طراحی صنعتی طراحی محصول معماری

شرایط شرکت در مسابقه طراحی Jumpthegap

مسابقه طراحی Jumpthegap از سال ۲۰۰۴ توسط شرکت روکا (Roca) واقع در کشور اسپانیا پایه‌گذاری شد و امسال نیز هفتمین دوره آن با مشارکت مرکز طراحی بارسلون، در حال برگزاری است. برگزارکنندگان این رقابت به دنبال طرح‌های جدید، پایدار و نوآورانه برای فضای حمام هستند. شرکت در این رقابت برای همه طراحان، معماران و همچنین دانشجویان زیر ۳۵ سال رشته‌های ذکر شده مجاز است.

کانسپت‌های نوآورانه می‌توانند پیش‌بینی خواسته‌ها و نیازهای جدید کاربران و همچنین تبدیل رؤیا به واقعیت باشند. طراحی پایدار نیز یکی از مهم‌ترین اصولی است که برای طراحی فضای حمام باید در نظر گرفته شود، زیرا صرفه‌جویی در مصرف آب، انرژی و منابع در مناطق خشک و گرمسیر ضروری است.

طراحی پایدار و اصول تفکر پایداری

مسابقه طراحی Jumpthegap

مسابقه طراحی Jumpthegap فرصتی برای طراحان و معماران جوان است تا طرح‌های نو و راهکارهای خلاقانه برای فضای حمام و محصولات مرتبط با آن ارائه کنند. برگزاری چنین رقابتی با یک فرضیه آغاز شد، اینکه جوانان خلاق، امروز طراحی کنند در حالی که به فردا می‌اندیشند، فردایی که محدودیت‌های امروز وجود ندارد و نیازها، فناوری‌ها و محصولات جدید به وجود خواهند آمد.

این رقابت در دو بخش حرفه‌ای و دانشجویی برگزار می‌شود. بخش حرفه‌ای مختص افرادی است که قبل از ۱ ژانویه ۱۹۸۲ به دنیا آمده‌اند و بخش دانشجویی برای افرادی است که تاریخ تولد آنها بعد از ۱ ژانویه ۱۹۸۲ است.

طرح‌های ارائه شده باید به صورت انفرادی و یا گروه‌های دونفره حرفه‌ای و یا دو نفره دانشجویی ثبت و ارسال شوند.

available_width_100-w600

نحوه ثبت‌نام

شرکت در این رقابت رایگان است. علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه باید درخواست خود را تا تاریخ ۲۵ مارس ۲۰۱۷ (۵ فروردین ۹۶) از طریق سایت jumpthegap ثبت کرده و آثار خود را تا تاریخ ۱۹ آوریل ۲۰۱۷ (۳۱ فروردین ۹۶) ارسال کنند.

پروژه‌های ارسال شده نباید دارای نام یا مشخصه‌ای از طراح باشند. این‌گونه اطلاعات صرفاً هنگام ثبت‌نام دریافت می‌شوند.

جوایز 

به طراحان دو پروژه منتخب در بخش حرفه‌‌ای و دانشجویی، هرکدام مبلغ ۱۰ هزار یورو اهدا خواهد شد.

یک جایزه ویژه‌ نیز به مبلغ ۶ هزار یورو از سوی موسسه We Are Water به طرحی اهدا می‌شود که دارای دو ویژگی کلیدی زیر باشد:

  •         ترویج آگاهی جهت نیاز به خلقِ فرهنگِ جدید مصرف آب و تشویق عموم مردم و سازمان‌ها برای توجه به این مسئله.
  •         برشمردن اثرات منفی کمبود منابع آب.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مطالعه جزئیات شرکت در مسابقه، می‌توانید به سایت jumpthegap مراجعه کنید. همچنین برای آگاهی از دیگر رقابت‌های طراحی می‌توانید بخش رویدادها در سایت هزارویک بوم را مشاهده کنید.

27

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]