طراحی صنعتی معماری

ساخت مدل بلندترین سازه جهان با قطعات لگو

لگولند پارک بازی است که اولین بار توسط شرکت لگو و شرکت مرلین اینترتینمنت در کشور دانمارک ساخته شد. پس از آن، شعبه‌های دیگر این پارک زنجیره‌ای یک به یک در کشورهای متعدد افتتاح شدند. امسال نیز قرار است اولین لگولند آسیا در دوبی شروع به کار کند و میزبان بازدیدکنندگان مشتاق از سراسر جهان باشد.

ساخت مدل بلندترین سازه جهان با قطعات لگو

ساخت مدل بلندترین سازه جهان با قطعات لِگو

پیش از این در مطلب «طراحی پایدار و اصول تفکر پایداری» در مورد تفکر طراحی پایدار شرکت لگو و تعهدات آن نسبت به محیط‌زیست و مشتریان نوشتیم. این شرکت که برای ارتباط با مخاطبان خود و راضی نگه داشتن آنها ارزش زیادی قائل است، از سال‌ها قبل شروع به ساخت پارک‌های خانوادگی کرده که محیط آنها تماماً یادآور محصولات این شرکت است.

طی ۱۰ سال گذشته لگو در میان سازندگان اسباب‌بازی به شرکتی مانند اپل تبدیل شده است، زیرا به بهترین شکل از جادوی دیزاین در محصولات و خدمات خود استفاده کرده و از این راه به سود زیادی دست یافته است.

لگولندها نیز قسمتی از مسیر پیشرفت این مجموعه هستند که به شناخت محصولات این شرکت در سطح بین‌المللی کمک می‌کنند، ضمن اینکه در طراحی این پارک‌ها علاوه بر تفریح، به آموزش کودکان نیز توجه شده است و در هر بخش از آن چیزی برای آموزش وجود دارد.

این پارک‌ها فرصتی برای شرکت محسوب می‌شوند تا از طریق طراحی خدمات افراد بیشتری را نسبت به برند لگو جذب کند.

legoland-dubai-lego-burj-khalifa-3-w600

در لگولندها سازه‌های بزرگی وجود دارد که به وسیله قطعات لگو ساخته می‌شوند و معمولا مدلی از یک سازه معماری مشهور نیز در پارک قرار می‌گیرد. این بار در لگولند دوبی، نمونه‌ای از برج خلیفه، بلندترین ساختمان جهان، به ارتفاع ۱۷ متر، ساخته شده است.

این مدل با ۴۳۹۰۰۰ قطعه لگو و در مدت زمان ۵۰۰۰ ساعت ساخته شده و ۹۰۰ کیلوگرم وزن دارد. برای ایجاد نمای واقعی برج خلیفه، از چراغ‌های LED استفاده شده تا بیشتر شبیه به سازه اصلی به نظر برسد.

لگولند دوبی که در تاریخ ۳۱ اکتبر (۱۰ آبان) افتتاح می‌شود دارای شش بخش با نام‌های شهرِ لگو، سرزمین کوچک، پادشاهی، ماجراجویی، صنعتی و تخیلی است. مدل برج خلیفه، در بخش سرزمین کوچک قرار دارد.

در ادامه ویدیویی که برای معرفی این مجموعه عظیم تهیه شده است را مشاهده می‌کنید.

13

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]