طراحی صنعتی

دیزاین موفق با شیوه طراحی همدلانه (Empathic Design)

طراحی همدلانه روشی برای آسان و دل‌پذیرتر کردن زندگی افراد است. هدف به کارگیری این گرایش، درگیر کردن عواطف کاربر هنگام استفاده از محصول و شکل دادن تجربه‌ای جذاب برای او است. برخلاف روش‌های بازاریابی که در آنها میزان فروش و اعداد اهمیت زیادی دارند، در طراحی همدلانه، اولویت با کیفیت ارتباطی است که بین کاربر و محصول ایجاد می‌شود.

5655b4a823cf0

شیوه طراحی همدلانه (Empathic Design)

این گرایش می‌تواند از چند جهت برای شرکت‌ها مفید باشد. نتایج بررسی ارتباط میان کاربر و محصول، نه تنها برای طراحی تجربه جذاب به کار می‌رود بلکه به نوآوری و حل خلاقانه مسائل نیز کمک می‌کند. بعضی مواقع نوآوری به معنای خلق محصول جدید نیست بلکه می‌توان با بهبود و توسعه محصولات موجود، نیازهایی را برطرف کرد که حتی خود کاربران هم به آنها فکر نکرده‌اند.

اگر از منظر بازاریابی و فروش نیز به این گرایش نگاه کنیم، محصولاتی که با درگیر کردن عواطف کاربر حس خوشایندی را برای او ایجاد می‌کنند، با کشف و پاسخگویی به نیازهای پنهان، می‌توانند بخش خاصی از بازار فروش را در اختیار بگیرند.

می‌دانیم که طراحان باید توانایی کشف مشکلات را داشته باشند. در طراحی همدلانه دیزاینر از این مرحله نیز فراتر رفته و سعی می‌کند نیازهای پنهان کاربر را کشف کند. برای این منظور می‌توان از شیوه‌های مختلفی استفاده کرد که مهم‌ترین آنها پرسش سوال در مورد رفتار کاربر، مشاهده و بررسی این رفتارها است.

جویس توماس (Joyce Thomas) و دیانا مک دوناف (Deana McDonagh) در مقاله خود با عنوان «طراحی همدلانه: روش‌های تحقیق» به دایره طلایی اشاره می‌کنند که از سه سوال تشکیل شده است:

  •         چرا باید به این هدف خاص برسیم؟
  •         چطور می‌توانیم به این هدف برسیم؟
  •         نتیجه رسیدن به این هدف چیست؟Untitled-1-w600با این روش طراحان خود را جای کاربران یا مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند و نیازهای واقعی آنها را کشف می‌کنند.

مطالب مرتبط:

در عصر ابزارهای دیجیتال طراحی همدلانه نقش مهمی دارد. اکنون اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های اجتماعی میلیاردها کاربر را به سمت خود جذب کرده‌اند. در پروژه‌های طراحی ابزارهای دیجیتالی، شبکه‌های اجتماعی یا اپلیکیشن‌ها، برای ارزیابی مخاطبان و شناسایی اولویت‌ آنها، تحقیقاتی در زمینه تجربه کاربر انجام می‌شود. بعضی از شرکت‌ها مانند اپل، با همین روش و به واسطه برقراری ارتباط احساسی میان کاربر و محصول، از رقیبان خود پیشی گرفته‌اند.

دو شبکه اجتماعی فیسبوک و مای‌اسپیس تقریبا در یک دوره زمانی با هدف گسترش روابط اجتماعی شکل گرفتند. فیسبوک به طور مداوم به روز رسانی شد و طبق نیاز و انتظاراتی که کاربران از یک شبکه اجتماعی داشتند ارتقا یافت، در نتیجه افراد بیشتری جذب آن شدند.

بیشتر بخوانید: بزرگ‌ترین طراحان ابزارهای دیجیتال عصر حاضر

طراحی همدلانه، پلی است میان شکاف بزرگی که بین طراح و کاربرِ نهایی محصول وجود دارد. استفاده از این روش موجب می‌شود طراح خود را به جای کاربر قرار دهد، خواسته‌های او را درک کند و درنهایت فرصت‌های تازه‌ای برای بازار فروش محصول بیابد. طراحی همدلانه نیازمند روشی است که در آن پرسش سوال و کوشش برای فهمیدن خواسته‌های کاربر نقش اساسی دارد.

اگر به این شیوه طراحی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم در آینده با هزارویک بوم همراه شوید و مطالب بیشتری را در این رابطه بخوانید.

2

نظر بدهید

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]