، ارتباطات و حمل و نقل دارد. از طرف دیگر عده زیادی از مردم نسبت به فازهای متناوب استراحت و تفریح، میان ساعت‌های کاری، احساس نیاز بیشتری می‌کنند، ساعت‌هایی که در اختیار خودشان است و می‌توانند در کنار خانواده، دوستان و یا به تنهایی بگذرانند.

زمان، با ارزش‌ترین و محدودترین منبع غیرمادی است. ما زمان را به اشیاء و فضاهایی پیوند می‌دهیم که حامل خاطراتمان هستند. زمانی که چیزی را تعویض یا جایگزین می‌کنیم در واقع موجب شروع یک روند واقعیت‌سازی و یا فراموشی می‌شویم.

در این رقابت از شرکت‌کنندگان خواسته شده است تا زمان را در قالب محصول یا ابزاری فرایندگرا نشان دهند. این محصول می‌تواند ابداع نوعی خدمت‌رسانی جدید باشد، یا نوعی اپلیکیشن و یا محصولی که رفتار ما نسبت به منبع ارزشمند زمان را به شیوه‌های انتقادی، طنز، داستانی یا کاربردی، نشان دهد.

شرایط شرکت در مسابقه

همه طراحان و دانشجویان رشته‌های مرتبط با طراحی که سن آنها کمتر از ۴۰ سال است می‌توانند در این رقابت شرکت کنند.

هرکدام از اشخاص یا گروه‌ها فقط می‌توانند یک طرح برای شرکت در مسابقه ارسال کنند.

زمان ارسال طرح‌ها از ۲ تا ۳۰ ژانویه ۲۰۱۷ (۱۳ دی تا ۱۱ بهمن ۹۵) خواهد بود. 

جوایز

جایزه این مسابقه در مجموع ۱۰ هزار یورو است که نحوه پرداخت و تقسیم آن بین برندگان، بر عهده داوران است. همچنین داوران می‌توانند جوایز ویژه‌ نیز برای شرکت‌کنندگان در نظر بگیرند.

رقابت طراحی Design Award Halle با موضوع زمان

برای اطلاع از شرایط کامل مسابقه و نحوه شرکت در آن می‌توانید به وب‌سایت designpreis-halle مراجعه کنید.

اگر علاقه‌مند به شرکت در مسابقات طراحی هستید یادآور می‌شویم که برای ثبت‌نام در مسابقه طراحی مبلمان VMODERN ، مسابقه طراحی دوچرخه IBDC و مسابقه طراحی خودرو Car Design Awards 2016 هنوز زمان باقی است. همچنین خواندن مطلب «چگونه برنده مسابقات طراحی شویم» می‌تواند راهنمای خوبی برای شروع باشد.

11

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]