ابزارها عکاسی

۵ ابزار عکاسی که خریدن آنها تنها هدر دادن پول است

وسایل و ابزار عکاسی بسیار وسوسه‌انگیز هستند و میل به خریدن را در عکاس تازه‌کار یا حرفه‌ای تحریک می‌کنند اما چیزهایی هستند که بر خلاف ظاهر کارآمد و جذابشان، هیچ نفعی به شما و کارتان نمی‌رسانند. ترجیح نمی‌دهید به جای هدر دادن پول بابت ابزاری که آنها را به گوشه‌ای خواهید انداخت پولتان را پس‌انداز یا صرف خرید چیز بهتری بکنید؟ پس پیش از آنکه برای خرید تصمیم بگیرید این ۵ ابزار عکاسی به درد نخور را بشناسید.

۱. بورس لنز

1001boom-41t0bmjqa7l

بنظر شبیه یک وسیله کارآمد و هوشمندانه است نه؟ اما در حقیقت نه تنها لنز را تمیز نمی‌کند بلکه شاید آن را کثیف‌تر هم بکند! قسمت باد آن به اندازه کافی قدرت ندارد تا چیزی را سطح لنز کنار بزن و بورس آن خاک را در همه جا پخش می‌کند و همه چیز از قبل هم بدتر می‌شود.

۲. فیلترهای UV ارزان قیمت

1001boom-3111_filtry-all2

برخی به شما پیشنهاد می‌دهند که یک فیلتر UV بخرید تا از لنزتان حفاظت کند. اما آنها به شما نمی‌گویند که این فیلترها بر کیفیت عکس شما تاثیر می‌گذارند و باید آنها را از جنس و کیفیتی بخرید که آسیبی به کیفیت عکس‌هایتان وارد نکنند.

اما راه دیگر این است که از خرید فیلتر UV صرفنظر کنید زیرا تاثیر آن بر کیفیت تصویر غیر قابل اجتناب است. در  عوض از هود استفاده کنید و درپوش لنز را همیشه بگذارید.

۳. کیف‌های شنی برای نگه‌داری از دوربین به جای سه‌پایه

1001boom-41fj-2j3ryl

یک ابزار عکاسی ناکارآمد

این دست پایه‌ها را معمولا برای مواقعی پیشنهاد می‌دهند که امکان استفاده از سه پایه وجود نداشته باشد. اما واقعیت است که این کیف‌ها (Beanbag) کارایی خاصی ندارند. شما پیچیدن یا قراردادن هر چیزی می‌توانید سه‌پایه را شبیه‌سازی کنید.

۴. سه‌پایه ارزان

اگر عکاس تازه‌کار هستید و یا عکاسی را نه به عنوان حرفه و بیشتر برای تفریح و سرگرمی دنبال می‌کنید، شاید این باور برایتان بوجود آید که بهتر است در ابتدای کار یک سه‌پایه ارزان خریداری کنم و هر گاه پیشرفتی حاصل شد و یا با جدیت بیشتری عکاسی کردم به سراغ یک سه‌پایه خوب بروم. اما چنین تصمیمی تنها تلف کردن پول است.

سه‌پایه‌های ارزان علاوه بر این که ممکن است زود خراب شوند یا بشکنند؛ بسیار سنگین هستند و همین وزنی که دارند آنها را بسیار ناکارآمد می‌کند.

بهتر است یک بار سرمایه‌گذاری کنید و یک سه‌پایه خیلی خوب خریداری کنید و تا مجبور نباشید هر سال یا دوسال یکبار پول بابت سه‌پایه‌ای بدهید که نیازهای شما را به خوبی برآورده نمی‌کند.

۵. خریدن اولین کیف دوربینی که می‌بینید

ابزار عکاسی

معمولا وقتی یک دوربین خریداری می‌کنید، همانروز به دنبال کیفی هم برای نگه‌داری از آن می‌گردید. اما بهتر است برای خرید کیف مناسب عجله نکنید.

کیفی پیدا کنید که با نیازها و توانایی‌های شما هماهنگ باشد. با استایل و سبک عکاسی شما همخوانی داشته باشد. به اندازه کافی جا برای قراردادن همه وسایل شما داشته باشد و در عین حال از نظر وزنی مناسب باشد.

پیش از آنکه تصمیم به خرید بگیرید، خوب بررسی کنید.

78

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]