طراحی صنعتی

چطور می‌توان یک طراح کارآفرین شد؟ ۷ نکته برای طراحان صنعتی

این مطلب در سایت core77 منتشر شده و حاصل مصاحبه با چندین طراح کارآفرین در مورد واقعیت‌های راه‌اندازی کسب و کار است. این طراحان محصولات مختلفی در زمینه‌های گوناگون طراحی کرده‌اند اما روزهای کاری آنها شامل موارد مشترک زیادی است، به خصوص زمانی که از آنها خواسته می‌شود توصیه‌هایی برای دیگر طراحان کارآفرین ارائه کنند. پاسخ آنها شامل آموزه‌ها و هشدارهایی است که در ادامه می‌خوانید.

چطور می‌توان یک طراح کارآفرین شد؟

این نکات شامل ۷ مورد است که می‌توانند راهنمای خوبی برای طراحان جوان باشند. اگرچه این موارد ضامن رسیدن به موفقیت نیستند اما می‌توانند مسیر آن را مشخص کنند.

۱. طرح کسب و کار داشته باشید

تعداد زیادی از این کارآفرینان در ابتدا طرح کسب و کار نداشته‌اند. یکی از این طراحان کارآفرین جیسون میلر (Jason Miller) است. او ابتدا هیچ طرح خاصی نداشت اما کار او به تجارتی کوچک تبدیل شد.

به گفته جیسون میلر، اشتیاق و داشتن یک تصویر واضح از هدف، همه آن چیزی است که برای آغاز کار لازم دارید. اگرچه داشتن طرح کسب و کار ضروری است اما حداقل برای شروع اجازه ندهید تمرکز بر آن ایده‌هایتان را تحت تأثیر قرار دهد و شما را از ادامه کار باز دارد.

۲. بر اولویت کاری خود متمرکز شوید

برای طراحان جوانی که سرشار از اشتیاق هستند و ذهنشان پر از ایده است، بزرگ‌ترین چالش، شناسایی ایده‌هایی است که ارزش دنبال کردن دارند. به گفته یکی دیگر از این کارآفرینان، لیزا اسمیت (Lisa Smith)، زمان شروع این امکان را دارید که هر پروژه‌ای را قبول کنید اما بهتر است نه گفتن را بیاموزید. انتخاب پروژه‌ها بسیار مهم است.

طراحان دیگر مانند مکس لیپسی (Max Lipsey) و جنی فو (Jenie Fu) نیز چنین نظری دارند. آنها قبل از پذیرش پروژه ایده کلی آن را با سیاست کاری خود مقایسه می‌کنند تا متوجه شوند همه چیز خوب پیش خواهد رفت یا نه.

چطور می‌توان یک طراح کارآفرین شد؟

۳. درآمد جانبی داشته باشید

اغلب کسب و کارها در ابتدا درآمد زیادی ندارند، پس بهتر است روش‌های دیگری را به عنوان مکمل برای درآمدزایی در نظر داشته باشید. برای مثال انجام پروژه‌های تحقیقاتی، تدریس و مشاوره می‌توانند برای این منظور مناسب باشند. ضمن اینکه داشتن یک منبع درآمد جانبی کمک می‌کند تا محصول خود را سر فرصت و به شیوه مناسب وارد بازار کنید.

مطالب مرتبط:

۴. همه کارها را به تنهایی انجام ندهید

نقطه ضعف‌های خود را بشناسید و در مورد کارهایی که می‌توانید یا نمی‌توانید انجام دهید صریح تصمیم بگیرید. اگر عادت دارید همه کارها را خودتان انجام دهید، بهتر است آن را ترک کنید. بین کارهایی که باید خودتان انجام دهید و اموری که باید به متخصص آن واگذار شوند، تعادل ایجاد کنید.

۵. حداقل بر یک روش بازاریابی مسلط شوید

مکس لیپسی یادگیری عکاسی صنعتی به صورت حرفه‌ای را پیشنهاد می‌دهد. بعضی کارآفرینان در شبکه یا کانال‌های اجتماعی فعال هستند و بعضی دیگر شبکه‌سازی و بازاریابی حضوری را ترجیح می‌دهند.

همه طراحان احتمالا باید این روش‌ها را تا حدودی به کار گیرند اما بهتر است به عنوان یک طراح کارآفرین حداقل در یک مورد از آنها تبحر پیدا کنید. اگر به هر دلیلی این کار برایتان میسر نیست می‌توانید از مورد ۴ استفاده کنید و از یک متخصص کمک بگیرید.

چطور می‌توان یک طراح کارآفرین شد؟

۶. موفقیت را برای خود تعریف کنید

آیا می‌خواهید کسب و کارتان را توسعه دهید یا در اندازه کوچک نگه دارید؟ آیا به سهامدار فکر می‌کنید؟ اینها سؤالاتی هستند که باید از خود بپرسید تا به سمتی که با هدفتان مغایر است نروید. اگر مراقب نباشید ممکن است چیزی را خلق کنید که به آسانی شما را به تله بیندازد؛ بنابراین مشخص کنید که موفقیت برایتان به چه معنا است. آیا اینکه تمام روز مشغول طراحی باشید خوشحالتان می‌کند یا ترجیح می‌دهید یک گروه از افراد خلاق را هدایت کنید؟ هدف شخصی خود را بشناسید، این شناخت کمک می‌کند تا تصمیم‌های درستی برای پیشرفتتان بگیرید.

مطالب مرتبط:

۷. زمانی را برای استراحت در نظر بگیرید

شروع یک کسب و کار جدید می‌تواند با عجله و اشتیاق همراه باشد. در این شرایط ۲۳ ساعت کار روزانه آسان است. بعضی مواقع انجام این حجم از کار اجتناب‌ناپذیر است اما در طولانی مدت موجب فرسودگی می‌شود. بهتر است گاهی از کار فاصله بگیرید. ممکن است به باشگاه بروید و ورزش کنید یا فرزندانتان را به مدرسه ببرید. واقعیت استارآپ‌ها این است که معمولا تعادل کاری وجود ندارد و مهم است که چند روز را به فاصله گرفتن از کار اختصاص دهید. اولویت کاری شما به عنوان یک طراح کارآفرین باید حفظ پس‌انداز و سلامتی‌تان باشد.

23

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]