فرش

گران‌قیمت‌ترین فرش‌های دنیا کدامند؟

شکی نیست که فرش یا قالی به خانه جلوه‌ای خاص می‌بخشند. در بسیاری موارد کف‌پوش خانه اولین چیزی است که در وقتی به خانه‌ای قدم می‌گذارید به چشم می‌آید؛ بخصوص در مکان‌هایی مانند سالن نشیمن و ناهارخوری. اگر شما از علاقمندان به فرش باشید، شاید دوست داشته باشید بدانید که گران‌بهاترین فرش‌های دنیا کدامند. در ادامه این مطلب ۱۰ تا از گران‌قیمت‌ترین فرش‌های دنیا را معرفی کرده‌ایم. با هم ببینیم.

۱۰. فرش تبریز

گرانترین فرش‌های دنیا

فرش تبریز، در شمال غربی ایران، یک نمونه عالی از طرح و نقش ماهی و ترکیب رنگ‌هاست. المان‌های طراحی لاکی در حاشیه فرش و کیفیت خوب این فرش به آن ارزش بسیار داده و باعث شد تا به قیمت ۶۸،۵۰۰ دلار به فروش برسد.

۹. فرش فراهان-ساروق

فرش ساروق

فرش فراهان-ساروق از شهر ساروق در استان مرکزی ایران، یکی دیگر از فرش‌های گران‌بهای دنیا و متعلق به ایران‌زمین است. این فرش به قیمت ۷۴،۵۰۰ دلار به فروش رفته و نمونه خوبی از بافت فرش در این منطقه از ایران است. طرحی که بسیار مورد علاقه کلکسیونرهای فرش است.

۸. آرموریال پرتغالی

گرانترین فرش‌های دنیا

فرش آرموریال پرتغالی به قیمت ۸۰،۵۰۰ دلار به فروش رسید و بدین ترتیب به هشتمین فرش گران‌قیمت دنیا تبدیل شد. این فرش مربعی شکل است و طرح حاشیه‌اش به صورت کاملا استادانه و به شکل نوسانی از مرکز مربع به گوشه‌هاش کشیده شده است.

۷. فرش محتشم کاشان

گرانترین فرش دنیا

هفتمین فرش از میانه ایران، شهر کاشان است که در قرن نوزدهم میلادی بافته شده. بافت کیفیت بالا و طرح فوق هنرمندانه آن به این فرش ارزشی برابر ۹۲،۵۰۰ دلار بخشیده است.

۶. فرش زیگلر محله

گرانترین فرش دنیا

فرش زیگلر باز هم فرش دیگری از ایران است که در میان گرانقیمت‌ترین فرش‌های دنیا قرار گرفته. این فرش بافته شده در مرکز ایران، شهر اراک با رنگ‌های سلطنتی و حاشیه گل‌کاری شده در حراج Sotheby به قیمت ۹۸،۵۰۰ دلار به فروش رسید.

۵. فرش اصفهان

گرانترین فرش‌های دنیا

پنجمین فرش گران‌بهای دنیا فرش اصفهان از کلکسیون وارث Tobacco، دوک دوریس است. این فرش که ارزش دکوری بسیار دارد به مبلغ ۱۱۶،۵۰۰ دلار به فروش رسید.

۴. فرش اوشاک

گرانترین فرش‌های دنیا

اوشاک شهری در مرکز ترکیه است. این قالیچه شاید قدیمی باشد اما هنوز، با رنگ‌های براق و کنتراست بالایی که دارد، چشم‌ها را به خود تیره می‌کند. فرش اوشاک هم از نظر طرح و هم از نظر نمادگرایی غنی است. ارزش این فرش ۱۵۸،۵۰۰ دلار است.

۳. فرش زیگلر محله ۲

با وجود چند حفره‌ای که روی فرش ایجاد شده اما ارزش و زیبایی فرش زیگلر محله چنان است که مانع از قرارگیری آن میان سه فرش گران‌قیمت دنیا نمی‌شود. این فرش به قیمت ۱۷۰،۵۰۰ دلار به فروش رسیده است.

۲. فرش زیگلر محل ۳

دومین فرش گران‌قیمت دنیا یا بعبارتی فرش دیگری از زیگلر محله در میانه ایران-زمین که به دلیل نقش‌های بزرگ و پالت رنگی غنی‌اش ارزش دکوری بسیاری دارد به دلیل شرابط کیفی خوبش به قیمت ۱۸۲،۵۰۰ دلار به فروش رسیده است.

۱. فرش ابریشم اصفهان

گرانترین فرش‌های دنیا

و اما گران‌قیمت‌ترین و ارزشمندترین فرش دنیا، فرشی ابریشم بافت از شهر اصفهان است. این فرش با بافتی هنرمندانه و از ابریشم خالص است؛ چیزی که به ندرت یافت می‌شود. مبلغی که برای خرید آن پرداخت شد ۴،۴۵۰۰،۰۰۰ دلار در سال ۲۰۰۸ بود. یک قیمت باورنکردنی!

19

۶ دیدگاه

نظر بدهید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]