طراحی صنعتی طراحی محصول

خلاقانه‌ترین محصولات طراحی شده توسط دانشجویان در سال ۲۰۱۶ – قسمت دوم

در قسمت اول از این مطلب، با محصولاتی آشنا شدیم که توسط دانشجویان طراحی شده‌اند و در مسابقات مختلف عناوین برتر را کسب کرده‌اند. در این بخش نیز با تعداد دیگری از طرح‌های نوآورانه و جذاب آشنا می‌شویم که در فهرست خلاقانه‌ترین محصولات ۲۰۱۶ قرار دارند. این محصولات می‌توانند الهام‌بخش طراحان جوان برای شرکت در مسابقات مختلف باشند. برای خواندن قسمت دوم، با هزارویک بوم همراه شوید.

MOMENTUM AND PURIFICATUM

3064136-inline-10-momentum-and-purificatum-w600

خلاقانه‌ترین محصولات طراحی شده توسط دانشجویان در سال ۲۰۱۶

اغلب مردم بر این باورند که آلودگی هوای بیرون از منزل بر سلامتی آنها تاثیر می‌گذارد اما از کیفیت هوای درون منزل غافل می‌شوند. این هواسنج مدور و جذاب، کیفیت هوای داخل اتاق را از نظر رطوبت، تهویه و ذرات معلق در هوا بررسی می‌کند و به اطلاع کاربر می‌رساند.

PSYCHICVR

3064136-inline-11-psyc-vr-w600

خلاقانه‌ترین محصولات طراحی شده توسط دانشجویان در سال ۲۰۱۶

در مورد این هدستِ واقعیت مجازی که توسط دانشجویان دانشگاه MIT طراحی شده است، اینطور ادعا می‌شود که به کاربر کمک می‌کند تا از طریق تمرکز به سطح آگاهی بیشتری دست یابد. زمانی که هدست روشن می‌شود کاربر دارای قدرت‌هایی همچون تله‌کنزی و لویتیشن می‌شود.

به نظر می‌رسد این محصول بیشتر از اینکه به افزایش تمرکز و سطح آگاهی کمک کند جنبه تفریحی داشته باشد.

READI

3064136-inline-12-readi-w600

خلاقانه‌ترین محصولات طراحی شده توسط دانشجویان در سال ۲۰۱۶

بیشتر افراد بدون آمادگی نسبت به حوادث طبیعی روز خود را شروع می‌کنند اما برای سه دانشجویی که محصول فوق را طراحی کرده‌اند و طوفان‌هایی مهیبی را دیده‌اند، این بی‌توجهی قابل قبول نیست. این محصول نوعی بلندگوی هوشمند خانگی است که رادیویی هشداردهنده روی آن نصب می‌شود تا در مواقع اضطراری افراد منزل از وجود خطر اطلاع پیدا کنند.

مطالب مرتبط:

THE DIGITAL HAND

3064136-inline-13-digital-hand-w600

خلاقانه‌ترین محصولات طراحی شده توسط دانشجویان در سال ۲۰۱۶

پروژه «دست دیجیتالی» به نوعی مفهوم دست هنرمند در عصر دیجیتال را تداعی می‌کند. این محصول دارای دوربین هوشمند تشخیص حرکت و صدا است که از طریق نوعی الگوریتم حرکت‌های فیزیکی شخص را به یک شیء تبدیل می‌کند؛ به عبارت دیگر از یک مفهوم، قطعه‌ای واقعی می‌سازد.

UNBUILT

خلاقانه‌ترین محصولات طراحی شده توسط دانشجویان در سال ۲۰۱۶

این طرح برای قسمت ورودی نمایشگاه دیزاین میامی ارائه و برگزیده شده است. سازه‌ای با قاب‌های فلزی و ۲۰۰ مدل با طرح‌های منحصر به فرد که روی سازه سوار شده‌اند. رنگ صورتیِ این قطعات تضاد زیبایی را با آسمان آبی رنگ به وجود می‌آورد.

WUNDERFOOD

خلاقانه‌ترین محصولات طراحی شده توسط دانشجویان در سال ۲۰۱۶

مقدار غذایی که هرسال در آمریکا به هدر می‌رود حیرت‌انگیز است. گروهی از دانشجویان کالج هنر کالیفرنیا دریافتند، مواد غذایی که ارزش بالایی دارند اما از ظاهر جذابی برخوردار نیستند معمولا مورد قبول خریداران واقع نمی‌شوند. از این رو آنها یک فروشگاه مجازی برای کشاورزان طراحی کردند تا آنها بتوانند محصولات خود را مستقیما به خریدارانی بفروشند که ظاهر محصولات اولویت‌ خریدشان نیست.

11

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]