سینما فیلم‌سازی

۴ توصیه Werner Herzog برای فیلمسازان جوان

Werner Herzog بدون شک یکی از بهترین فیملسازان دوران ماست، نه تنها به خاطر اینکه داستان‌هایی را روایت می‌کند که زندگی‌مان را تغییر می‌دهند؛ بلکه چون هنرمندی یاغی‌ست که با قوانین مخصوص به خود بازی می‌کند. در ادامه می‌توانید بیشتر با فلسفه فیلمسازی او آشنا شده و چند توصیه وی برای فیلمسازان جوان و تازه‌کار را مطالعه کنید.

به خودتان متکی باشید

آقای Herzog در دوران دبیرستان، به عنوان یک جوشکار در کارخانه فولادسازی مشغول به کار بود تا هزینه لازم برای فیلم‌هایش را تامین کند.

نکته اینجاست: به محض اینکه تصمیم گرفتید فیلمسازی را به طور جدی دنبال کنید، لازم نیست از شغل فعلی خود استعفا دهید. معمولا کسی حاضر نیست روی اولین فیلم‌های شما سرمایه گذاری کند، پس بهتر است در این موارد، از درآمد خود بهره ببرید.

داستان‌ها فیلمسازان را پیدا می‌کنند

روش کار خلاقانه برای هر کسی متفاوت است اما هرتزاگ می‌گوید اکثرا موضوع پروژه‌هایش به نوعی به او الهام می‌شوند؛ و این موضوع واقعا زیباست، مخصوصا برای افرادی که عاجزانه به دنبال سوژه‌ای جذاب می‌گردند.

بهتر است به قوه تخیل خود اجازه شکوفایی بدهید. بگذارید داستان شما را پیدا کند، نه برعکس.

فیلمسازان جوان

زمین تمرینی برای فیلمسازی وجود ندارد

یادگیری فیلمسازی به فرا گرفتن چند موضوع مشخص و شرکت در چند دوره خلاصه نمی‌شود. به عبارت دیگر، برای یادگیری ساخت فیلم زمین تمرینی وجود ندارد.

شاید بسیاری از شما بگویید عمل ساخت فیلم، خود بهترین زمین تمرین است؛ اما برای اینکه به کارگردانی عالی و تاثیر گذار تبدیل شوید، به موارد بسیار بیشتری علاوه برای تجربه نیاز دارید.

تجربه زندگی نیز بسیار مهم است، برای همین خیلی افراد به فیلمسازان جوان توصیه می‌کنند بیشتر سفر کنند.

مدرک، انرژی کافی برای ساختن فیلم را در اختیارتان قرار نمی‌دهد

این کارگردان بی‌نظیر، صحبت‌های جالبی درباره مدرسه فیلمسازی می‌کند. او اعتقاد دارد مدرک گرفتن می‌تواند کمی فریبنده باشد زیرا یک تکه کاغذ، هیچ‌گاه شما را کارگردان نمی‌کند.

خواندن درس تئوریک در آکادمی‌های مختلف می‌تواند خیلی هزینه‌بر و خسته‌کننده باشد و در نهایت، نتیجه خاصی نیز از آن حاصل نشود.

آقای هرتزاگ این مشکل را با موسسه خودش، Rogue Film School، پاسخ می‌دهد. دوره ۴ روزه این آکادمی به جای تمرکز رو جنبه‌های فنی فیلمسازی، به هنرجویان شیوه‌ای جدید از زندگی، تفکر و خلاق بودن می‌آموزد.

9

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]