طراحی صنعتی معماری

رقابت طراحی سازه‌های موقت Opportunity Space

این رقابت چالشی برای طراحی سازه‌های موقت و سیار است. گروه برنده مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار به علاوه هزینه سفر به کشور برگزارکننده مسابقه، سوئد را دریافت خواهد کرد. همچنین مبلغ ۲۵۰۰۰ دلار برای تکمیل طرح و ساخت پروتوتایپ به این گروه اهدا خواهد شد. برای اطلاع از شرایط رقابت طراحی Opportunity Space در ادامه با هزاویک بوم همراه شوید.

نتیجه این مسابقه به خلق یک مرکز آموزشی و اجتماعی خواهد انجامید. مرکزی که ساکنین جدید و فعلی شهر را گرد هم آورد. در سال ۲۰۱۵ بیش از یک میلیون مهاجر وارد اروپا شدند. اتفاقی که ممکن است شهرهای مختلف جهان را تا دهه‌ها با چالشی سخت درگیر کند. در چنین شرایط نامعلومی مردم چطور و کجا می‌توانند به دنبال فرصت‌ها بگردند؟

مسابقه طراحی سازه‌های موقت

شهر مالمو در سوئد، جای مناسبی برای کاوش ایده‌های جدید در جهت بهبود شرایط اجتماعی و دستیابی به فرصت‌های اقتصادی است. این شهر دروازه ورود به اسکاندیناوی بوده و به سرعت در حال رشد است، ضمن اینکه نقطه ورود اکثر مهاجرین و پناهندگان به کشور سوئد محسوب می‌شود.

هدف از برگزاری رقابت Opportunity Space استفاده از تفکر طراحی برای خلق محیط و برنامه‌های اجتماعی، برای دستیابی به موارد زیر است:

  • راه‌های جدید برای استفاده یا توسعه مهارت‌ها و تجربیات مردم، در جهت ساخت سرمایه اجتماعی، اشتراک منابع، یا کسب درآمد.
  • خلق یک سازه فیزیکی سیار برای نمایان کردن و در دسترس قرار دادن فرصت‌های آموزشی، اجتماعی و کاری در فضاهای عمومی برای افراد جویای کار.
  • خلق فضایی برجسته و جذاب در شهر که به روی همه باز باشد و گروه‌های مختلفی از مردم را به دور هم جمع کند.

sw_photo_rizzoli_by_won-woo-2-1500x997-w600

جایزه بهترین طراحی سازه‌های موقت

گروه برنده مبلغ ۱۰۰۰۰ دلار به علاوه ۵۰۰۰ دلار هزینه سفر دریافت خواهد کرد. همچنین تا مبلغ ۲۵۰۰۰ دلار برای اجرای طرح به این گروه پرداخت خواهد شد.

تاریخ‌های مهم

شروع رقابت: ۱۱ اکتبر ۲۰۱۶ (۲۰ مهر ۹۵)

مهلت پیش ثبت‌نام: ۷ نوامبر (۱۷ آبان)

پایان مهلت مسابقه: ۱۸ نوامبر (۲۸ آبان)

داوری: ۲۳ نوامبر (۳ آذر)

اعلام گروه برنده: اوایل دسامبر (آذر)

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‌توانید به سایت اصلی مسابقه مراجعه کنید.

اگر علاقه‌مند به شرکت در مسابقات طراحی هستید یادآور می‌شویم که برای ثبت‌نام در رقابت طراحی Design Award Halle هنوز زمان باقی است. همچنین خواندن مطلب «چگونه برنده مسابقات طراحی شویم» می‌تواند راهنمای خوبی برای شروع باشد.

***

برای آگاهی از دیگر رقابت‌های طراحی می‌توانید به بخش رویدادها در سایت هزارویک بوم مراجعه کنید.

8

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]