طراحی صنعتی گرافیک گرافیک رابط کاربری

پنج توصیه برای بقا و موفقیت شرکت‌های طراحی

صنعت و تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت و تغییر هستند و طراحان برای عقب نماندن از امکانات موجود باید خود را با این شرایط هماهنگ کنند. این مسئله برای شرکت‌های طراحی نوعی چالش به شمار می‌رود، زیرا علاوه بر اوضاع داخلی باید برای پیشی گرفتن از رقبا نیز تلاش کنند. در این مطلب با چالش‌هایی که در مسیر شرکت‌های طراحی وجود دارد آشنا می‌شوید.

best-product-design-firms-feature-w600

مواردی که در ادامه می‌خوانید تغییرات و شرایطی هستند که شرکت‌های طراحی با آنها مواجه می‌شوند.

این تغییرات اگر درست مدیریت شوند امکان تبدیل شدن به نقطه قوت شرکت طراحی را دارند، زیرا گذر از آنها می‌تواند فاصله مجموعه با دیگر رقبا را افزایش دهد و شرکت را از مؤسسات دیگر متمایز کند.

  • جهان با چنان سرعتی در حال تغییر است که موفقیت‌های گذشته اهمیت چندانی ندارند.
  • مؤسسات بزرگ در حال خرید کارگزاران خلاق هستند. آنها با این کار، رقبای جدیدی برای شرکت‌های مستقل طراحی به وجود می‌آورند.
  • گروه‌های خلاق نیز از لحاظ تجربه، مهارت و کیفیت کار، رقبای مستقلی به شمار می‌روند.
  • این نکته کمی قدیمی است اما ارزش تکرار را دارد: دیجیتالی شدنِ همه چیز و پیشرفت مداوم آنها، موجب تغییر روند شیوه‌های موجود می‌شود. در واقع با توسعه روش‌های دیجیتالی، هر روز شاهد منسوخ شدن روش‌های قبل هستیم.
  • نیاز به سرعت بالا و رسیدن به نتایج آنی، مهارت‌های جدید، داشتن انعطاف و نظم زیادی را می‌طلبد.
  • موفقیت نیازمند ارتباط مؤثر بین کارکنان و مشتریان است اما در عین حال تقاضای نتیجه فوری، تلاش برای ارتباطات مؤثر را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
  • هیچ زمانی رقابت به سختی امروز نبوده است و خریداران حرفه‌ای هیچ‌گاه به این اندازه شما را مقابل رقبایتان قرار نمی‌دادند.
  • و در آخر باید اشاره کرد که شرکت‌های طراحی تا حد زیادی وابسته به جریان نقدینگی هستند. استعداد سرمایه بزرگی است اما بدون درآمد مداوم، نگه داشتن طراوت و سرزندگی خلاقیت، برای استفاده از آن استعداد غیرممکن است.

مطالب مرتبط:

این چالش‌ها پردردسر به نظر می‌رسند اما امکان مهار یک به یک آنها وجود دارد. کاری که باید انجام دهید این است که به کارکنان خود بگویید چرا شما و تنها شما می‌توانید چشم‌اندازی از موفقیت در این دنیای پر هرج و مرج را به تصویر بکشید.

در این جا به پنج چالشی اشاره می‌کنیم که می‌توانند به اندیشیدن شما کمک کنند و شرکتتان را در این آشفتگی به جلو سوق دهند. حداقل یکی از این موارد را انتخاب کنید و نحوه به کار گیری آن را بیاموزید تا موجب پیشرفت خود و کارکنانتان شوید.

همه افراد را در نظر بگیرید

مردم شرایط مخالف را هم محک می‌زنند. وجود نامزدهای رقیب در هر انتخابات نشان می‌دهد که عده‌ای وجود دارند که از شرایط موجود راضی نیستند. راهی بیابید تا روند جمع‌آوری اطلاعاتتان افراد بیشتری را در بر بگیرد. سپس از نتایج به دست آمده جهت خلق راهکاری فراگیر استفاده کنید.

قدرت طراحی خود را افزایش دهید

canton-website-w600

وب‌سایت‌ شرکت‌های طراحی هر روز به هم شبیه‌تر می‌شوند. به دلیل توجه به قابلیت استفاده و آسان کردن آن، طراحی‌ها در یک سطح باقی مانده است. با توجه به این نکته، وب‌سایت خود را مجدداً طراحی کنید. هر آنچه برای کاربران جالب و ارزشمند است بیابید و به کار ببرید.

اطلاعات مهم

نحوه تفسیر کردن اطلاعات را بیاموزید و با شناسایی گرایش‌ها، الگوها و روابط، شیوه‌ای را برای پیش‌بینی نیاز مشتریان بیابید. اگر نمی‌توانید درون مجموعه خود، تیم آنالیز اطلاعات بسازید، این کار را به یک شرکت مناسب واگذار کرده و با آنها همکاری کنید.

بهبود عملکرد کارکنان

ارتباط کارکنانی که هر روز در دفتر کنار هم می‌نشینند و با هم کار می‌کنند محکم‌تر خواهد بود. آنها از هم می‌آموزند، گروه تشکیل می‌دهند و در نهایت کارشان را بهتر انجام خواهند داد.

بینش خود را به اشتراک بگذارید

شرکت‌های طراحی

مطمئنا کار مشتریان شما محرمانه است اما بینشی که شما در مورد نحوه کار و زندگی، ترس و امید، جنگندگی و بقاء به دست می‌آورید می‌تواند در ارتباطات خارجی شما مؤثر واقع شود. بینش‌های خود را به صورت گزارش یا داستان درآورید و با دیگران به اشتراک بگذارید.

مدلی که امروزه برای شرکت‌های طراحی استفاده می‌شود، پیش از این برای فروش‌‌ محصولات صنعتی و تولید انبوه خلق شده بودند.

در حال حاضر نیز به بازاریابی محصولات سفارشی و مختص افراد رسیده‌ایم؛ مانند شرکت بتابرند (Betabrand) که هر هفته محصولاتی را به صورت محدود و با تعداد کم طراحی و تولید می‌کند و به فروش می‌رساند.

شرکت‌های موفق طراحی در آینده از خلاقیت خود برای ایجاد ارتباط بین همه ما استفاده خواهند کرد.

9

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]