دکوراسیون معماری

راه‌هایی خلاقانه برای تغییر ظاهر وسایل خانه

گاهی برای تغییر جلوهٔ اتاق‌ها، حتما نباید وسایل جدیدی خریداری کرد. بلکه می‌توان با کمی خلاقیت و کمک گرفتن از تکنیک‌های رنگ‌آمیزی اشیا، برای تغییر ظاهر وسایل، اقدام کرد.

در ادامه نمونه‌های خوبی در همین زمینه برای شما آورده‌ایم.

تغییر ظاهر وسایل

استفاده از اشکال هندسی برای جلوه‌بخشی به یک کمد یا پارتیشن ایده‌ای خوب و جذاب است. از رنگ‌های خالص بهره ببرید تا بتوانید جلوهٔ بافت هندسی‌ای که مد نظرتان است را بهتر نشان دهید.

تغییر ظاهر وسایل

به جای اشکال هندسی تکرار شونده می‌توانید از اشکال و علایم گرافیکی هم استفاده کنید. در تصویر بالا دو در کمد با نمادهای زن و مرد متمایز شده‌اند. می‌توانید از نوشته‌ها یا حتی نمادهای شناخته شده استفاده کنید و آنها را به صورت برچسب، مقوا یا تخته روی دیوار یا وسایلی مانند کمدها چسبانده یا نصب کنید.

تغییر ظاهر وسایل

برای ایجاد یک ظاهر کاملا متفاوت، یک کمد یا گنجه را با رنگ‌های براق اسپری کنید. استفاده از رنگ‌های خاص و متفاوت با سایر وسایل اتاق، جلوه بیشتری ایجاد می‌کند.

تغییر ظاهر وسایل

از رنگ‌های متالیک غافل نشوید. با رنگ‌آمیزی صندلی‌های قدیمی با رنگ‌های متالیک، جلوه‌ای مدرن و متفاوت در آنها ایجاد کنید.

تغییر ظاهر وسایل

با جلا دادن دوبارهٔ یک میز قدیمی می‌توانید به آن جذابیت خاصی ببخشید. از واکس‌ها و روغن‌های مخصوص برای این کار بهره ببرید و از نتیجه نهایی شگفت زده شوید.

تغییر ظاهر وسایل

با تشدید بافت چوبی و البته مقداری پتینه‌های رنگی، می‌توانید جلوه‌ای متفاوت در کمدها و دراورها ایجاد کنید. به طوری که ترکیب نهایی با قالب کلی اتاق هماهنگی داشته باشد.

تغییر ظاهر وسایل

برای اینکه به میزی که قرار است در فضای بیرون مورد استفاده قرار دهید حس طبیعی‌تری ببخشید، باید بافت طبیعی چوب را قابل لمس‌تر کنید. در صورتی که یک میز قدیمی با چوبی مرغوب در اختیار دارید کار ساده‌تر خواهد بود.

تغییر ظاهر وسایل

استفاده از رنگ‌های مخصوص بدنه خودروها برای رنگ‌آمیزی وسایلی مثل پارتیشن‌ها و کمدها، جلوه‌ای درخشان و کارخانه‌ای به آنها می‌دهد. تا به حال چنین چیزی را امتحان کرده‌اید؟

تغییر ظاهر وسایل

با جلابخشی و استفاده از رنگ‌ها و بافت‌های ساده در یک میز قدیمی می‌توانید جلوه‌ای روستایی به آن ببخشید که قالبی متفاوت و جذاب در یک خانهٔ شهری مدرن ایجاد می‌کند.

تغییر ظاهر وسایل

از رنگ‌آمیزی اشیا با رنگ‌های روشن و خاص نترسید. این میز تلویزیون پیش از اینکه با چنین رنگ صورتی غلیطی رنگ‌آمیزی شود، یک رنگ زرد مایل به قهوه‌ای داشته اما با این رنگ‌آمیزی تازه نمودی کاملا متفاوت پیدا کرده که کاملا جلب توجه می‌کند.

تغییر ظاهر وسایل

برای رنگ‌آمیزی وسایل فلزی در خانه می‌توانید از رنگ‌آمیزی مستقیم یا اسپری استفاده کنید. این انتخاب به نتیجه نهایی و ظاهر مات یا براق آن شی بستگی دارد. در این مورد می‌توانید به هنگام خرید رنگ از فروشنده راهنمایی بخواهید.

تغییر ظاهر وسایل

با چیدمان و رنگ‌آمیزی و جلوه‌بخشی به اشیا خاص در محیط کار یا خانه،‌ نمایی متفاوت ایجاد کنید.

تغییر ظاهر وسایل

به یاد داشته باشید که حتما نباید تمامی بخش‌های یک شی را یکپارچه رنگ‌آمیزی کنید. در این نمونه پایه‌های میز براق و تیره رنگ‌آمیزی شده‌اند، در حالیکه سطح چوبی میز با رنگ روشن جلا داده شده و البته نمایی خاص و جذاب ایجاد شده است.

تغییر ظاهر وسایل

با کمک واکس‌های مخصوص پولیش کفش‌هایی با رنگ روشن، می‌توانید اشیا را متفاوت جلا دهید. در این صورت سطوح چوبی جلوه‌ای جذاب و خاص پیدا می‌کنند.

7

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]