طراحی صنعتی

مسابقه طراحی iF Design Talent Award 2017

همانطور که پیش از این در مورد مسابقه طراحی iF Design Award در هزارویک بوم خوانده‌اید، این رقابت از سوی موسسه iF، واقع در هانوفر آلمان برگزار می‌شود. این موسسه تشکیلاتی برای ارائه خدمات مرتبط با دیزاین است که هرساله یکی از بزرگ‌ترین مسابقات بین‌المللی طراحی را با هدف شناسایی، حمایت و توسعه طرح‌های مناسب برپا می‌کند.

if-design-award-2017-design-excellence-competition-w600

این بار قرار است مسابقه طراحی iF Design Talent Award با ترکیب چند رقابت مختلف در قالب یک رویداد و در دو نوبت برگزار شود. همه دانشجویان و طراحان جوان از سراسر دنیا می‌توانند ایده‌های نوآورانه خود را برای شرکت در این رقابت آماده کنند. برقراری ارتباط میان صنعت و طراحان جوان از طریق این رویداد می‌تواند به تشکیل شبکه‌ای از افراد مستعد در حوزه دیزاین بیانجامد.

در حال حاضر نوبت اول مسابقه طراحی iF Design Talent Award آغاز شده و تا تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۱۷ در جریان است. برگزارکنندگان این رقابت در پی کانسپت‌های هوشمندانه و بدیع در حوزه‌های مختلف دیزاین هستند. به ایده‌های برتر این رقابت در مجموع بیست هزار یورو اعطا خواهد شد. شرکت در این مسابقه رایگان است و ثبت‌نام آن هزینه‌ای برای طراحان ندارد.

موضوعات مسابقه

۱. شهری با سیستم حمل و نقلِ دوچرخه محور ـ تغییر اکوسیستم عبور و مرور

از شرکت‌کنندگان خواسته شده است قسمتی از محیط شهری آینده را طراحی کنند که نه تنها برای استفاده از دوچرخه مناسب باشد بلکه این وسیله محور اصلی عبور و مرور، زندگی شهری و برنامه‌ریزی‌ها قرار گیرد.

۲. ارزش‌های عمومی: کمک و حمایت

روش‌های خلاقانه برای حل مشکلات سخت، ایده‌های خاصی که به توانمندسازی مردم نیازمند کمک می‌کنند. بعضی اوقات یک ایده کوچک در صورت واقعی شدن می‌تواند به بهترین ایده تبدیل شود.

۳. جایزه طراحی هانسگروهه (HANSGROHE) ـ زندگی آینده: شکل نوآورانه‌ای از مصرف آب در آشپزخانه‌های فردا

برگزارکنندگان این رقابت به دنبال ایده‌های هوشمندانه، آینده‌نگرانه و کاربردی از محصولی هستند که مصرف آب در آشپزخانه را بررسی و تنظیم مجدد کند.

۴. جایزه طراحی هایر (HAIER)

اضافه کردن خصوصیات منطقه‌ای به محصولات یا خدماتی با بازار جهانی. چالش اصلی این رقابت پاسخ به این سؤال است که چطور می‌توان محصولی که بازار جهانی دارد را مطابق با فرهنگ‌های منطقه‌ای به صورت مجزا طراحی کرد؟

معیارهای ارزیابی

  •         نوآوری + ارائه جزئیات
  •         کارایی
  •         زیبایی
  •         طراحی مسئولانه (نسبت به اجتماع، محیط‌زیست، ارزش‌های انسانی و غیره)
  •         موقعیت‌یابی (گروه‌های هدف، تفکیک شرایط)

تاریخ‌های مهم

پایان مهلت ثبت‌نام: ۱۳ ژانویه ۲۰۱۷ (۲۴ دی ۹۵)

جلسه هیئت داوران: ۳۰ ژانویه تا ۱۳ فوریه ۲۰۱۷ (۱۱ تا ۲۵ بهمن ۹۵)

اعلام برندگان: ۲۲ فوریه ۲۰۱۷ (۲۵ بهمن ۹۵)

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مطالعه جزئیات شرکت در مسابقه، می‌توانید به سایت ifworlddesignguide مراجعه کنید. همچنین برای آگاهی از دیگر رقابت‌های طراحی می‌توانید بخش رویدادها در سایت هزارویک بوم را مشاهده کنید.

30

نظر بدهید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مطالب را هر روز در ایمیل خود دریافت کنید.

[انصراف]