عکاسی

۲۶ نکته ضروری پیش از راه اندازی استارت‌آپ عکاسی – قسمت چهارم

اگرچه اشتباه کردن بهترین راهِ تجربه کسب کردن و یادگرفتن است، اما تکرار اشتباه دیگران کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد. آنچه در ادامه می‌خوانیم، در ادامه قسمت اول و دوم و سوم، تجربیات کسی است که چند سال پیش یک استارت‌آپ عکاسی راه اندازی کرده و تجربه‌ها، اشتباه‌ها و چیزهایی که فکر می‌کرده اگر پیش از راه اندازی استارت‌آپ عکاسی اش می‌دانست موفق‌تر می‌بود، را با دیگران به اشتراک گذاشته. با او و تجربیاتش همراه باشید:

۲۰. از توجه به جزییات غافل نشوید

علاوه بر این که باید نظم داشته باشید، باید به جزییات کسب و کارتان نیز توجه داشته باشد. مثلا تعداد درخواست‌ها، تعداد رزروها، میزان درآمد از انواع مختلف عکاسی و غیره و غیره. در این صورت می‌توانید دید بهتری نسبت به کسب و کارتان داشته باشید.

این اطلاعات بیش از هرچیزی زمانی برایتان مفید خواهد بود که شما بخواهید تغییری در روند کاری‌تان ایجاد کنید. داشتن این اطلاعات جزئی کمک بزرگی به شما در تصمیم‌گیری می‌کند. در غیر این‌صورت شما باید کارتان را تنها با حدس و گمان پیش ببرید.

۲۱. هدف تعیین کنید!

هدف‌ها معجزه می‌کنند. آیا شما تاثیر آنها را پیش از این تجربه‌ کرده‌اید؟ بی‌هدف در واقع بدون داشتن هیچ مسیری، معلق می‌مانید. اما به محض تعیین یک هدف امیدوار کننده، انرژی شما دوچندان شده و بسیاری اتفاق‌های خوب به سرعت رخ می‌دهند.

راه اندازی استارت‌آپ عکاسی

هدفمند بودن بهترین ابزار برای جهت دادن به کسب و کار است. شما زمان و انرژی بسیاری برای کار خود صرف می‌کنید و می‌خواهید مطمئن شوید که این تلاش به نتیجه مطلوب می‌رسد. هدف به شما کمک می‌کند متمرکز باشید و در راه درست ادامه دهید.

۲۲. شکست و اشتباه، کاملا پذیرفته است

تعیین هدف‌ها حتما باید با این تفکر و یادآوری همراه باشد که هیچ ایرادی ندارد اگر هدف‌هایتان به نتیجه نرسد و شما شکست بخورید! یادتان باشد که احتمال خطا رفتن و شکست خوردن همیشه وجود دارد؛ آن هم به دفعات

این طبیعت ریسک کردن و انتخاب یک راه و هدف تازه است!

اینطور به قضیه نگاه کنید:

شما در مدرسه هستید و نمره خوب نگرفتن در یک امتحان یک اتفاق بد و یک شکست بزرگ محسوب می‌شود. و حالا با نگاه کردن به گذشته می‌فهمید که شاید در مورد یک امتحان بیش از حد سخت گرفته بودید. امتحانی که تاثیر چندانی در آینده شما نداشت.

شاید ۵۰ سال بعد وقتی به امروز نگاه کنید هم این شکست‌ها آنقدری که امروز به نظر می‌رسند ترسناک و تاثیرگذار نباشند.

۲۳. رقابتان را به قیمت محدود نکنید

در راه اندازی استارت‌آپ عکاسی معمولا یکی از اولین کارهایی که انجام می‌شود نگاه کردن به قیمت استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای مشابه است.

اما این یک کار احمقانه است، زیرا هر یک از این عکاس‌هایی که شما به قیمت‌هایشان نگاه می‌کنید یک مدل کسب و کار متفاوت دارند و به همین ترتیب نیازهایی متفاوت. آنها قیمت‌هایشان را بر اساس مدل و نیازهایشان تنظیم می‌کنند. شما نیز باید چنین کنید.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که نباید برتری رقابتی شما با سایر کسب و کارها به قیمت محدود بکنید. در واقع قیمت کمتر نباید برتری شما محسوب شود!

البته این یک راه ساده است که بتوانید به سود بیشتر برسید، اما اگر کمی اقتصادی فکر کنید به این نتیجه خواهید رسید که وقتی قیمت کمتری برای کار مشابه تعیین می‌کنید، برای آنکه بتوانید به سود مطلوب برسید، باید بیشتر و بیشتر کار کنید. این اتفاق، مخصوصا در طولانی مدت، لذت کار کردن را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

پس قیمت‌ها را به اندازه‌ای تعیین کنید که نیازهای کسب و کار شما را برآورده کند، بعد از ایده‌ها و راهکارهای حذاب دیگر، مانند خدمات خوب‌تر به مشتری یا کیفیت بهتر عکس، برای جلب مشتری استفاده کنید.

۲۴. تعادل برقرار کنید

یکی از معمول‌ترین اتفاق‌هایی که در شروع یک کار تازه رخ می‌دهد، این است که شما زمان زیادی را صرف کار می‌کنید و در نتیجه از دوستان و اقوام دور می‌شوید. بعلاوه این که احتمالا زمان کمتری نیز برای خودتان و توجه به ورزش و تفریح و سلامتی صرف خواهید کرد.

اما بهتر است سعی کنید از همان ابتدا تعادل برقرار کنید. این کار علاوه بر این که به سلامت جسمی شما کمک می‌کند، ذهنتان را برای ارائه ایده‌های تازه و خلاق‌تر بودن نیز آزاد می‌گذارد.

۲۵. هرگز از یادگرفتن غافل نشوید

مغز شما مانند یک ماهیچه است که برای سرپا ماندن نیاز به تمرین و تمرین دارد. مطالعه تمرینی برای ماهیچه‌های مغز است.

با توجه به سرعت بالای تغییرات در استراتژی کسب و کار، به روز شدن محصولات عکاسی، تغییرات سریع در مد و برندها شما نیاز دارید که دائم مطالعه کنید تا بتوانید خودتان را با محیط اطراف و خواسته‌هایش هم‌سو نگه‌دارید.

۲۶. نترسید

خب به انتهای لیست رسیده‌ایم و امیدواریم توانسته باشید به داشتن هدف‌های بزرگ و منسجم، برنامه‌ریزی، نظم و دقت، آرزوهایتان را به واقعیت نزدیک و نزدیک‌تر کرده باشید.

فراموش نکنید که برای عملی کردن آرزوهایتان باید ترس‌هایتان را کنار بگذارید. این اولین گام موفقیت است. اجازه ندهید ترس‌هایتان مانع پیشرفت و حرکت شما شوند.

به خودتان بگویید من وقتی برای ترسیدن ندارم. باید قدم بردارم و به سمت هدف پیش بروم. آنگاه موفقیت همراه شماست.

***

امیدواریم که این ۲۶ نکته برای شما که قصد راه اندازی استارت‌آپ عکاسی خود را دارید مفید بوده باشند. آیا نکته‌ای مانده که ارزش بیان کردن داشته باشد؟ آن را با ما در میان بگذارید.

12

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]