نقاشی هنرهای تجسمی

در نقاشی کتاب کودک چه نکاتی را مد نظر قرار دهیم؟ – قسمت دوم

در قسمت قبل نکاتی مفید و کاربردی در زمینه نقاشی کتاب کودک از زبان دورین مارتس، کسی که در این زمینه فعال است، برایتان مطرح کردیم. در ادامه می‌خواهیم سه نکته دیگر را که به شما می‌کند، نتیجه بهتری در این کار بگیرید بیان کنیم. با ما همراه باشید.

۵. یک سبک نقاشی مخصوص به خود پیدا کنید

نقاشی کتاب کودک

این رزوها، راه‌ها و رسانه‌های بسیاری برای انجام کارها وجود دارد. اما خب شاید بد نباشید که در گام اول طرح‌هایتان را با دست بکشید. بعد می‌توانید با استفاده از فوتوشاپ طرح‌هایی که با دست کشیده‌اید را رنگ کنید.

نکته‌ای که در طرح‌هایتان رعایت کنید این است که خطوط مرزی اجسام و افراد را پررنگ‌تر و واضح‌تر بکشید. بدین ترتیب برای کپی‌کردن، ویرایش و بارسازی تصاویر، راحت‌تر می‌توانید کارتان را پیش ببرید.

1001boom-ca6f6d7ec24bf6673683245d5e8df211

خوب است که برای هر پروژه‌ای که برای نقاشی کتاب کودک شروع می‌کنید، ایده‌های متفاوت و مختلفی داشته باشید تا کارها و طرح‌های تکراری یا شبیه‌ به‌هم ارائه ندهید؛ این موضوع خلاقیت شما را زیر سوال می‌برد. باید طرح‌های هر روزتان متفاوت با روز دیگر باشد. یک روز دیو و یک روز دلبر.

۶. یک جفت چشم دیگر همیشه یاری رسان است

1001boom-88aad6cad7003cf61cce93a224b1912c

گاهی وقتی می‌نویسید یا طرح می‌زنید ممکن است چنان غرق در آن شوید که چیزهایی را که دیگران می‌بینند، نبینید. از یک دوست یا همکار بخواهید نگاهی به کارتان بیاندازد و هرچیزی که به نظرش خوب نیست و نیاز به تغییر دارد بیان کند.

اگر در خانه کار می‌کنید و همکاری در اطرافتان نیست که در مورد کارتان نظر دهد، از دوستان مجازی کمک بگیرید. نمونه کارها را برای یک طراج دیگر بفرستید، آنها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، به دیگران ایمیل کنید و خلاصه از هر راهی که می‌توانید نظرات متفاوت را بشنوید و در نظر بگیرید.

فراموش نکنید که حتی اگر طرح شما به طور کامل هم رد شود باز هم ابزار و امکانی خوبی برای یاد گرفتن است. پس نا امید نشوید و به کارتان ادامه دهید. اجازه ندهید که تایید نشدن شما را دلسرد کند.

۷. مطالعه داشته باشید

کتاب‌های بسیاری وجود دارند که حاوی نکات آموزشی خوبی برای شروع و پیشرفت کار شما به عنوان یک نقاش کتاب کودک هستند، از آنها غافل نشوید. هر روز مطالعه کنید و کار خود را بهبود بخشید.

***

شما چه نکته دیگری مدنظر دارید؟

19

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]