طراحی صنعتی طراحی محصول

چگونه می‌توان یک برند متفاوت خلق کرد

شرکت دافی (Duffy) بیش از ۳۰ سال است که در زمینه برندینگ فعالیت دارد و برای خلق برند متفاوت، با شرکت‌های معتبر همکاری می‌کند. شرکت دافی برای متمایز کردن یک نام تجاری نسبت به دیگر رقبا، از دو اهرم دیزاین و تکنولوژی استفاده می‌کند. رئیس این شرکت، جو دافی، در مصاحبه با سایت howdesign در مورد روش‌ خلق برند نکاتی را ارائه کرده است که شرح آن در ادامه می‌خوانید.

اگر دانشجو، طراح فریلنسر یا کارآفرینی خلاق هستید و علاقه دارید مهارت‌های خود را توسعه دهید یا دورنماهای جدیدی بیابید، این مطلب می‌تواند برای خلق یک برند متفاوت به شما کمک کند.

انجام صحیح تحقیقات، مبنای خلق مجدد برند است

همه چیز با استراتژی صحیح آغاز می‌شود و مبنای انتخاب استراتژی صحیح، انجام درست تحقیقات است. در شرکت دافی، گام‌های اصلی برای رسیدن به یک برند متفاوت، شناسایی مخاطبین، شناسایی رقبا و فرهنگ رایج آن منطقه است.

برای انجام تحقیقات، کارمندان شرکت دافی طی جلساتی که با صاحبان کسب و کار یا مسئولان آن دارند سوالاتی را مطرح می‌کنند تا از این طریق خواسته‌ها، نقات قوت، فرصت‌ها و موانع موجود را از زوایای مختلف بررسی کنند و به تعریف جدیدی از برند برسند. برای مثال چند نمونه از این سوالات را در ادامه می‌خوانید.

۱. سه خصوصیتی که با شنیدن نام برند به ذهن می‌رسد چیست؟

۲. کدام قسمت از برند کنونی کارایی لازم را دارد؟ آیا چیزی از قلم افتاده است؟ چه فرصت‌های کلیدی وجود دارد که بتوان بر اساس آن برند را بهبود بخشید؟

۳. چطور می‌توان گرایش بصری برند، نحوه برقراری ارتباط با مخاطب یا نمایش آن را تغییر داد؟

۴. خصوصیت منحصر به فرد این برند چیست؟

۵. کدام یک از خصوصیات برند کنونی باید باقی بمانند؟ چه ایده جدیدی باید در آن بیان شود؟

۶. بهترین نشانه‌ها یا رمزهایی که در برند کنونی وجود دارد کدم‌اند؟ نشانه‌هایی که مفهوم خاصی را نمی‌رسانند یا اعتبار لازم را ندارند کدم‌اند؟

۷. بدترین انتقادی که به برند کنونی وارد است چیست؟

مطالب مرتبط:

دمیدن روح تازه در برندها

2abc1-w600

چگونه می‌توان یک برند متفاوت خلق کرد

مشاور برندینگ، اسکات لرمن (Scott Lerman)، روند تحقیقات برای خلق یک برند را به سفر تشبیه می‌کند و توصیه او این است که قبل از شروع، نقشه راه را طرح‌ریزی کنید. هدف این است که دید واضحی نسبت به تمام چیزهایی که مخاطب می‌بیند، می‌شنود و تجربه می‌کند داشته باشید.

شرکت دافی با شرکت‌های معتبری همکاری موفق داشته است که هرکدام رقبای بزرگی داشته‌اند. جو دافی در این مورد می‌گوید: دلیل اصلی موفقیت در پروژه‌های طراحی مجدد برند، نگه داشتن خصوصیات اصلی و توسعه ویژگی‌های جدید است. همه برندها نیاز به نو شدن دارند اما چالش بزرگ، دمیدن روح تازه در نام‌های موفق است.

مطالب مرتبط:

عوامل دیگر

انجام دقیق تحقیقات لازم است اما کافی نیست. بعضی از طراحان موفق به خلق یک برند اصیل نمی‌شوند و به جای آن چیزی را طراحی می‌کند که قبلا وجود داشته است. بعضی دیگر ترجیح می‌دهند مسیر طراحی خود را از افرادی الهام بگیرند که خودشان طراح نیستند، درواقع از سفارش‌دهندگان یا مشتریان خود ایده می‌گیرند.

در شرکت دافی، صاحبان کسب و کار در زمان مناسب و به شیوه صحیح با روند طراحی همراه می‌شوند. آنها آگاهی بیشتری نسبت به کار خود دارند و در عوض طراحان دانش بیشتری نسبت به خلق برند دارند. در نتیجه این همکاری، طرحی موفق به دست خواهد آمد.

امروزه مردم خواهان طر‌ح‌های بهتر هستند، از طراحی محصول تا طراحی برند، آنها بهترین‌ها را می‌خواهند. درنتیجه دیزاینرها باید بدانند که طرح آنها چه تاثیری بر کسب و کار خواهد داشت. اکنون فقط زیبا بودن ملاک نیست بلکه بهتر بودن و خلق تجربه است که موفقیت در بازار را رقم می‌زند.

14

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]