طراحی صنعتی طراحی محصول

طراحی عینک هوشمند برای کمک به افراد نابینا

پوشیدنی‌های هوشمند با هدف آسان و پربارتر کردن زندگی افراد شکل گرفتند اما در مورد مُد و عملکرد عینک‌های هوشمند همچنان نواقصی باقی است. در حالی که شرکت‌هایی مانند گوگل و اسنپ‌اینک در تلاش هستند تا با رفع نواقص، توجه عموم مردم را به این نوع محصولات جلب کنند، یک گروه طراحی، تمرکز خود را بر رفع مشکل افراد نابینا معطوف کرده و طراحی عینک هوشمند برای آنها را مورد توجه قرار داده است.

عینک هوشمند

طراحی عینک هوشمند برای کمک به افراد نابینا

دو طراح آرژانتینی به نام‌های توماس مویانو (Tomas Moyano) و نیکلاس آیچینو (Nicolás Aichino) کانسپت عینک هوشمندی را ارائه کرده‌اند که ابزارهای لازم برای کمک به افراد نابینا یا کم‌بینا را دارا است و می‌تواند مستقل از گوشی هوشمند کار ‌کند. برنامه و نقشه‌های این عینک می‌توانند توسط کاربر شخصی‌سازی شوند. زمانی که کاربر به یکی از نقاط تعریف شده در GPS می‌رسد از طریق ارتعاش آرام عینک به او اطلاع داده می‌شود.

طراحی مینیمال این وسیله امکان دسترسی آسان به اطلاعات مانند فاصله‌ها، نقاط مرجع و جهت‌ها را برای کاربر فراهم می کند.

مطالب مرتبط:

اگرچه بیشتر گوشی‌های هوشمند می‌توانند از طریق نصب اپلیکیشن‌های مرتبط، چنین خدماتی را ادائه دهند اما این عینک مطابق با نیاز افرادی طراحی شده است که مشکل بینایی دارند. از این رو بسیاری از امکانات اضافی که در عینک‌های هوشمند متداول وجود دارد و آن را بزرگ، حجیم و یا پیچیده می‌کند، در این طرح حذف شده‌اند.

در ادامه تصاویری از این عینک هوشمند را مشاهده می‌کنید.

 

5

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]