طراحی خودرو طراحی صنعتی

طراحی چراغ خودرو با استفاده از ماژیک راندو

در قسمت قبل به بررسی اهمیت طراحی جزئیات، تاثیر آنها بر درک بهتر ما از فرم و بالا بردن دقت مشاهده اشیاء پرداختیم و در ادامه آن، طراحی چراغ جلوی خودرو را به عنوان جزئی از کل یک محصول با هم دیدیم. در این قسمت نیز تکمیل طرح با استفاده از ماژیک راندو را خواهیم دید.

Untitled-w600همانطور که می‌دانید افزایش قابلیت‌های دیداری هنرمند، نیازمند مشاهده دقیق و هوشمندانه است. این مورد شامل رنگ پدیده‌ها نیز می‌شود. ممکن است در ابتدا انتخاب و کنترل رنگ از میان یک طیف وسیع، کار دشواری به نظر برسد. اما به مرور زمان و با تمرین زیاد، همانطور که دقت ما نسبت به جزئیات، فرم و ترکیب‌بندی بالا می‌رود، درک بهتری نیز از بافت و رنگ به دست خواهیم آورد.

برای شروع کار می‌توانید از ماژیک‌های راندو موجود در بازار، کاغذ سفید در اندازه A4 و A3 و یا مقوای مات معمولی با رنگ‌ روشن استفاده کنید.

نکته مهم در ارتباط با استفاده از ماژیک این است که حرکت دست باید سریع و آزاد باشد، قبل از تماس ماژیک با کاغد یک بار مسیر حرکت دست را تمرین کنید. ممکن است هنگام تماشای فیلم، این نوع حرکات دست آسان به نظر برسند، اما هنگام اجرای تکنیک سخت‌تر از آن باشد که تصور می‌کردید. دلیلش نیز موارد ذکر شده در زیر است که هنگام کار با یک ابزار جدید طبیعی به نظر می‌رسد:

۱. ناآشنا بودن با حالت‌های استفاده از ماژیک و حسی که در طراحی به وجود می‌آورد.

۲. نداشتن کنترل کافی بر روی خطوط برای ترسیم روان و سریع.

۳. نداشتن مهارت اجرایی کافی در نمایش جزئیات.

افزایش مهارت در هر سه مورد کمی زمان نیاز دارد که در مطالب بعدی به آنها خواهیم پرداخت.

اکنون در ادامه مطلب قبل، ویدویی از تکمیل طرح با استفاده از ماژیک را با هم می‌بینیم.

 

6

2 دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]