عکاسی عکاسی با موبایل

۱۰ شهر ایده‌آل برای عکاسی خیابانی

زمانی بود که فکر می‌کردیم چرا باید دوربین دست بگیریم و در خیابان از افراد کاملا غریبه عکاسی کنیم؟ امروز اما وقت آن رسیده که هدفمندتر عکاسی کنیم. همه شهرهای دنیای جذابیت‌های توریستی خاص خود را دارند اما اگر عکاس خیابانی باشید و این کار را به طور بسیار حرفه‌ای دنبال کنید، و قصد داشته باشید به قصد عکاسی سفر کنید. خوب است که شهر‌هایی که سوژه‌های عالی برای شما گردهم می‌آورند را بشناسید. پس از این ۱۰ شهر غافل نشوید.

۱. پاریس

پاریس عضو ثابت هر لیستی است که برای عکاسی خیابانی فراهم می‌شود؛ به گونه‌ای که این شهر را به نام خانه عکاسی خیابانی می‌شناسند.

تمام شهر پر از موقعیت‌هایی برای عکاسی خیابانی‌ست که گویی در کنار هم صف کشیده‌اند. ترکیب معماری و فرهنگ خاصش، آن را به یکی از انتخاب اول عکاسان خیابابی بدل ساخته.

این نکته را به خاطر بسپارید که اگر برای کارهای تجاری و یا حتی برای اشتراک گذاری آنلاین عکاسی می‌کنید، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید؛ چرا که دولت فرانسه در این زمینه بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کند.

۱۰ شهر ایده‌آل برای عکاسی خیابانی

۲. ریو دو ژانیرو

ریو دو ژانیرو، شهر ساحلی و زیبای برزیل، گزینه بعدی برای عکاسی خیابانی است.

ساحل‌های رنگی و زیبا با دست‌فروش‌هایی که هر چیزی را می‌فروشند، ورزشکارانی که به والیبال و فوتبال ساحلی سرگرمند؛ سوژ‌ه‌های عالی برای عکاسی خیابانی فراهم می‌کنند.

البته ریو صحنه‌های مجرمانه‌ و ناخوشایندی هم دارد. اگر می‌خواهید از قسمت‌های خاص و محلی ریو عکاسی کنید، حتما با کسانی بروید که با شهر و ساکنانش آشنایی دارند.

1001boom-22578205838_d3aff10c42_z

۳. شهر نیویورک

نیویورک، شهری که هرگز نمی‌خوابد؛ بی‌شک پر از سو‌ژه‌های منحصر به فرد برای عکاسی خیابانی‌ست.

نیویورک شهر تفاوت‌هاست؛ اختلاف طبقاتی میان ثروتمند و فقیر که عموما در مکان‌های یکسان کنار هم قرار می‌گیرند، می‌تواند سوژه‌های خوبی به دست دهد.

یکی از دلایلی که این شهر در بین عکاسان خیابانی محبوب است، فرهنگ است. گستردگی فرهنگی‌اش، به آن تنوع رنگینی بخشیده که همچون آهنربایی توریست‌ها و همینطور عکاس‌ها را به خود جذب می‌کند.

۴. بمبئی

تمامی هندوستان سرشار از لذت عکاسی خیابانی است اما بمبئی همچون جواهری‌ در تاج است.

خیابان‌های شلوغ و پر رفت‌ و آمدش در کنار رنگ‌های زنده و زیبا، جذابیت خاصی به آن بخشیده است و آن را سرشار از رنگ زندگی کرده.

یکی از سوژه‌های پر طرفدار در بمبئی دهوبی گهات (Dhobi Ghat) است؛ رخشورخانه‌هایی در فضای باز. یک فرد محلی پیدا کنید تا شما را به این محل برده و بتوانید بهترین عکس‌های خیابانی را در میان انبوه لباس‌ها ثبت کنید.

1001boom-mahalaxmi-dhobi-ghat-mumbai

۵. مراکش

شاید بتوانیم بگوییم که شهر مراکش بهترین شهر ِ کشور ِ مراکش برای عکاسی خیابانی است. از کفاش‌های کنار خیابانی تا اسب‌سواران و درشکه‌چیان، همگی سوژه‌هایی عالی برای عکاسی‌اند.

در این شهر نمی‌توانید از کنار مارگیرها رد شوید و دست به دوربین نبرید. فروشندگان ادویه با محصولات رنگارنگی که برای فروش عرضه کرده‌اند، از دیگر سوژه‌های خوب این شهر به شمار می‌روند.

۶. هنگ‌کنگ

کوچه‌های باریک، کنتراست ساختمان‌های جدید و قدیمی در کنار هم و دستفروشان سنتی و قدیمی، همگی باعث شده‌اند تا این شهر در لیست در شهر ایده‌آل عکاسی خیابانی قرار گیرد.

در گوشه و کنار این شهر، بازارچه‌های کوچکی وجود دارند که همه چیز می‌فروشند از ساعت تا مرغ زنده! مردها با سرعت بسیار به خیابان‌ها می‌دوند تا سفارش‌های مشتریان را از میان خیابان‌های پرترافیک به دست آنها برسانند.

۷. هوشی‌مین

پیش از پایان جنگ ویتنام و یکی شدن ویتنام شمالی و ویتنام جنوبی، این شهر سایگون نام داشت و پایتخت ویتنام جنوبی بود.

هوشی‌مین یک محل فوق‌العاده برای ثبت تصاویری است که تا سالیان دراز از یاد کسی نروند.

این شهر پر از محله‌های خلاقانه است. فروشنده‌های دوره‌گرد با کلاه‌های ویتنامی خاصشان و زنان زیبا و خوش‌پوش، زمینه را برای عکاس‌های به یاد ماندنی فراهم می‌کند.

1001boom-5428117039_b0129daa1c_z

۸. لندن

شهری که مدرنیته و سنت با هم تلاقی می‌کنند و سرزمین تفاوت‌ها و تنوع‌های فرهنگی و بافت شهری است. چیزهایی که آن را به یک گزینه عالی برای عکاسی خیابانی بدل می‌کند.

یکی از چیزهایی که می‌تواند سوژه خوبی برای عکاسی خیابانی در لندن باشد، تنوع توریست است. هریک از آنها چهره و رفتاری خاص و منحصر به فرد دارند.

۹. لیسبون

با اینکه انتظار می‌رود شبه‌جزیره ایبری، مادرید یا بارسلونا در لیست قرار داشته باشند، اما لیسبون جای آنها را به خود اختصاص داده است.

لیسبون هم مانند پاریس معماری و باقت شهری زیبایی دارد، به همراه مردمان خوش‌پوش که می‌توانند سوژه‌هایی جالب باشند. اما چیزی که آن را از شهرهای اسپانیایی برتر می‌سازد، چهره شهروندان این شهر است.

1001boom-13974712128_ef683f9fbe_z

۱۰. رُم

بی‌شک نمی‌توان این لیست را بدون نام بردن شهری از ایتالیا به پایان رساند.

رفتارها و حرکات ایتالیایی‌ها در حین حرف زدن آنها را به سوژه‌ای دوست داشتنی برای عکاسی خیابانی بدل کرده است.

مردان پیر ایتالیایی که صبح‌ها قهوه می‌نوشند و زنانی که زیباترین و به روزترین لباس‌ها را به تن کردند و در مغازه‌ها به خرید مشغولند؛ در میان نماهای تاریخی و قدیمی شهر، ترکیب زیبایی را به وجود می‌آورد که برای هر عکاسی هیجان برانگیز است.

18

یک دیدگاه

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]